FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda w bagażniku
  • @bounty ok, Ja w każdym bądź razie czegoś takiego jak papierowa książka serwisowa, gdzie można by wpisywać naprawy, nie dostałem. Teoretycznie też wszystko mam na piśmie, bo proszą o wydruk z przeprowadzonej naprawy. Tak zrobiłem też jak wymieniali mi skrzynie biegów. Dokładnie wydrukowane, co wymienili, którego dnia - podpisane i podstęplowane.
    Tak może być jak mówisz, liczę tylko na to, że może już się zetknęli z takim przypadkiem jak nasz i będą wiedzieli gdzie szukać, wtedy mogłoby być to szybciej. A czy jak zostawiałeś W ASO rapidka z tą wodą to dostawałeś auto zastępcze?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Za pierwszym razem, nie dostałem auta, nie zaproponowali, a ja nie prosiłem... teraz to nie wiem czy naprawiali 3 czy 4 razu (musiałbym sprawdzić), ale przy następnej naprawie, auto sami zaproponowali, a przy kolejnej to wręcz zażądałem, bo się lekko zirytowałem... ps. znajomi się śmiali, że zmieniam auta jak rękawiczki ;-)

    Chlupotanie wody jest mi znane (bagażnik), ale odpukać na razie w drzwiach jest sucho, pusto i miło ;-) może jest jakaś zależność... albo woda w bagażniku, albo w drzwiach ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - kiedy następna instrukcja - jak założyć instalację między drzwiami a bagażnikiem (by woda się przelewała) ? Bo jak już "załatwisz" swój bagażnik - to nie będziesz miał ani fotek ani ochoty na opis ...
    Pozdrawiam :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok rozumiem. Ja jadę w piątek zobaczymy co z tym zrobią. Wczoraj się dokładnie przyjrzałem i sporo tej wody jest, cała wykładzina jest mokra łącznie z nadkolami. Najbardziej jest mokro od strony tylnego siedzenia ale jest chyba tak jak mówisz woda dostaje się od strony nadkoli. Jakaś paranoja, ja nawet nie mówię o tym znajomym, bo nie wiadomo czy się śmiać z tego czy płakać. Czuje się tak jakbym kupił sobie malucha w 85 roku, tak jak mój ociec i w którym po pierwszym deszczu było pełno wody na siedzeniach:-) ale teraz? Po prostu wstyd dla tej marki żeby coś takiego się działo. Ociec stwierdził, że nic się nie zmieniło przez tyle nadal buble robią....:-)

    @bounty chyba tak właśnie jest, u mnie woda w bagażniku, a brak w drzwiach. Czyli łączna suma wody w samochodzie marki skoda musi się zgadzać:-))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Byłem w ASO. Powiedzieli, że to niemożliwe, żeby woda dostawała się od spodu przez nadkola i że nigdy nie mieli takiego przypadku. Wzięli rapcia do myjki i polewali wodą. Po polewaniu wyszło im że woda dostaje się po przewodzie od radia CB. Nie wiem czy im wierzyć w to czy nie ale jak wyjąłem zapas żeby osuszyć cały bagażnik to ku mojemu zdziwieniu wylałem prawie dwa litry wody z miejsca na koło. Nie wiem czy, aż tyle wody może spłynąć po przewodzie, o tym że cały filc w bagażniku był mokry nawet nie wspominam. @Bounty czy ty miałeś jakiś przewód puszczony pod klapą bagażnika? No nic będę chował na deszcze antenę i zobaczymy czy będzie sucho...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan
    Myślę, że to możliwe. W poprzednim samochodzie woda dostawała mi się do środka po przewodzie antenowym od radia. Sytuacja miała miejsce gdy samochód mył zaparkowany tak, że przód był wyżej niż tył. Moje miejsce do parkowania jest na górce, więc musiałem parkować tyłem;) wtedy woda nie leciała do środka. Co do ilości wody to po jednym dniu deszczu miałem w kabinie kilka litrów wody. Mogłem wylewać kubkiem. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ok dzięki @konwel. Właśnie mi się to wydawało dziwne, bo w poprzednim moim aucie, prawie takim samym O1:-) miałem wypuszczoną antenę dokładnie w taki sam sposób i nigdy woda do bagażnika mi się nie nalała. Widoczne może w octavi klapa była bardziej szczelna niż w rapidzie:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Inaczej zorganizowane okablowanie...i tyle... Po kabelku może wbrew pozorom baaardzo dużo wody wlać się do środka...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @dodan anteny CB nie miałem, ale nawet jakbym miał, to nie pojechałbym z nią do ASO ;-)   serwis stwierdził, że to niemożliwe, aby woda dostawała się od spodu, ciekawe ;-)   u mnie twierdzili różne rzeczy, że to przez antenę, której nie mam, że mam uszkodzoną uszczelkę, choć tłumaczyłem, że problem jest od miesięcy, a uszczelka została uszkodzona kilka dni wcześniej, że musiało się coś wylać i w ogóle, że to niemożliwe, etc., aż po kilku wizytach stwierdzili, że problem jest... aha a wody we wnęce koła to miałem tak z 8 litrów... na moje oko to ASO zrobiło u Ciebie tak jak się spodziewałem, czyli stwierdzili, że nie ma problemu... jak wyjmiesz płyny, usuniesz antenę i będzie ok, to super, w innym razie wizyta w ASO...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jak masz wystarczająco długi przewód antenowy, to pociągnij go (jak to możliwe) bokiem klapy, koło klosza tylnych świateł niemal do progu bagażnika. I dopiero tam wprowadź przewód do bagażnika i dalej do radia. W takim układzie woda spływająca po przewodzie spłynie poprzez miejsca dotyku na profil błotnika i dalej w dół. Woda nie powinna już "podpływać" przewodem w górę.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @bounty, też sobie w ten sposób trochę myślę jak Ty, czy nie robią mnie w bambuko. Ale postanowiłem dać im szansę:-) Może coś w tym jest, co mówią, bo auto wzięli na myjnię i ponoć było widać jak woda leci po przewodzie, ja oczywiście zobaczyłem tylko mokry samochód:-) Ale tak jak mówię postanowiłem dać temu szansę, bo teoretycznie jest to możliwe że woda leciała mi po tym przewodzie, więc będę chował antenę na deszcz i zobaczę czy będzie woda czy nie. Jak będzie, to tym razem pojadę bez anteny i każe im to robić.

