FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przetwornica 12/230V
  • Hey.
    Zastanawiam się nad zakupem przetwornicy 12/230V do laptopa (DELL), zasilanego z gniazdka zapalniczki. 
    Jakieś doświadczenia (podobno najlepiej pracować na odpalonym silniku)?
    Jakie przetwornice polecacie?
  • Ktoś kiedyś mi powiedział, że jak zamierzasz używać laptopa do np. VCDS'a to lepiej/bezpieczniej kupić dedykowany zasilacz samochodowy. Połączenie gniazdo zapalniczki -> przetwornica -> laptop -> USB -> gniazdo diag. powoduje jakieś przepięcia/zwarcia mogące uszkodzić laptopa albo VCDS'a.
    Oczywiście przed użyciem VCDS można odpiąć laptopa od przetwornicy i będzie OK ale też można się zapomnieć...
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 75k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
  • Proponowane rozwiązanie nie jest niemożliwe, wymaga ale podłączenia 2 urządzeń - przetwornica 12->230 oraz zasilacz 230->19 V równocześnie. Zamiast tego, można zastanowić się nad jednym urządzeniem 12 ->19 V. Np. https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-laptopa-samochodowy-12-24v-uniwersalny-11033378361?utm_feed=12...
    Takie rozwiązanie ma lepszą sprawność, jak i mniej obciąża akumulator. No i mniej kabli do łączenia.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki Panowie za podpowiedź!
  • Ja kupiłem do zasilania laptopa Dell Latitude E6410 ładowarkę samochodową, oczywiście zamiennik. Działa doskonale o z wysyłką zmieściłem się w 75zł.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl