FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
szklany dach
  • Czy ktos z Was ma Rapida ze szklanym dachem? Moj maz, mimo ze kupilismy Rapida bez szklanego dachu, dalej bardzo  nie moze odzalowac tego szklanego dachu. Ja bylam od poczatku sceptyczna, uwazajac to za gadzet, ale w koncu auto dzis nie sluzy juz tylko do przemieszczania sie z A do B ale tez gwarantujerozne poziomy luksusu/funkcjonalnosci etc. Co myslicie, jakies juz pozytywne, negatywne doswiadczenia?
  • Tak jak piszesz, fajny kosztowny gadzet ktorego efekt widoczny jest tylko dla pasazerow z tylu, jest tu pare osob ktore to maja to pewnie sie wypowiedza i beda chwalic
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • odsyłam do starszych tematów tam już poruszaliśmy tą kwestię
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zgadzam się z cezarem poszukajcie na forum tam to już jest
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Za cenę tego dachu kupcie sobie felgę fajną :) Bardziej zadowoli oko :)
  • Lukasz1989 jestem tego samego zdania ale kto bogatemu zabroni ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To zależy od gustu.Zonie się taki dach podobał to go wzieliśmy
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @Tomcio Miałeś ochotę kupiłeś Twoje pieniądze Twój gust Tobie sie podoba każdy realizuje swój pomysł.. ja w zamiarach miałem tez kupno czerwonego R z dachem ale w końcu kupiłem LB błękit race
  • @Chris masz racje i nie żałuje tego zakupu.Pozdrawiam
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Cześć! Specjalnie dla autorki pierwszego postu w tym wątku zarejestrowałem konto by odpowiedzieć :) Za szklanym dachem idzie jeszcze jeden aspekt, na który nikt tutaj nie zwrócił uwagi. Otóż, przy zaznaczeniu tej opcji, oprócz dachu otrzymujesz także miękką podsufitkę.

    W firmie mamy kilka Rapidów - z oknem i bez. W tych z oknem, podsufitka jest wyraźnie wyższej jakości - miękka, o ładniejszej fakturze i wykonana z materiału. W Rapidzie bez dachu jest ona natomiast taka sama, jak to tworzywo na wysokości regulacji pasów bezpieczeństwa - twarda i plastikowa.

    Swoją drogą, dopiero jak odebraliśmy pierwszy egzemplarz bez dachu (a to był już trzeci Rapid) dotarło do mnie, jak wiele oszczędności konstruktorzy poczynili w tym samochodzie...

    I jeszcze co do dachu - pierwsze trzy miesiące jeździłem z odsłoniętym oknem - bo takie to fajne i stylowe :). Dziś, okno, jeśli ktokolwiek odsłania, to jest to pasażer. Mi, kierowcy, nie jest to do niczego potrzebne. Nie mogę jednak powiedzieć, by przeszkadzało w słoneczny dzień - osłona jednak skutecznie niweluje nadmiar promieni słonecznych. Przy osłonie jednak jest jeden niepraktyczny problem. Otóż, jeśli okno zostanie w całości odsłonięte, jedynym sposobem na zasłonięcie tylnej części okna jest podróż na tylną kanapę. By zrobić to siedzenia kierowcy, trzeba mieć pewnie ponad 2m by sięgnąć ręką do tylnej osłony. Ja tyle nie mam :(
  • @KubaPP a to ciekawe co piszesz z tą podsufitką.
    Może to kwestia wyposażenie (Active, Ambition, Elegance) lub wersji nadwoziowej.
    Ja mam Rapida Liftback (LB) z 45 tygodnia produkcji, odebrany pod koniec listopada 2014 r. w wersji AmbitionMAX i mam miękką, materiałową podsufitkę oczywiście bez okna dachowego, bo w wersji LB nie da się domówić.
    No chyba, że wersja Spaceback (SB) ma taką podsufitkę w wersji bez dachu!!! To byłoby naprawdę dziadostwo. Niech się wypowiedzą użytkownicy SB bez dachu.
    KubaPP napisz w jakiej wersji masz tego Rapida. A może wersje Active mają twardą podsufitkę co nie zmienia faktu, że jeżeli tak jest to mnie bardzo zdziwiłeś ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pierwsze słyszę, żeby podsufitka była plastikowa... w każdym jest materiałowa. Chyba wkradł się jakiś błąd w nazewnictwie :P może to nie podsufitka tylko o coś innego chodziło.
  • Alez dziekuje bardzo @KubaPP !:) To bardzo ciekawe co Pan pisze, bo nasz SB bez szklanego dachu ma raczej miekkie obicie podsufitki. Moze sa rzeczywiscie roznice w okresie produkcji. Tak, z tym sie zgadzam, ze jak juz ta zaslonka jest otwarta, to trzeba sie albo pogimnastyskowac, albo zamknac bedac z tylu.

