FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gdzie macie korek wlewu LPG
  • Witam
    Powiedzcie mi czy istnieje możliwość założenia korka LPG w inne miejsce niż na zderzaku? W salonie diler powiedział że obok wlewu benzyny ponoć się nie zmieści. Ale szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się afiszować wlewem LPG. Raz ze względów praktycznych, a dwa estetycznych. Jak macie zamontowane wlewy LPG?
    Myślałem aby przed montażem LPG dogadać się z mechanikiem montującym gaz aby może coś takie zamontować http://allegro.pl/kompletny-wlew-gazu-pod-klapke-przewod-pcv-faro-i5044407978.html w niewidocznym miejscu. Myślicie, że udałoby mi się z takim mechanikiem dogadać? Oczywiście pewnie trzeba by mu dorzucić 50 albo 100zł ekstra, tylko czy to przejdzie?
    Pozdrawiam :D
  • Skoda pozwala tylko na korek w zderzaku. W innym przypadku nie daje gwarancji. Jest to proste, ponieważ koło wlewu jest blacha, natomiast zderzak to plastik. Zabezpieczają się przed reklamacjami korozji... Jeśli chodzi o miejsce we wlewie, to jest!!! Jeśli nie zależy Ci na gwarancji, a raczej w tym przypadku nie będziesz musiał z niej korzystać To mozesz założyć korek właśnie tam. Ale będziesz miał dosdostawke wkrecana... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • W każdym normalnym samochodzie wlew LPG montują koło wlewu paliwa bez dodatkowej opłaty. Dodatkowe opłaty pobierają za wlew w zderzaku. Jeśli gazownik mówi że się nie da to trzeba zmienić gazownika. Nie wiem jak ma się do tego gwarancja Skody
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Gwarancja ma się tak jak pisałem. Dostałem oficjalną odpowiedź Skody.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rozumiem że gwarancja jest utracona na jeden element nadwozia? maroslaw a orientujesz się czy dotyczy to tylko rdzy która wyszłaby przy wlewie, czy chodzi o cały element?
  • Przy wlewie paliwa nie ma blachy tylko plastik.
    Zdjęcie z CNG pochodzi z Octavi, ale jak widać da się
    DSC_2003.jpg
    900 x 600 - 177K
    octavia_g-tec_5.jpg
    800 x 600 - 97K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • ja mam w zderzaku. wg konsultanta z salonu instalacja nie jest montowana przez skodę. ot, dogadał się IMPORTER, a nie producent, z producentem instalacji.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Instalacja została dogadana pomiędzy Volkswagen Audi Group, a Landi Renzo. Jeżeli coś jest poza dokumentacją, nie może być zamontowane. Na instalację daje gwarancję producent, a jeżeli jest ona poprawnie zamontowana (zgodnie z ustaleniami pomiędzy firmami) to producent samochodu potwierdza gwarancję na całość.
    Importer nie ma tutaj nic do rzeczy. Mógłby oczywiście na swój koszt i ryzyko dać Ci swoją gwarancję, a złamać ustalenia warunków gwarancji fabrycznej, ale wtedy wszystkie naprawy robi na swój koszt. To się nie opłaca i tak to nie funkcjonuje...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Czyli wychodzi na to, że czeka mnie montaż na zderzaku. Dla mnie jest to chore, niebezpieczne i niepraktyczne. Ale co poradzić :(
  • Krótko: LPG instaluje się w ASO. Gwarantem na całość jest Importer+ Landirenzo. Homologacja jest na inst w zderzaku. Aby gwarancja działała wszędzie musi być w zderzaku. Dogadasz się u dealera to masz gwarancje TYLKO u niego. Tyle. Skończy się gwarancja i będzie konieczność wymiany zderzaka to wtedy przerabiaj.
    Polecam kompletne gniazdo LPG pod klapką. Jeżeli zrobisz wkręcane to przeklniesz ten dzień i będziesz dupa, bo zobaczysz jak upierdliwe jest wkręcane i ile razy to zgubisz.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - przez 5 lat wkręcałem w Lagunie i nie miałem z tym żadnych problemów. Adapter trzymałem w podłokietniku. Nie szpeci zderzaka, lepsze nalewanie LPG bo na stojąco, a nie na kucąco.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Daj spokój. LPG ma niezwykle śmierdzący nawaniacz to po 1 po 2 kolejna czynność. po 3 ryzyko zapomnienia przed i po zatankowaniu.
    Tankowanie wysoko TAK. 1000x TAK; lataniu i wkręcaniu i wykręcaniu zimnego i śmierdzącego króćca NIE. Przerobiłem i to i to. Z dwojga nie najlepszego wolę odrobinę sportu dla zdrowia. A podłokietnik na telefon... Pozdrawiam.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zadałem pytanie przez stronę skody.
    Nie ma co, szybcy są, szkoda tylko, że taka niewyczerpująca jest to odpowiedź. I w zasadzie bezsensowna. Żadnych konkretów. Powiedzieli tyle co sprzedawca :D
    Na tak zadane pytanie:
    "Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość założenia korka LPG w inne miejsce niż na zderzaku? W salonie diler powiedział że obok wlewu benzyny ponoć się nie zmieści. Ale szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się afiszować wlewem LPG. Raz ze względów praktycznych, a dwa estetycznych oraz bezpieczeństwa. Ze swojej praktyki drogowej wiem, że najechanie na zderzak z tyłu jest bardzo częste, a przynajmniej ja mam takie „szczęście”. W 2014r, w tylny zderzak inny kierowca najechał mi trzy razy. Za każdym razem w takiej sytuacji pierwszy obrywał by wlew paliwa. Dodatkowo, taki wlew jest wyjątkowo niepraktyczny w zimę oraz deszczowe dni kiedy byłby zabrudzony. Wiem, że w octavi jest możliwość montażu gazu pod klapką wlewu PB. Tutaj jest przykład: http://rapidklub.pl/uploads/FileUpload/96/5912e1cbe00eabc9a32d5d65c39aad.jpg
    http://rapidklub.pl/uploads/FileUpload/1f/7f88760d88e0ef8e077cad29e6bfe6.jpg
    Czy istnieje możliwość zamontowania np. takiego wlewu? http://www.autogaz-market.pl/3747-2187-thickbox/OMB-ZAWOR-TANK--PCV---dokrecana-koncowka-TOM-kr-.jpg
    Co prawda auto już zamówiłem w Krakowie na Zakopiance z zamówionym gazem, ale liczę, że uda się dojść do jakiegoś porozumienia. Z góry zaznaczam, że bardzo mi zależy na założeniu korka wlewu LPG w sposób dyskretny, oraz nienarażony niepotrzebnie na dodatkowe uszkodzenia."

    Odpowiedzieli tak:
    "
    Szanowny Panie.
    Informujemy, że dostawca gazu do samochodów Skoda, czyli firma LandiRenzo wskazuje, iż montaż wlewu LPG może być tylko w nakładce zderza tylnego. Innymi słowy, dostawca instalacji po analizie budowy pojazdu Skoda Rapid nie wskazał innej możliwości.
    Z wyrazami szacunku,
    Zespół Škoda INFO"
    Dalekie jest to od odpowiedzi jakiej oczekiwałem, ale przynajmniej wszystko wiadomo co i jak. :(

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?