FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przetwornica 12/230V
  • Hey.
    Zastanawiam się nad zakupem przetwornicy 12/230V do laptopa (DELL), zasilanego z gniazdka zapalniczki. 
    Jakieś doświadczenia (podobno najlepiej pracować na odpalonym silniku)?
    Jakie przetwornice polecacie?
  • Ktoś kiedyś mi powiedział, że jak zamierzasz używać laptopa do np. VCDS'a to lepiej/bezpieczniej kupić dedykowany zasilacz samochodowy. Połączenie gniazdo zapalniczki -> przetwornica -> laptop -> USB -> gniazdo diag. powoduje jakieś przepięcia/zwarcia mogące uszkodzić laptopa albo VCDS'a.
    Oczywiście przed użyciem VCDS można odpiąć laptopa od przetwornicy i będzie OK ale też można się zapomnieć...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Proponowane rozwiązanie nie jest niemożliwe, wymaga ale podłączenia 2 urządzeń - przetwornica 12->230 oraz zasilacz 230->19 V równocześnie. Zamiast tego, można zastanowić się nad jednym urządzeniem 12 ->19 V. Np. https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-laptopa-samochodowy-12-24v-uniwersalny-11033378361?utm_feed=12...
    Takie rozwiązanie ma lepszą sprawność, jak i mniej obciąża akumulator. No i mniej kabli do łączenia.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki Panowie za podpowiedź!
  • Ja kupiłem do zasilania laptopa Dell Latitude E6410 ładowarkę samochodową, oczywiście zamiennik. Działa doskonale o z wysyłką zmieściłem się w 75zł.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?