FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spaceback Elegance max, opony zimowe + felgi stalowe
  • Witam
    Samochód wyjechał z fabryki na felgach aluminiowych z oponami letnimi R16/45 215.
    Przymierzam się do zakupu kompletu opon zimowych i felg stalowych. W związku z tym pytanie:
    - czy mogę założyć komplet 15 calowy i nie będzie to kolidowało z rozmiarem tarcz hamulcowych zwłaszcza z przodu;
    - wymiary felg stalowych (rozstaw śrub, etc.)
    Pzdr.
  • Ja właśnie zamawiałem 15 stalowe na zimę i pan powiedział w salonie, że będą pasowały (oryginalnie mam 16 na alumach).

    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Polecam poczytanie instrukcji obsługi Twojego samochodu (do pobrania ze strony Skody). Zalecane rozmiary:
    1. Felga: 5J x 14; Osadzenie ET:35 mm Rozmiar opony: 175/70
    2. Felga: 6J x 15; Osadzenie ET:38 mm Rozmiar opony: 185/60
    3. Felga: 6J x 15; Osadzenie ET:38 mm Rozmiar opony: 195/55
    To są połączenia optymalne dla 14 i 15". Dodatkowo pod te rozmiary będziesz mógł zakładać łańcuchy śniegowe od Skody (abstrahując, czy finansowo ma to sens...)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Rozmiar tarcz hamulcowych nie jest uzależniony od rozmiaru felg. Rapid w standardzie ma koła 15 calowe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • I tak, i nie... Owszem standardowo 15 i 14 wchodzą bez problemu. Ważne jest właśnie osadzenie. ET 32 "ponoć" już może zawadzać o bębny hamulcowe. Dlatego była zamieszanie z mini dojazdówkami.... Niektóre po prostu nie wchodzą, a te które pasują nie są już dużo mniejsze niż koło zapasowe.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jak przy ET 32 może zawadzać o bębny hamulcowe? Im mniejsze ET tym koło bardziej na zewnątrz wystaje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam
    Na pewnym portalu aukcyjnym można w miarę tanio kupić oryginalny komplet felg stalowych grupy VW AG 6JX15H2 5X100 ET 38 (symbol producenta 6R0 601 027 D).
    Z kosztami dostawy za sztukę wychodzi jakieś 140zł.
    Problem tkwi w tym, że przeglądając strony www, w kliku miejscach natknąłem się na informację, że są one dostarczane przez VW AG jako koła zapasowe z charakterystyczną żółtą naklejką informującą o max. prędkości 80km/h. 
    W związku z tym mam pytanie czy warto się na nie łaszczyć.
  • Ja mam odnowione stalowe VW 15 i Fuldy fajne bo nie szumią ( 68 db) Ograniczenia raczej są do kól dojazdowych ale to całkiem inne koła.
    mam wydruk z serwisu jakie koła do Rapida jak potrzebujesz to prześle.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Mnie się udało wyhaczyć na olx alu felgi 15" od octavi za 350zł. Też miałem kupować te stalówki 140zł/szt. ale taka okazja się trafiła. Także na lato 17", a na zimę 15". Warto szukać :)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Ja swoje u dilera dostałem za 150zł/szt. Plus 3 lata gwarancji. Trzeba było trochę ponaciskać, ale cenę zrobili dobrą. Nie gloryfikuję dilerów, czasami mają ceny z kosmosu, ale zawsze dobrze spytać. Tak kiedyś kupowałem uchwyt do osłony przeciwsłonecznej: na allegro 45-55zł, u dilera 17 :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • To masz dobrego sprzedawce to się nazywa marketing sprzedaży. Ja byłem zdziwiony jak zapłaciłem 80 zł na nakładki progowe do rapida otwieram drzwi przednie są nakładki ok.  Potem pojechałem do domu patrze a z tu z tyłu też mam dwie jak radość :) Po dojeniu w Toyota na częściach byłem w szoku jak tu tanio.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • przecież komplet to 4szt 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • (daj mu się pocieszyć :) )
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?