FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamówienie Rapida, a brak daty odbioru w umowie
  • Witam , 

    dwa tygodnie temu temu złożyłem zamówienie na Rapida u jednego z Wielkopolskich dealerów. Był to Rapid już wcześniej zamówiony przez dealera w "ciemno" i teoretycznie ma być u nich w salonie do końca listopada. Wpłaciłem zaliczkę, natomiast nie zauważyłem, że na zamówieniu dealer nie wpisał daty kiedy samochód będzie gotowy do odbioru. Czy powinienem poprosić o aneks do zamówienia, aby wpisał dane odbioru auta ? Miał ktoś z Was taki przypadek ? 

    Pozdrawiam
  • ja tak ma ale sie tym nie przejmuje - zawsze mozesz go postraszyc ze zrezygnujesz z zamowienia  
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam, ja tak miałem i mam w sumie nadal.

    Zamówiłem Rapidkę 15.10, na początku diler powiedział mi od 6 do 9 miesięcy. Przy finalizacji zamówienia podał datę 21 marca. Podpisałem zamówienie i dopiero w domu zorientowałem się, że nie ma daty odbioru. Napisałem do sprzedawcy maila z prośbą o przesłanie aneksu z wpisaną datą. Niby ze względu na kocioł w pracy nie przesłał mi, ale napisał że auto będzie wyprodukowane pod koniec lutego. Ok, dalej nie drążyłem, czekam... W ten poniedziałek zadzwoniłem do salonu, bo pilnie musiałem coś sprawdzić, ale nie było "mojego" sprzedawcy i odebrał kierownik. Pomyślałem sobie, że nadarzyła się okazja, żeby podpytać o ten nieszczęsny termin. Wyraźnie zmieszany odpowiedział że najlepiej załatwiać ze sprzedawcą, który to pilotuje, ale pod pretekstem chęci zmiany wyposażenia poprosiłem, żeby tylko sprawdził czy jest jeszcze taka możliwość, a jak powiedział że jest, to już z automatu mi powiedział, że nie ma jeszcze informacji nt. daty produkcji, więc tak naprawdę do teraz nie wiem kiedy to nastąpi.... Być może dowiem się na dniach, bo dzisiaj otrzymałem maila od sprzedawcy z pytaniem czy specyfikacja zostaje taka jaka jest, czy coś zmieniamy, bo jest ostatnia chwila na zmiany... Odpisałem, że zostaje i poczekam, może jak fabryka zablokuje zamówienie, wtedy poda konkrety. Reasumując moje wypracowanie: moim zdaniem jeżeli nie znają konkretnej daty z fabryki, nie wpisują...  Ten kierownik mi jeszcze powiedział że raz w miesiącu sprawdzają zamówienia i wtedy ostateczne idą do fabryki. Ma to niby zapobiec sytuacjom, że przyjechało nie to co zamawialiśmy. Więc praktycznie przez miesiąc zamówienie leży "nieobrobione". Jeżeli np. sprzedawca za kilka dni poda mi konkretną datę, to poproszę go o aneks do zamówienia, żeby mieć podkładkę w razie W. Przepraszam za rozwlekłość, ale chciałem jak najlepiej opisać sytuację :) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki za odpowiedź. Myślę, że odezwie się jutro do dealera i poproszę o przesłanie aneksu z datą odbioru. 
  • Jest to teraz standard że nie wpisują daty wyprodukowania, gdyż sami nie wiedzą kiedy będzie produkowany. Termin to loteria, w zależności od wyposażenia. Nawet gdy wyświetli im się termin, to nie jest on pewny bo może się jeszcze zmieniać, dopóki nie wskoczy w tzw. termin sztywny produkcyjny. Ja podpisałem zamówienie 24-06-2014r. i miałem czekać max. do 3 miesięcy ze względu na przerwę wakacyjną. Niestety termin odbioru przedłużył się prawie do 5-ciu miesięcy. Teraz już mój samochód jest w salonie i w piątek 14-11-2014r. wreszcie go odbieram.
  • dziwne że podał tobie tak długi termin 6-9 miesięcy ja miałem 3 miechy ale i tak dostałem wcześniej jakiś asekurant
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • No nie wiem, wszyscy się dziwią, ale dałem mu do ręki wydruk z konfiguratora i tylko spojrzał i powiedział, że na liftbacka, w tej wersji i z tym wyposażeniem czeka się baaardzo długo. Przyjąłem do wiadomości, licząc że jednak odbiorę wcześniej, głową muru nie przebiję.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • a pytałeś w innych salonach skody ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Pytałem, twierdzili że 4 miesiące max, na ogół 2-3. Jednak zostałem przy pierwszym salonie, bo dał mi najlepszą ofertę, nie będę się rozpisywał, bo już opisywałem tą sytuację. Myślę, że dał mocno asekuracyjny termin, poza tym nie spieszy mi się z autem aż tak.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • też nie miałem daty określonej. auto przyjechało szybciej niż sprzedawca sugerował - było po ok. 8 tygodniach od podpisania umowy (akurat gdy musiałem wyjechać na tydzień)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • wygląda na to że nie wpisywanie daty jest standardem by klient nie miał podstaw do reklamacji i negocjowania ceny.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • po tej akcji z bonami to teraz pewnie nikomu nie bedą już wpisywać daty ;) Ja dzis zrealizowałem bony, przyznam ze fajne uczucie dostac cos za free nawet 63 zł mi darowali + montaż za free, tak wiec to miły finał długiego czekania wcześniej :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • to teraz czekamy na zdjecia jak się prezentują te dodatki i czy warto było je wybrać.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Nie wiem co tu fotografować bo to co można było wziąć jest już znane. Co z tego, że zrobię Ci zdjęcie felg stalowych z oponami zimowymi, czy dywanika gumowego do bagażnika a ktoś inny zdjęcie radia Swing lub amundsem albo tempomatu. Wszystkie możesz sobie zobaczyć w oficjalnym katalogu lub w większości Rapidów w salonie. Bardziej chodzi o to, że dostaliśmy kasę na te dodatki i mogliśmy coś sobie dobrać dodatkowo.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?