FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spryskiwacze szyby przedniej
  • Denerwuje mnie czas reakcji spryskiwaczy przednich. Trzeba je strasznie długo trzymać by poleciał płyn na szybę. Czy można to jakoś poprawić i czy to jest normalne "zjawisko" w rapidach?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Cezar - tylko nie denerwuj się! Jak jedziesz - masz mieć przyjemność z jazdy  :)
    Taki stan rzeczy przy spryskiwaczach w R jest normalny. Jak poszukasz - znajdziesz wiele wcześniejszych wpisów na ten temat. Jak tu dalej go będziemy wałkować - nic nie zmienimy - tylko będziemy się powtarzać.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • nie mogę tego znaleźć ale spoko poszukam. Wiem sipli klewa czy jakoś tak ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Pewnie masz na myśli "simply clever" ?
    W naszym R nie ma zaworów zwrotnych na wężykach doprowadzających płyn do spryskiwaczy. Stąd płyn spływa do zbiorniczka i po czasie przewody są puste. Jak skorzystasz ze spryskiwacza - to pompka w zbiorniku musi podać ciecz - ale nim płyn z pompki do spryskiwaczy dotrze pustymi przewodami - to jednak ich napełnienie chwilę trwa. Wniosek: załóż sam zaworek przy zbiorniku (za pompką) albo korzystaj ze spryskiwacza z kilkusekundowym wyprzedzeniem.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki czyli pozostaje przyzwyczaić się do tego wszystkiego co nam zaoferowała skoda w rapidzie. Trochę zbyt dużo oszczędności w tym modelu wychodzi
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zaworek zwrotny jest wszędzie tam - gdzie są montowane spryskiwacze ksenonów. A że większość z nas ich nie ma, pozostaje marzenie :)
    Komputer pokładowy ma jeszcze jedną ciekawą własność dla wycieraczek: przy krótkim naciśnięciu dźwigni spryskiwacza - wycieraczki wykonają 2 cykle na sucho (bez płynu ze spryskiwacza). Przy dłuższym przytrzymaniu dźwigienki - wycieraczki zaczynają ścierać dopiero po "dojściu" płynu do dysz i wycierają 3 razy na mokro.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Montaż zaworka zwrotnego to nie jest jakiś kosmos... ale pytanko. Normalnie jest tak, że wycieraczki "czekają" na spryskanie szyby, nie chodzą na sucho. Czy przy montażu zaworka zwrotnego wycieraczki będą czekać tyle samo czasu czy jest jakiś czujnik który wykrywa przepływ płynu/czy też należy ustawić w komputerze opóźnienie?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • pewnie nie czujnik tylko z góry zaprogramowy czas. w wersji ze spryskiwaczami jest on pewnie krótszy
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  •  Mnie też na początku to denerwowało, ale jak później pomyślałem to doszedłem do wniosku, że to nawet dobrze, bo przy dużych mrozach nawet zimowy płyn potrafi zamarznąć w wężyku, miałem tak nie raz.Tutaj tego problemu nie powinno być skoro nie ma płynu w wężyku. Pytanie tylko, czy Skoda zrobiła to świadomie, czy tylko tak wyszło przy oszczędzaniu ?
  • Nie wiem jaki płyn kupujecie , mieszkam w górach i czasem rano bywało -35c , w Norwegi mieszkałem przez 4 lata , temperatura przez 2 miesiące utrzymywała się przy
    -25c do -30c i nigdy płyn w wężykach mi nie zamarzł.
    Jak czytam o niuansach Rapidka zastanawiam się czy nie powinienem kupić nowej Octavia. Ale Rapid to stosunkowo nowy model i zamierzam cieszyć się z członkostwa w elitarnym gronia posiadaczy R :D
    Myślę że taki zaworek zwrotny załatwi sprawę :-) 
  • Oryginalny VW, w VW Golfie.
  • Czyli w dziale zrób to sam, niedługo będzie fotostory z akcji montarzu zaworka. :-D
    Ciekaw jestem zdjęć z demontarzu przedniego zderzaka, bo przecierz zbiorniczek jest zakopany dość głęboko przy zderzaku ;-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Tak się zastanawiam, czy "to rozwiązanie" nie ma też wpływu na ogrzewanie dysz spryskiwaczy. Dzięki temu, że chwilę jednak zajmuje temu płynu dotarcie do samej dyszy spryskiwaczy, te zimą powinny już nieco się ogrzać.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Rzeczywiście mi ten czas reakcji też przeszkadza, ale jak pomyśleć w zimę to może pomóc przy płynach "zimowych" które przy większym mrozie mają przymarzają w dyszach
  • A tak czytając temat... zapomniałem, że mam podgrzewane spryskiwacze :P jak to włączyć??
  • @Lukasz1989 Samo się włącza jeśli temperatura spadnie poniżej określonego progu, niestety nie pamiętam dokładnie wartości.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • a skąd wiadomo, czy są podgrzewane spryskiwacze? w którymś pakiecie było czy poza pakietem?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • W pakiecie zimowym, z podgrzewanymi fotelami.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • w wersji elegance sa w standardzie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak otworzysz maskę to widać że do dysz biegną oprócz wężyków dodatkowe przewody.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?