FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rytmiczne stukanie na luzie MY18 1.0 tsi
  • Witam, jak wyżej, praktycznie od zawsze mam problem z dziwnym stukaniem pod maską po prawej stronie od kierowcy. W ASO nigdy tego nie wyłapali. 
    Objawia się to tylko na wciśniętym sprzęgle i na luzie, głośniej w zimne dni, jak tylko wbije jakiś bieg i popuszczę minimalnie sprzęgło dźwięk całkowicie ustępuje, jest to takie metaliczne rytmiczne stukanie jakby przewody albo rolka któraś(?) ale nie mogę tego znaleźć, a akurat u mechanika nie stukało więc też bez sensu, aż wstyd stać na luzie czekając na kogoś. Ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny?
    MY18 1.0 tsi 110KM
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały
  • Cześć, mam podobny problem, ale przy puszczonym sprzęgle na jałowych obrotach przy temperaturach w okolicach 0 stopni i poniżej. Oczywiście w ASO problem nie wystąpił. PS. To moja ostatnia Skoda :). 
    Rapid LB / 1.0 TSI 110KM / MY18 / Style / Brąz Maple / 15300km / Olsztyn
  • Zrobili mi to tylko nie wiem czy dobrze zapamiętałem, bo się słabo znam, ale mechanik powiedział, że to jakaś linka skrzyni biegów/ zmiany biegów stukała o ekrany i stąd ten dźwięk, oczywiście naprawione i cisza od tej pory, jakieś grosze wzięli za to, bo jeszcze klimatyzacje robili i gumy stabilizatora i 330zł za wszystko u miejscowego mechanika
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?