FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dotrysk beznyny przy zasilaniu gazem
  • Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów prowadzi dokładne obserwacje dotrysku benzyny? U mnie dotrysk ten wynosi między 1,3 l/100 km, a 1,504 l/ 100 km. Za każdym razem mierzone po przejechaniu min. 1800 km. Może podzielicie się własnymi obserwacjami?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Kopia moich danych innego wątku:
    Spalanie z LPG:
    - autostrada (równo 135kmh z tempomatu, max z 7% dotryskiem): 9.3l LPG plus 1l Pb
    - trasa po Polsce drogami lokalnymi (90-120kmh, spokojna trasa): 8.2 + 0.7
    - po mieście 10 + 1
    - ostatnio po autostradzie plus drogach lokalnych (pół-na-pół): 9,1 + 0.6
    Generalnie to dramatu nie ma, trzeba uważać na dotrysk powyżej 4k (w punkcie pierwszym jak widać dużo było wyprzedzania powyżej 4k to spalanie Pb wzrosło)
    Ogólnie to wychodzi 25-30zł/100km.
    Dane z tras zrobionych latem. Zimą trochę później włącza się instalacja gazowa, czasami ssanie etc. Dotrysk, szczególnie w mieście, większy..,
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Halif zależy jaki silnik...
    Ja mam mpi i po 2500 km zeszło mi pół baku. Ale do pracy teraz dojeżdżam prawie na PB bo mam blisko i silnik nie zdąży się zagrzac...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Post był z czasów jak były tylko MPI gazowane, więc teraz nie zaznaczałem typu silnika. Zresztą jest w stopce opisany.
    No, ale uwaga cenna, jakby ktoś się wpisywał w temacie to niech poda typ silnika. Swoją drogą to mnie też interesuje spalanie w TSI.
    @marosław - policz swoje spalania i podaj jakieś wyniki...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  •  po 2500 km spalanie wg tankowania: 0,88l/100km Pb. Oraz 7,22l/100km LPG. Głównie miasto. Czyli wychodzi mi ok 17.50 za 100 kilometrów. Dla mnie to rewelacja:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • do 3000 tys obr 100% LPG 3000tys- 4000tys obr 93% LPG 7% Benzyna pow 4000tys obr 1000% benzyna
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku a z jaką prędkością jedziesz mając te regulaminowe 2900-3000 obrotów?
  • 2900-3000 to jest ok 90-100 km/h
    Oczywiście na 5. Po mieście 4 to np ok 70 km/h
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • 3000 rpm licznikowe 105 km/h.... Fajne na drogi krajowe, autostrady trzeba przyjąć że śmigamy na benzynie aby gdzieś szybko dojechać...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • 130 km/h to jest lekki dotrysk...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • O ile nie ciśnie się pod wiatr i pod górkę... Ja zauważyłem, że jak lekko samochód jedzie to nawet przy 130 nie ma dotrysku... Ale jak już trzeba dodawać mocniej gazu (wiatr, wzniesienie,)  to jest dotrysk...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?