FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio i nagłośnienie
  • Czy ktoś montował już głośniki w tylnych drzwiach gdzie to można zrobić oprócz serwisu i ile to kosztuje i czy nie koliduje z gwarancją ,czy jest możliwość zamontowania we własnym zakresie
  • Sądzę, że sporo osób już tą kwestię poprawiło we własnym zakresie. Można oczywiście w serwisie, zakładzie, u pana Janka :)
    Najwięcej przyjemności da jednak zamontowanie we własnym zakresie. Można - i nie jest to trudne. Na tym forum są już inne posty w tej kwestii. Są też inne portale - gdzie nawet są instrukcje czy fotki.
    Dla przypomnienia - w przodzie i tyle są przewidziane głośniki o średnicy 165 mm. Koszt będzie zależał głównie od samego sprzętu (głośniki), reszta to koszty kabli i samej pracy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie wszystko ok...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • :)
    Masz 4 czy 6 głośników? Jakie radio?
    Wpis U mnie ok - niewiele nam wnosi do dyskusji. Dlatego lepiej dopisać kilka informacji - daje obraz jaki sprzęt i jak działa dla szerszego grona użytkowników.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam 6 głośników, system audio w moim odczuciu dużo lepszy niż w yaris... Bardzo fajnie gra, samochód dobrze wyciszony, nie ma problemow ze sluchaniem muzyki. Tak na marginesie, jestem muzykiem i słucham dużo klasyki...

    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @
    maroslaw
    to ciekawe co piszesz, bo większość ( w tym ja ) uważa, że nasz R gra plastikowo.
    @jercen możesz coś więcej napisać o przeciwfazie, bo nie za bardzo wiem co mam sprawdzać, mam Swinga + 6 głośników fabrycznie.
  • Plastikowo???!!! Jak ustawi się odpowiednio wszystkie parametry to gra na prawdę Fajnie. Nie interesuje mnie przeciwfaza bo z przodu i z tyłu głośniki grają bardzo dobrze...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • ja mam radio BLUES i z 6 głośników. Z tyłu zamontowane są tylko niskotonowe i jest to dobre rozwiązanie. Zastanawiam się nad wymianą tych tylnych głośników na takie z wbudowanymi wysokotonowymi. Mam nadzieję, że będzie ok i takie rozwiązanie nie będzie wiązało się z mocną ingerencją w zmiany fabryczne.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @maroslaw jeśli jesteś w stanie poprawić dźwięk samymi ustawieniami to mam prośbę. 
    Podaj wartości poszczególnych parametrów czyli bas, średnie, wysokie tony, fader i czy masz włączone loud. Też mam Swinga i 6 fabrycznych głośników. Może nie mogę trafić w odpowiednie ustawienia i ten dźwięk do końca nie jest taki jakby mógł być.
    Z ciekawości sprawdzę Twoje ustawienia i jak raz może będzie dobrze :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam!
    Posiadam w rapidzie radio blues i chcę wymienić. Czy ktoś już je demontował?

  • Przyłączę się do tematu. Mam radio Blues, jak wynika z instrukcji, jak i obserwacji u kolegów z Fabiami jak naciskam Media to mógłbym wybrać CD, albo AUX. U mnie jest tylko CD. Radio ma fizyczne wejście AUX (info z innych forów) ale jak je włączyć? Jest jakiś soft do tego radia, do VAG, etc. O co pytać w serwisie, bo do tej pory "panowie" coś ciemno się tłumaczyli...
  • Mam swinga, więc nie odniosę się konkretnie, ale z mojego doświadczenia i po części instrukcji obsługi (czytałeś ją prawda?) wynika, że wejście AUX musi być obciążone (musi być coś podpięte do gniazda AUX aby opcja się wyświetliła w menu Media. Jakbyś miał podłączoną fabryczną zmieniarkę (dostępna chyba tylko w O3) to byś jeszcze miał EXT w tym menu...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mam BLUES-a. Nic nie musi być podłączone do gniazda AUX, trzeba je aktywować w ustawieniach radia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • czy ktoś z was wie gdzie jest zapisany kod do radia swing w rapidzie?
  • Nie ma, musisz dostać od dilera.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A czy nie powinien on być zapisany w książce serwisowej?
    I czy diler ma taką informacje?
  • Diler ma te dane z systemu i _powinien_ dawać kartę z numerem PIN do radia, ale niektórzy nie dają i jeszcze wołąjąkasę za ten numer. "Mój kraj, taki piękny..."
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Przy przeglądzie po 30 000 km poprosiłem o kod do radia - podali go bez żadnego problemu.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • nie wiem czy diler ma te dane w systemie. chyba nie. u mnie przy zakupie musieli podłączać kompa. jakby mieli to by sie nie fatygowali.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Przy zakupie zawsze podłączają komputer aby aktywować radio, które z fabryki przyjeżdża nieaktywne. Dopiero wtedy kod trafia do systemu. ;)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?