FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pierwszy bieg a turbo
  • Przy silniku 1,2 TSI 105 KM nie pierwszym biegu auto zachowuje się jak by nie posiadało turbiny. Przy następnych biegach wciśniecie pedału gazu daje się od razu zauważyć, natomiast pierwszy bieg nie nadaje się do szybkiego włączania się do ruchu. Przesiadłem się z silnika 65KM i tamten jakoś energiczniej startował na skrzyżowaniu (oczywiście tylko na pierwszym biegu) Tu pierwszy bieg jest słabszy niż drugi. Po przejażdżce egzemplarzem testowym z salonu zaobserwowałem to samo. skutek jest taki, że załadowany samochód z włączoną klimą na pierwszym biegu startuje wolniej niż tiry, pazur pokazuje dopiero po włączeniu drugiego i następnych biegów.
    Czy ktoś też zauważył coś podobnego u siebie? Podkreślam że podobnie było w aucie testowym. W takim przypadku takie coś jak ruszenie z piskiem opon praktycznie nie istnieje.
  • hmm.. no trochę dziwne. Nie miałem okazji tego sprawdzić, ale może to też jest kwestia zestopniowania skrzyni biegów? A może faktycznie turbo się nie włącza na jedynce.
  • Ja tam nie mam problemu z zapiszczeniem na jedynce :-)

    Ale fakt - jedynka jakby nie dawała całego powera. Z tym ze ja mam tak opanowaną zmianę biegów, że zanim wszyscy dookoła bujna się na jedynce, to już mam włączoną turbinkę na dwójce.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • no to chyba ten model tak ma i tak trzeba jeździć
  • Nie zauważyłem tego problemu w moim rapidzie. Nie jest to ,,demon,, przyspieszenia ale zupełnie wystarczy do normalnej jazdy. Mój opel astra h 1,7 cdti zachowuje sie porównywalnie mimo iż ma 101KM a nie 85 tak jak rapid
  • faktycznie, dziwny jest ten pierwszy bieg, tak jakby auto (1.2 TSI 105KM) miało połowę mocy... dopiero od drugiego biegu jest zrywne. Why?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Problem znany od początku produkcyjnego jednostki TSI. Początkowo problem był poważny ale z czasem inżynierom VW udało się opanować temat poprzez aktualizacje map. Problem miał ustąpić w jednostkach produkowanych po 2012 roku ale z tego co zaobserwowałem nadal występuje.
    Można domniemać że ten typ tak ma :-/
  • Pierwszy bieg służy tu tylko do ruszania. Niestety w silnikach TSI w Rapidzie trzeba się trochę namachać dźwignią zmiany biegów :(
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Macha się do 80, a potem VI, V, chyba że jest chwilowe zapotrzebowanie na superpower - to redukcja do IV i ogień na tłoki :-)

    Pomijam tu takie patologie, jak jazda w zakorkowanym mieście.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Ja V wrzucam już przy 65-70 km/h, generalnie staram się sluchać podpowiedzi komputera, choć oczywiście bez przesady :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • gdzieś oglądałem filmik, że bardziej ekonomiczna jazda okaże się jak silnik będzie miał 2300 obrotów, niż tak jak podpowiada komputer, 
    http://www.youtube.com/watch?v=pnDoTsE5ivw
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ogólnie rzecz ujmując - lepiej z obrotami nie spadać poniżej 2000 obrotów - silnik poµżyje dłużej.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?