FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Parowanie szyb skoda rapid spaceback
  • Dzień Dobry
    Proszę o pomoc:
    Nawiew klimatyzacji slychac ze dziala prawidlowo, czyli jak nastawi sie nadmuch na szybe to jest na szybe jak na nogi to jest na nogi, obieg zamkniety i otwarty dziala. Szyby paruja w trakcie normalnej jazdy po 5 -10  minutach od uruchomienia samochodu. Nawet przednia szyba pomimo ustawienia na full nawiewu. Klimatyzacja jest zawsze wlaczona. Kanaly odplywowe sa sprawdzone. Delikatna wilgoć na wykładzinie z tyłu za pasażerem od strony tunelu.
    W trakcie jazdy na climatronicu jak jest ustawiona temperatura np. 22 stopnie to z kratek leci cieple powietrze i później na przemian ciepłe i zimne czy to jest prawidłowo ?
    Co mogę jeszcze sprawdzić? 

    Pozdrawiam
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE
  • Które kanały odpływowe masz sprawdzone? Z klimy, z drzwi? 
    Jak masz wodę/wilgoć na podłodze w tyle - sprawdź w jakim stanie masz tylne drzwi. Nie masz wody w drzwiach? Chodzi o drożność otworów w dolnej części drzwi. 
    Z Climatronika nie może iść na zmianę ciepłe i zimne powietrze. Jak bardzo zimne idzie (jaka temperatura)? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kanały odpływowe sprawdzone w drzwiach i klimie i na podszybiu. Nie ma wody w drzwiach. Dzisiaj misłem taka sytuacje, że jechałem 70 km /h i jak przyśpieszyłem do 90 km/h to nagle zaparowały wszystkie szyby i musiałem się zatrzymać, żeby jakoś odparowały
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE
  • Wg takiego opisu - to jakby wariowały klapki sterowane silniczkami. 
    Podajesz - że obieg wewnętrzny działa prawidłowo. Ale takie "szybkie" zaparowanie - to zastanawiam się nad włączeniem obiegu wewnętrznego - może na zasadzie samoczynnego przestawienia czy załączenia.
    Masz możliwość podpięcia kompa do samochodu? Chyba to będzie najprostsza metoda.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć, też borykam się z parującą szybą. Auto kupiłem pół roku temu, przyszła jesień i zima i krew mnie zalewa. Rano szyba, to jakby mleko na niej było, myłem wielokrotnie, w tym myłem IPA. Nawet jak szyba sucha, wsiadam i po 5 sekundach mleko! 
    Patrzyłem podszybie to od strony pasażera normalnie widać prostokąt z klapką tak jakby to było od obiegu zamkniętego. Pytanie czy tak powinno być czy może brakuje mi jakiegoś elementu ????
    Płynu chłodzącego nie ubywa, odpływy drożne, woda nigdzie nie stoi, w środku sucho, filtr kabinowy nowy węglowy, klima manual, my17
    Jakieś pomysły? Rozwiązania?
  • Witam, u mnie okazał się uszkodzony silniczek od klap przy nagrzewnicy. Numer części z vw:

    V3267002

    Nie wymieniałem, zostawiłem klapke otwartą i wszystko działa jak należy

    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?