    @jercen przewodu mam dość sporo, więc starczy mi na taką operację tylko to trochę kiepsko będzie wyglądało jak tyle przewodu będzie mi się pałętać od spodu bagażnika aż do górnej powierzchni kalpy:-(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Przewód możesz przylepić taśmą dwustronną albo klejem na ciepło w rynience i nie będzie Ci latał ani sprawiał inne niespodzianki w czasie zamykania bagażnika.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @dodan.. ja wożę antenę normalnie włożoną od góry jeżdżę już rok i nie mam żadnej wody jak pisał post swego czasu bounty zwróciłem szczególna uwagę ale nie zdarzyło mi sie by wykładzina była mokra czy woda w bagażniku nie chce sie wymandrzac..ale uważam ze problem leży gdzie indziej 
    Jedynie co mogę Ci zaproponować to wyciągnąć trochę przewodu by było oczko by woda bezpośrednio nie ściekała bezpośrednio na uszczelkę tylko z przewodu na karoserie 
  • @jercen nie widzę tego przyklejania przewodu, on przecież musi być ruchomy, bo przecież otwieram i zamykam klapę bagażnika.

    @chris tak też doradzili mi serwisanci w ASO, żebym antena dał na dach, wtedy jest nikła szansa, żeby woda się dostała do środka ze względu na duży próg u góry. Ja niestety nie bardzo mogę to zrobić, bo garaż mam zbyt niski i nie mieści mi się antena dlatego mam ją przyczepioną na klapie bagażnika :-( Ale z tym oczkiem to jest już jakiś pomysł.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan ja nie mam anteny na dachu wożę na klapie bagażnika a jeśli otwieram bagażnik przestawiam ja na bok na błotnik, kabel wtedy pozostawię w miarę na tej samej odległości, w przypadku to co proponuje @jercen jeśli byś przestawiał na bok tez mógł byś ja zrobić na sztywno i w tym przypadku i w tym nie masz problemu z długością kabla ze wędruje razem z klapa bagażnika i trzeba mieć dłuższy odcinek w bagażniku pomyśl nie musisz tak robić jak Ci proponuje ale ja mam tak rozwiązane   
  • @chris no tak, w taki sposób faktycznie można zrobić przewód na sztywno. Jest tylko jeden szkopuł. W miejscu gdzie mam przyczepioną antenę, mam naklejoną taką przezroczystą podkładkę foliową. Wtedy nie rysuje mi się lakier. Jeżeli będę ją przestawiał na bo przy otwieraniu bagażnika, to w tym miejscu na bank będę miał porysowany lakier, biorąc pod uwagę kiepskość pod tym względem lakieru w skodach. Powiedz mi jeszcze raz, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, u ciebie przewód wchodzi do bagażnika z boku tak trochę poniżej tylnej szyby i nie miałeś nigdy wody w bagażniku?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Tak dobrze zrozumiałeś mam poniżej tylnej szyby dokładnie z prawej strony powiedzmy bliżej tylnej krawędzi bagażnika .. mam podkładkę ale nie klejoną tylko na magnez kupiłem ja za 8 zl zawsze jeśli chcę mogę ja również przestawić albo dokupić inna i mieć w bagażniku otwieram to stawiam, ja stawiam na lakier tylko mam podkładkę gumowa pod antena i jest ok . a wody jak pisałem wcześniej nie miałem nigdy 
  • @dodan - w poprzednim poście podałem poprawnie prowadzenie kabla, w rynience klapy. W ten sposób kabel nigdzie nie jest łamany, masz możliwość go "przymocować". Sposobów mocowania jest kilka. Wybór i miejsce mocowania to już pozostawiam do własnej decyzji. Przy przejściu kabla do kabiny/bagażnika masz możliwość założyć dodatkowy gumowy kołnierz.
    Pozdrawiam  

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @chris ja u siebie staram się umieszczać teraz antenę z lewej strony dokładnie w tym kąciku na styku szyby i początku metalowego klapy bagażnika. W tym miejscu jest jakby najluźniej. A ty rozumiem, że umieszczasz kabel z w drugim końcu klapy bagażnika? Gdzie kupiłeś tą podkładkę na magnes, masz może jakiegoś linka?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan kupisz ja w kazdym sklepie z CB ja kupiłem własnie tam.a tu masz przykładowy link
    http://allegro.pl/podkladka-guma-magnetyczna-pod-antene-cb-12m-tanio-i4792359236.html
    tak antenę wożę z prawej strony na 3/4 odległości od szyby kabel wychodzi za regulacja z bagażnika a gdy otwieram stawiam na błotniku i nie muszę mieć go dużo w bagażniku można wtedy jak jercen pisał na stale wypuścić go dołem i w rynienkę i wtedy na pewno woda nie pocieknie do bagażnika jeśli on jest powodem ..ja mam go luźno leży sobie  

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?