FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Lakier - gdzie kupić?
  • Witajcie. 
    Na allegro są do kupienia małe lakiery szukam koloru błękitny race. (Nigdzie nie ma)

    Czy ktoś orientuje sie gdzie mogę go dosrać? 
    Macie jaieś doświadczenia?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • w salonie byłeś? najczesciej u nich mozna dostać ale chyba jest problem z niektórymi kolorami również u nich
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zależy, ile potrzebujesz. Jak chodzi o małe zaprawki - to za niewielkie pieniądze zakład lakierniczy (komputerowo) dobierze wg Twojego aktualnego koloru i zrobi potrzebną ilość. Wiadomo, że z czasem każdy kolor zmienia kolor, a zwłaszcza na słońcu. Są firmy, które napełniają również małe spray'e dobranym kolorem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Idź do sklepu z lakierami samochodowymi, podaj nr lakieru i powinni mieć lub zamówią, tylko będziesz musiał kupić min 100 ml
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @alogator tak własnie jak pisze @andrzejn ja dobierałem 100 ml zapłaciłem 30 zł i na pewno będziesz miał taki jak potrzebujesz 
  • @alogator
    Jeśli błękitny race to to samo co blue race, to lakier możesz kupić na przykład tutaj:
    http://czesci.plichta.com.pl/oryginalny-lakier-blekit-metalic-94638x8x-skoda-p-383.html
    Najlepiej szukać po kodzie lakieru, ja mam 8X8X i to jest blue race.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ten który ja podałem kolorystycznie na pewno jest identyczny. Mam kupiony i sprawdzony;) W pudełku są dwie buteleczki, wyglądają jak lakiery do paznokci. W jednej jest niebieska farba a w drugiej pewnie jakiś bezbarwny lakier do pokrycia niebieskiej farby, która jest dosyć miękka, nie znam się na farbach;) 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  witam co do lakieru potwierdzam ze pomimo ze lakier dobiera sie do koloru                 nadwozia to jeszcze zalecaja lakier bezbarwny aby kolor byl dluzej wytrzymalszy
  • Super.
    Bardzo przydatne imformacje.
    Jutro wrzuce foto miejsca ktore sie "zarysowalo" 
    Robiliscie malowanie samemu tymi lakierami czy dawaliscie to profesjonaloscie?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Jeszcze jedno pytanie - gdzie sprawdzic kod mojego lakieru?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • samo przejechanie lakierem nie wiele da, bedzie widac chamsko, jesli rysa nie jest duza proponuje dobra paste polerska (mam jedna taka niemiecką-czyni cuda) albo zrob zaprawke, w necie mozna znaleźć info jak to robić by nie uszkodzić lakieru. Ostatnio robiłem takowe ale na 14 letnim aucie które sprzedawałem, jednak na nowym rapidzie w zyciu bym nie zastosował...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No nie jest to male zarysowanie... Tak z 5cm dlugosci i 1cm szerokosci na zderzaku z tylu na zalamaniu.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • jak czuc pod paznokciem ryse to niestety tego juz nie spolerujesz. (troche moze zmatowisz najwyzej). lakier zaparawkowy tez niestety tutaj za duzo nie da bo niestety bedzie sie odznaczac dosyc wyraznie. takie lakiery nadaja sie do drobnych poprawek punktowych typu odprysk od kamienia czy jaki purchelek (to juz wiadomo w starszym samochodzie). 
    na taka ryse (jesli jest głeboka) to niestety tylko malowanie i nie wiem czy da sie to wycieniowac i czy nie trzeba bedzie malowac calego elementu
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @Krisr77 podjade do jakiegos lakiernika jak bede w domu to zobaczymy moze cos doradzi.
    Dzieki wszystkim za pomoc :)
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • W moim obecnym samochodzie (nie-Rapid) też próbowałem poprawiać drobne uszkodzenia takim mini-lakierem z fabrycznym kolorem. Drobne uszkodzenia, zadrapania na narożnikach / zagięciach blach (drzwi, nadkola, maska) wychodzą dobrze. Ale próba naprawy rys albo większych odprysków na płaskich powierzchniach to raczej porażka - bardzo widać miejsce nałożenia lakieru. Nie da się ręcznie nałożyć takiej cienkiej warstwy. Może jak by to spolerować to było by lepiej, ale nigdy nie chciało mi się bawić....
    Uważam, że warto takie coś mieć, ale też z góry wiedzieć, że wielu rzeczy się tym nie naprawi.
  • Ja od zawsze robię zaprawki np po uderzeniu kamieni, czy na rogach mocząc koniuszek wykałaczki w lakierze i robiąc kropeczki. Nie jest to może szczyt estetyki, ale wolę to niż rudą po kilku latach. Co do rys, mam taktykę, że ową wykałaczką z lakierem jadę po rysie, a jak przyschnie trochę to poleruję pastą lekkościerną na dodatek w kolorze nadwozia. Tylko z bliska widać ślad naprawy i tym sposobem wiem o niej tylko ja :) Trzeba tylko wyczuć moment kiedy można polerować, jak za wcześnie to zetrzemy lakier, jak za późno to musimy włożyć dużo czasu i siły żeby to wyprowadzić. Ja to robiłem na rysie, która miała ok 5 cm, nie wiem jakby to się sprawdziło na dłuższej.
    Co do kupna lakieru, ja kupiłem 100 ml w sklepie z lakierami, sama baza, za ok 20 zł. Pan wyjął katalog, znalazł kod mojego lakieru i dorobił. Całość operacji: 10 minut. Na moje potrzeby w sam raz
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja też polecam http://czesci.plichta.com.pl/ kupiłem tu do swojego rapidka napisałem zapytanie pan z obsługi poprosił o nr VIN i potem podesłał mi nr katalogowy koloru oraz link do allegro lub można kopić bezpośrednio jak tam kto woli
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • @alogator
    Jeżeli chodzi o kod koloru to masz go na naklejce w bagażniku lub wklejonej w okładce do elektronicznej książki obsługi, czy jakoś tak. Jest oznaczony jako PAINT NO.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @Maciek_1991 jesli rysa jest takiej szerokości ze musisz to robić wykałaczką to ja takie rysy robiłem sama polerką, choć przyznam że metoda z wykałaczka jest dobra bo nie trzeba potem nadmiaru zeszlifowywać w przypadku zastosowania zaprawki. Po wyschnięciu lakieru zmatowienie wodnym papierem ściernym 2000 a następnie polerka i wosk koloryzujący, efekt był super choć to na starym aucie bez większego stresu że coś nie wyjdzie. Nie wiem jak lakier na R by zareagował na takie traktowanie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moje odczucie jest takie, że R ma raczej słaby lakier... tj. jakieś przypadkowe dotknięcie, sąsiad z parkingu otworzy drzwi za szeroko, ktoś przechodząc zahaczy torbą i rysa gotowa. W poprzednich autach było lepiej.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Też mam niestety takie wrażenie, wystarczy torbę postawić na zderzaku przy wyjmowaniu jej z bagażnika i już jest rysa.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?