FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czy w Rapidzie tarcze wytrzymują 2 komplety klocków?
  • Witam,
    Pytanie jak w temacie, z doświadczenie poprzednich używanych aut wiem że w teorii tarcze hamulcowe wymienia się przy drugiej wymianie klocków, czy w Rapidzie jest podobnie? Pytam gdyż mam już przejechane 67 tyś. km. i z zaczynają mi popiskiwać klocki z przodu, jeśli na warsztacie okaże się, że są do wymiany klocki, to czy robić od razu tarcze, bo wychodziłoby, że kolejna wymiana klocków będzie przy około 130 tyś km. - czy tarcze tyle wytrzymają, czy np. opłaca się zostawić jeszcze nie do końca zużyte tarcze na kolejne 20-30 tyś i wymienić przy 100 tyś. Jak to było w waszym przypadku?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Najlepiej sprawdzić po prostu rant i grubość tarczy. Producent dopuszcza minimalną grubość tarczy. Przebieg jest tutaj słabym wyznacznikiem bo to dużo zależy czy ktoś jeździł tylko w trasach czy mieście oraz jak używał hamulca :)
    Dla przykładu u siebie wymieniłem ostatnio komplet tarcz przy przebiegu ponad 165kkm, więc oryginały wytrzymały na prawdę długo :)
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Hej,
    myślę podobnie do kolegi FumFelos. ja mam zrobione 75 000 km i tarcze mają minimalny rant a klocki z 50v% grubość, zaznaczam że ja jeżdżę w miarę rozsądnie. tarcze powinny wytrzymać drugi komplet klocków, lub zwyczajnie jeszcze raz taki przebieg, nawet na filmie czeskiego portalu o skodzie rapid mówią, że 100 000 km i są w świetnej formie. 
    Rapid LB / 1.0 TSI 110 KM / 2019 / Ambition / Szary Quartz / 79654 km / Lubin
  • W moim przypadku wymieniłem komplet bo tarcze przy 80 tys były w opłakanym stanie, jak wiele rzeczy chwale w tym aucie tak tarcze od początku były do bani a ranty pojawiły się już przy 20 tys. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie kpl tarcz + klocków wjechał zaraz po zakupie przy 121k km :) Ale auto miało 3 lata wtedy więc gównie trasy były. Przedwczoraj 1 wymiana klocków 50k km później przy jeździe 80% miasto 20% trasa i tarcze wyglądają jakby mogły spokojnie jeszcze 100k zrobić. Wszystko zależy czy wozisz zboże po 200kg plus 4 pasażerów ciągle, czy latasz na pusto i dużo hamujesz silnikiem. ;)
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?