FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czy w Rapidzie tarcze wytrzymują 2 komplety klocków?
  • Witam,
    Pytanie jak w temacie, z doświadczenie poprzednich używanych aut wiem że w teorii tarcze hamulcowe wymienia się przy drugiej wymianie klocków, czy w Rapidzie jest podobnie? Pytam gdyż mam już przejechane 67 tyś. km. i z zaczynają mi popiskiwać klocki z przodu, jeśli na warsztacie okaże się, że są do wymiany klocki, to czy robić od razu tarcze, bo wychodziłoby, że kolejna wymiana klocków będzie przy około 130 tyś km. - czy tarcze tyle wytrzymają, czy np. opłaca się zostawić jeszcze nie do końca zużyte tarcze na kolejne 20-30 tyś i wymienić przy 100 tyś. Jak to było w waszym przypadku?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Najlepiej sprawdzić po prostu rant i grubość tarczy. Producent dopuszcza minimalną grubość tarczy. Przebieg jest tutaj słabym wyznacznikiem bo to dużo zależy czy ktoś jeździł tylko w trasach czy mieście oraz jak używał hamulca :)
    Dla przykładu u siebie wymieniłem ostatnio komplet tarcz przy przebiegu ponad 165kkm, więc oryginały wytrzymały na prawdę długo :)
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Hej,
    myślę podobnie do kolegi FumFelos. ja mam zrobione 75 000 km i tarcze mają minimalny rant a klocki z 50v% grubość, zaznaczam że ja jeżdżę w miarę rozsądnie. tarcze powinny wytrzymać drugi komplet klocków, lub zwyczajnie jeszcze raz taki przebieg, nawet na filmie czeskiego portalu o skodzie rapid mówią, że 100 000 km i są w świetnej formie. 
    Rapid LB / 1.0 TSI 110 KM / 2019 / Ambition / Szary Quartz / 79654 km / Lubin
  • W moim przypadku wymieniłem komplet bo tarcze przy 80 tys były w opłakanym stanie, jak wiele rzeczy chwale w tym aucie tak tarcze od początku były do bani a ranty pojawiły się już przy 20 tys. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie kpl tarcz + klocków wjechał zaraz po zakupie przy 121k km :) Ale auto miało 3 lata wtedy więc gównie trasy były. Przedwczoraj 1 wymiana klocków 50k km później przy jeździe 80% miasto 20% trasa i tarcze wyglądają jakby mogły spokojnie jeszcze 100k zrobić. Wszystko zależy czy wozisz zboże po 200kg plus 4 pasażerów ciągle, czy latasz na pusto i dużo hamujesz silnikiem. ;)
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl