FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zawieszony ekran, radio Bolero.
  • Hej
    Zawiesiło mi się radio na ekranie startowym.
    Radio gra normalnie tylko nic się nie wyświetla....Welcome to Skoda???
    Muszę sterować z Maxidota.
    Jakieś rozwiązanie na to?


    Edit: na drugi dzień radio uruchomiło się normalnie.
    Nic nie robiłem. Jedno co wyczytałem to bezpiecznik nr12 odpowiada za ekran infotaiment i myślałem że jak dalej będzie zawieszone to wyjmę na chwilę bezpiecznik żeby klem nie zrzucać. No ale póki co jest ok.

    Temat zastawiam, może komuś się to już wydarzyło i zna rozwiązanie.

    Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Jak ci się powtórzy to spróbuj zwyczajnie radio zrestartować: przytrzymujesz przycisk włącznika przez ponad ok. 10s.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jakie dane stracę po takim restarcie? Tylko stacje zapisane czy wszystko od zera???
    \synchro tel, inspekcje itp???
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Żadnych danych nie stracisz.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • To co to za restart?
    Takie zwykłe włącz/wyłącz, jeśli danych nie tracę.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • To jest restart ekranu a nie ustawień.
     
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Aha...ok. Następnym razem tak zrobię.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • To jest restart całego infotainmenta. Normalnie radio, po wyłączeniu z guzika w czasie jazdy, jest tylko usypiane. Wyłączane jest tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    Ten restart to właściwie takie polecenie "uruchom ponownie", analogicznie jak w smartfonach czy kompach i podobnie jak tam nie ma skutków ubocznych.
    Dlatego użyłem słowa "restart" a nie "reset" - reset też jest możliwy ale procedura jest inna i po nim pewne dane znikają.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ok, jak już ciągniemy temat.

    Jak się radio zachowuje po utracie zasilania.
    To już jest reset czy dalej restart??

    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Dalej restart. Choć może bardziej "twardy" i niektóre dane są tracone (np. o zużyciu paliwa).

    Reset to inaczej przywrócenie do ustawień fabrycznych. Proces bardzo podobny do tego np. w smartfonie. Tracone są praktycznie wszystkie spersonalizowane ustawienia i nieistotne dane. Reset inicjuje się poprzez wywołanie odpowiedniego polecenia z menu ustawień radia.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?