FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda w bagażniku
  • Z wątku "chlupotanie w drzwiach" przeniosłem część wpisów, by forum było czytelniejsze dla nowych i szukających danego tematu
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Słuchajcie mam pytanie odnośnie dostawania się wody do bagażnika. Nie wiem jak oni skonstruowali tą tylną klapę, ale jak pada deszcz i otworzę bagażnik do wszystka woda ścieka mi do bagażnika, a najgorsze jest to że dostaje się ona pod tą wykładzinę welurową. Muszę całą ja podnosić i powycierać bo inaczej zaczyna z lekka syfić. W O1 tak nie było, ta woda jakoś lepiej ściekała i nie dostawała się do środka. Czy w waszych LB jest podobnie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie zauważyłem, żeby woda ściekała do środka bagażnika. No jeśli deszcz zacina, bo jest duży wiatr to tak;) Jednak przy otwieraniu gdy jest śnieg, trochę go wpada do środka, oczywiście samochód jest wcześniej odśnieżony, ale część dostaje się do szczelin.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Po pierwsze nie ten temat i prośba o założenie nowego lub przeniesienie tych wiadomości do niego wątku!

    U mnie też się tego wystraszyłem jak pierwszy raz podnosiłem “zapadaną" klapę i widziałem spływającą wodę ale okazało się, że ona ląduje do rynienki przy zawiasach i spływa rymienkami bocznymi w których chowają się słowniki. Więc u mnie jest sucho pomijając zacinającego deszczu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Hmm, chodziło mi o to, że jak otworze bagażnik to ścieka woda do bagażnika, a powinna po rantach spaść na ziemie, a może @konwel u mnie jest coś nie tak z uszczelką, coś tak jak u ciebie, że woda leciała na siedzenie?

    No właściwie mogłem założyć nawy wątek ale temat podobny, bo chodzi o wpadającą wodę:-) więc nie chciałem tak zaśmiecać forum z każdą drobną sprawą...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @grzesk U mnie jest podobnie, ale widocznie spora część leci do bagażnika, bo skądinąd była by tam woda?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ktoś tu juz pisal kiedys o wodzie w bagazniku, jesli sie nie myle to kolega @bounty, miał z tym jechac chyba do aso
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie spływa bokiem... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @dodan
    Jak nie chciałeś zaśmiecać forum to właśnie robisz na odwrót. Bo robią się olbrzymie tematy o najróżniejszych sprawach i potem nikt nie znajdzie/nie będzie wiedział gdzie szukać. Nowy temat nie jest zaśmiecaniem!

    Jak pisze @gross81, już o wodzie w bagażniku ktoś pisał, przejrzyj forum/tematy.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki było ale nie o takiej, koledze @bounty-emu dostawała się od spodu w miejsce gdzie jest koło, a u mnie jest woda jest wyżej tuż pod wykładziną.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • O problemie z wodą w bagażniku pisałem w temacie "wychodzą już jakieś wady" str9... ASO podchodziło to tematu kilka razy i odpukać na chwilę obecną jest ok... @dodan pierwsza sprawa, doprecyzuj co to znaczy, że w czasie deszczu dostaje Ci się woda? masz pewność, którędy się ona dostaje, jest to widoczne, bo jeśli po prostu Ci spływa, to wszystko wskazuje na uszczelkę i to akurat łatwo sprawdzić bo wszystko jest na wierzchu... aha, u mnie woda była we wnęce koła zapasowego, mokra była również wykładzina (mata) i trochę bok... inna, grubsza sprawa, jeśli nie wiesz skąd jest woda, to już robota dla ASO (potrzebna rozbiórka tyłu), opcji jest kilka... nieszczelność na spawach, nieszczelność przy lampach (tam są takie gumki), u mnie akurat serwis przy każdej wizycie, twierdził co innego, przy ostatniej naprawiali nieszczelność w prawym narożniku (woda szła od spodu, od nadkola), dziwne bo mokro było bardziej po lewej stronie, dodatkowo na wszelki wypadek założyli nową uszczelkę bagażnika. Poszukiwanie nieszczelności to zabawa, której nie polecam, oby u Ciebie pomogła wymiana uszczelki...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dzięki @bounty za opis. Być może u mnie jest podobnie jak u ciebie, kto wie. U mnie jest mokra wykładzina i tam gdzie jest koło też jest mokro, ale mam wrażenie że woda tam spływa raczej z góry, bo jest jej niedużo. Najbardziej mokro jest pod wykładziną od strony tylnego siedzenia i stamtąd jakby spływała do miejsca na koło. Ale mokro jest też od strony lewego nadkola i czuje pod wykładziną, że jest woda. Tak się dziej tylko przy dużych opadach. Miałem wrażenie, że woda dostaje się po otwarciu bagażnika, ale chyba jest raczej coś tak jak u ciebie. Do przeglądu brakuje mi jeszcze 10 kkm. więc na wiosnę będzie przegląd to od razu zgłoszę i to, bo nie mam czasu jeździć z tym specjalnie. A może coś jeszcze wyjdzie do tego czasu:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie czekał bym 10kkm... woda w aucie to poważna sprawa, nie mam na myśli nieprzyjemnego zapachu, niszczenia maty etc., tylko jak wilgoci jest już tyle, że mimo klimy, nawiewu, podgrzewania, szyby nadal parują, to jest to po prostu niebezpieczne. Sprawdził bym na myjce, jedna osoba może myć auto, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych (takich, których wg. Ciebie woda może się dostawać) druga osoba może obserwować od wewnątrz. Druga sprawa, czy wody jest więcej jak auto stoi na deszczu, czy przybywa jej jak auto jest w ruchu (wtedy obstawiał bym nadkole od spodu). Przy ostatniej wizycie serwis tak mi to przedstawił: woda trafia od spodu nadkola, przez nieszczelność w prawym narożniku, jakimś kanalikiem dostaje się na lewą stronę, rozlewa się pod matę, a następnie trafia do wnęki koła ;-) Jak z poszukiwań nic nie wyjdzie, śmigaj do ASO, proś o auto zastępcze i niech serwis się martwi.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • dodan 10:25
    Dzięki @bounty za opis. Być może u mnie jest podobnie jak u ciebie, kto wie. U mnie jest mokra wykładzina i tam gdzie jest koło też jest mokro, ale mam wrażenie że woda tam spływa raczej z góry, bo jest jej niedużo. Najbardziej mokro jest pod wykładziną od strony tylnego siedzenia i stamtąd jakby spływała do miejsca na koło. Ale mokro jest też od strony lewego nadkola i czuje pod wykładziną, że jest woda. Tak się dziej tylko przy dużych opadach. Miałem wrażenie, że woda dostaje się po otwarciu bagażnika, ale chyba jest raczej coś tak jak u ciebie. Do przeglądu brakuje mi jeszcze 10 kkm. więc na wiosnę będzie przegląd to od razu zgłoszę i to, bo nie mam czasu jeździć z tym specjalnie. A może coś jeszcze wyjdzie do tego czasu:-)