    Zamysl z jakim otworzylam ta dyskusje potwierdzil sie, ze nie ma technicznych minusów szklanego dachu. I wyglada na to, ze maz bedzie chcial zamienic auto na identyczny model ale ze SZD. Czy wiecie, jak dokonuje sie takiej zamiany? A czy lepiej sprzedac (w koncu auto ma tylko pare miesiecy) i kupic nowego?
  • PS. albo da sie dobudowac taki dach? Jesli to glupie pytanie, to z gory przepraszam!
  • Myślę, że w prawie każdym ASO powiedzą, że nie ma takiej możliwości, a gdyby już była to koszt bedzie sporo większy, niż zamontować fabrycznie. A sprzedając nowy samochód, sporo stracicie.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Mili Państwo :),
    najchętniej pokazałbym Wam po zdjęciu jednej i drugiej podsufitki ale na razie nie mam takiej możliwości. Grzesk, Lukasz1989, konretnie chodziło mi o to, że obszarem zaznaczonym na załączonym zdjęciu "wyścielona" jest cała podsufitka. Serio. A ta wersja to Ambition 1.2 105km, rok produkcji możliwe że 2013 (nie sprawdzałem dokładniej), bo auto jest placowe, odebrane w okolicach połowy 2014. Natomiast w Rapidzie, którego użytkuję, podsufitka jest miększa - ugina się parę milimetrów po przyciśnięciu palcem (w przeciwieństwie do tej pierwszej, gdzie ugina się jedynie palec ;)



    Amarylis, teoretycznie na pewno można zmienić dach na panoramiczny. Jednak chyba jest to niewarte całej sprawy - kosztowałoby podejrzewam co najmniej 2-3 razy tyle, ile przy zamawianiu nowego. Aha, przy zakupie tego dachu warto zamówić, moim zdaniem, przydatniejszą opcję na co dzień - przyciemnianie tylne szyby. Auto z tyłu ma nawiewy tylko na stopy, więc ważne, by słońce latem grzało tam jak najmniej.
    Bez tytułu.png
    653 x 188 - 175K
  • Jeśli tak jest jak piszesz i zaznaczyłeś to naprawdę mnie zaskoczyłeś i naprawdę nie wiem jak skomentować to posunięcie Skody...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Grzesk, gdy tylko będę miał możliwość, wstawię zdjęcia obydwu egzemplarzy.

    Więcej szacunku dla taniości!

    EDIT:
    Znalazłem zdjęcie na potrzeby dyskusji. Teraz mogę pokazać różnicę :). Proszę, zobaczcie zdjęcie użytkownika lukasz13 w jednym z innych wątków na tym forum (mam nadzieję, że się nie obrazi:) http://rapidklub.pl/uploads/FileUpload/fb/3fc661492d3eb044c00cb048a9e4b7.jpg (wersja twarda)

    A teraz w załączeniu zdjęcie zrobione przed chwilą takiego samego fragmentu podsufitki (wersja miękka). Jest różnica?

    Co prawda, w poprzednim poście trochę się pomyliłem i zaznaczony przeze mnie fragment to nie jest pod względem faktury dokładnie to co na zdjęciu Łukasza, ale proszę mi wierzyć że pod względem twardości "nie ustępuje" ;)

    IMG_3366.JPG
    1632 x 1224 - 651K
  • Dla mnie wyglądają podobnie i jak nie dotknę innej sztuki Rapida to się nie przekonam. Mocowanie "słonecznika" wygina podsufitkę na jednym i drugim zdjęciu tak jak ma to miejsce na miękkim podłożu.
    Ja mam LB i mam miękką podsufitkę, nic twardego poza lampkami na suficie nie jest u mnie twarde nad głową.
    Muszę dorwać jakiegoś SB bez szklanego dachu i obmacać bo mnie ciekawi temat.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Grzesk, podobnie to nie znaczy to samo. Zgodzisz się?

    "Mocowanie "słonecznika" wygina podsufitkę na jednym i drugim" - uważasz że, każdy wygięty element jest wygięty dlatego, że jest elastyczny? :)

    Jedna podsufitka jest twarda (tak, że można w nią popukać palcem). Druga jest miękka. Pokazałem to jak umiałem najlepiej. Chyba, że chcesz, to wstawię jeszcze zdjęcie palca jak się ugina pod jedną i drugą jeśli to co napisałem Cię nie przekonuje.
  • no widać roznice w fakturze jak i zapewne w materiale, ta druga rzeczywiście wydaje sie mniej plastikowa - ale trzeba by to potwierdzić organoleptycznie :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?