FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Clima manualna-climatronic, jak zmienić?
  • Witam!!!
    Czy orientuje się ktoś może jak we własnym zakresie zmienić klimę manual na climatronic? czy wystarczy zmienić nagrzewnicę i panel klimatyzacji, czy coś jeszcze? i czy jest problem żeby to podłączyć? Chciałbym to zrobić ale nie bardzo wiem jak, a koszty przeróbki samemu są o wiele niższe niż zakup takowej. Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Witam, nie kojarzę czy już masz auto czy jeszcze czekasz ale jak czekasz to może zmień na etapie produkcji. Będzie dużo prościej i niekoniecznie drożej.

    Nie wiem jak to jest w Rapidzie ale na innym forum była osoba, która przechodziła ten proces we Fabii 2 lub Roomsterze i z opisu wykonanych prac temat nie zakończył się tylko na elementach o których piszesz. Było więcej przeróbek a i tak na koniec coś jeszcze nie działało jak trzeba.
    Jak znajdę link (bo było to dość dawno) to wrzucę.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • już mam i chciałbym to zrobic sam
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • a orientujesz się może czy pasowałby chociaż panel od octavii III ? ma ładniejsze pokrętła a nie takie przestarzałe jak rapid
    panel.jpg
    640 x 236 - 57K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Znalazłem link:
    http://forum.skodaclub.pl/post187667.html?hilit=climatronic#p187667

    Do tego dochodzi inne sterowanie kierunkiem nadmuchu. W ręcznej klimatyzacji masz wszystko na linki a w climatronicu sterowanie potocznie mówiąc jest poprzez silniczki elektryczne.

    Panel z O3 raczej nie podejdzie. Tak na pierwszy rzut oka to jest szerszy i nie da się go od tak przełożyć. Do tego zobacz kierunki nadmuchu, jest o jeden więcej i w innym układzie.

    Ale z drugiej strony dla chcącego pewnie wszystko jest wykonalne, tylko trochę się trzeba napracować :).

    Jakby w ofercie był Climatic ale ten z czasów F1 czy początku F2. Ten z F1 miał chyba nawet taki sam panel jak ten w Rapidzie i taki sam rozstaw. Do tego Climatic z F1 i pierwszych F2 był półautomatyczny więc temperaturę utrzymywał sam a sterowanie dmuchawą i kierunkiem było ręczne. Więc tu przeróbka była by prostsza :)
    Ale fachowcem i mechanikiem nie jestem tylko obserwatorem i tak to widzę :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • dzieki za info niestety chyba dam sobie z tym spokój skoro to tyle przerabiania
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • manualna klima nie jest zła tylko te pokrętła przestarzałe, szkoda że nie dali takich jak w octavii III są o wiele ładniejsze
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Ja na etapie zamówienia zmieniałem konfiguracje właśnie o klimatyzacje automatyczną.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • masz rację z tymi pokretlami, są paskudne, ja też od razu zrezygnowałem z manuala jak tylko zobaczyłem te przedpotopowe gałki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Poszukaj tutaj jak jest zbudowana klima zwykła i automatyczna sam możesz ocenić.
     http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php
    Ale masz rację raczej mija się z celem taka zamiana.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Prośba !!! jakby ktoś wiedział lub widział czy i jak można zamienić kupić jakiś ładny zamiennik tych pokręteł od klimy manualnej to proszę o info !!! dzięki z góry !!!
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Kamas 14:45
    Czy ktoś z Was wymieniał może w swoim R klimatyzację manualna na climatronica?
    Zastanawiam się czy jest to możliwe i jakiego nakładu wymaga? Pacjent to R my 14
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Trzeba zwalić deskę rozdzielczą, wymienić nagrzewnice z wersji z Climatronika z wiązką+ panel i kodowanie w gateway.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jaka może być końcowa kwota takiej przeróbki? 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Szkoda pruć pół auta, żeby potem jeszcze deska bardziej trzeszczała. Wolałbym sprzedać auto i kupić inne lepiej wyposażone, żeby było poskładane przez fabrykę.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?