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • bounty 10:50
    Nie czekał bym 10kkm... woda w aucie to poważna sprawa, nie mam na myśli nieprzyjemnego zapachu, niszczenia maty etc., tylko jak wilgoci jest już tyle, że mimo klimy, nawiewu, podgrzewania, szyby nadal parują, to jest to po prostu niebezpieczne. Sprawdził bym na myjce, jedna osoba może myć auto, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych (takich, których wg. Ciebie woda może się dostawać) druga osoba może obserwować od wewnątrz. Druga sprawa, czy wody jest więcej jak auto stoi na deszczu, czy przybywa jej jak auto jest w ruchu (wtedy obstawiał bym nadkole od spodu). Przy ostatniej wizycie serwis tak mi to przedstawił: woda trafia od spodu nadkola, przez nieszczelność w prawym narożniku, jakimś kanalikiem dostaje się na lewą stronę, rozlewa się pod matę, a następnie trafia do wnęki koła ;-) Jak z poszukiwań nic nie wyjdzie, śmigaj do ASO, proś o auto zastępcze i niech serwis się martwi.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hehe "super" to wyglada, organizator na sile sie znalazl...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • dzięki :) Nie doczekałem się reakcji od innych, wziąłem (kierownicę) w swoje ręce.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dzięki @bounty, w lato myłem karsherem kilkakrotnie i nigdy nie zauważyłem wody po myciu, tylko przy większym deszczu, gdzie wszystkie ulice stoją w wodzie, więc wynika z tego, że woda musi się dostawać faktycznie od spodu przez nadkole do bagażnika. Skoro tak to nie czekam na przegląd tylko umawiam się do serwisu
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan to możesz mieć podobną przypadłość... mimo, że przy każdej wizycie prosiłem, aby to zrobili dobrze, to raczej robią to metodą "prób i błędów"... tj. robią  coś, oddają auto, a Ty otrzymujesz rolę testera, jak jest ok, to super, jak nie to wracasz i następne podejście i tak do skutku ;-) odstawienie auta na dzień czy dwa nic nie dało, dopiero jak postało u nich tydzień, jest ok... każdą naprawę, nawet najmniejszą, proszę, aby wpisywali w książkę serwisową... data, przebieg, opis naprawy, pieczątka, podpis... nawet mi powiedzieli, że jak tak dalej pójdzie, to nie starczy miejsca, ja im na to, że jakby zrobili auto wolne od wad, nie było takiej potrzeby, a tak nie wiem, chyba będą doklejać kartki ;-) moja rada, potwierdź naprawę na piśmie, bo przecież nieszczelności nie spawają, tylko naprawią jakąś masą uszczelniając, w razie gdyby wada się odnowiła po gwarancji, będziesz miał podstawę do ew. reklamacji.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty o kurczę na tydzień??? ja pitolę to nieźle. Na razie umówiłem się na piątek popołudniu i miałem nadzieje, że w jeden wieczór mi to zrobią, przy okazji zgłosiłem, że jeden przewód z płynem chłodzącym jest wilgotny, chyba podcieka trochę. Ale podłamałeś mnie tym trochę. No nic powiem im, żeby od razu od nadkola lewego zaczęli, idąc twoim doświadczeniem, może im szybciej pójdzie, ze nalezieniem tej nieszczelności.
    To ty nie masz książki elektronicznej?? U mnie w ASO nie ma żadnych wpisów, ani nie mam takiej książki. Po prostu mam tylko taką okładkę z napisem książka gwarancyjna i za każdym razem dostaje od nich wydruk co było robione i wkładam go do tej okładki, a wszystko jest u nich w bazie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan tak serio, to nie wiem, czy mam książkę elektroniczną (spytam przy okazji), ale zawsze jak u nich jestem, to powstrzymuję się, żeby nie powiedzieć za dużo... stosuję zasadę ograniczonego zaufania, wpiszą / nie wpiszą... ufam sobie, mam wszystko na piśmie... ps. w jeden dzień to małe szanse, żeby Ci to zrobili, muszą zrobić testy, lać wodę, potem osuszyć, uszczelnienie też musi wyschnąć, kolejne testy, na moje oko to musi potrwać, chyba że masz dobre ASO...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?