FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zawieszony ekran, radio Bolero.
  • Hej
    Zawiesiło mi się radio na ekranie startowym.
    Radio gra normalnie tylko nic się nie wyświetla....Welcome to Skoda???
    Muszę sterować z Maxidota.
    Jakieś rozwiązanie na to?

Edit: na drugi dzień radio uruchomiło się normalnie.
    Nic nie robiłem. Jedno co wyczytałem to bezpiecznik nr12 odpowiada za ekran infotaiment i myślałem że jak dalej będzie zawieszone to wyjmę na chwilę bezpiecznik żeby klem nie zrzucać. No ale póki co jest ok.

Temat zastawiam, może komuś się to już wydarzyło i zna rozwiązanie.

Pozdrawiam.
    IMG_20220529_133745.jpg
    3648 x 1824 - 2M
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 52000km | Żory

• Jak ci się powtórzy to spróbuj zwyczajnie radio zrestartować: przytrzymujesz przycisk włącznika przez ponad ok. 10s.
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
  • Jakie dane stracę po takim restarcie? Tylko stacje zapisane czy wszystko od zera???
    \synchro tel, inspekcje itp???

• Żadnych danych nie stracisz.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 70 000 km
  • To co to za restart?
    Takie zwykłe włącz/wyłącz, jeśli danych nie tracę.

• To jest restart ekranu a nie ustawień.

Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 70 000 km
  • Aha...ok. Następnym razem tak zrobię.

• To jest restart całego infotainmenta. Normalnie radio, po wyłączeniu z guzika w czasie jazdy, jest tylko usypiane. Wyłączane jest tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    Ten restart to właściwie takie polecenie "uruchom ponownie", analogicznie jak w smartfonach czy kompach i podobnie jak tam nie ma skutków ubocznych.
    Dlatego użyłem słowa "restart" a nie "reset" - reset też jest możliwy ale procedura jest inna i po nim pewne dane znikają.
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
  • Ok, jak już ciągniemy temat.

Jak się radio zachowuje po utracie zasilania.
    To już jest reset czy dalej restart??

• Dalej restart. Choć może bardziej "twardy" i niektóre dane są tracone (np. o zużyciu paliwa).

Reset to inaczej przywrócenie do ustawień fabrycznych. Proces bardzo podobny do tego np. w smartfonie. Tracone są praktycznie wszystkie spersonalizowane ustawienia i nieistotne dane. Reset inicjuje się poprzez wywołanie odpowiedniego polecenia z menu ustawień radia.
    Pozdrawiam - Paweł

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl