FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Postój silnika TDI
  • Jestem posiadaczem R 1,6 tdi 90 KM, jednak z różnych względów (wyjazd) nie mogę go aktualnie użytkować, stoi w garażu i tata go dogląda. Odpala go średnio raz na tydzień, jak się już trochę silnik zagrzeje to powkręca go trochę na obroty. Wiem, że najlepiej jakby go przegonić chociaż raz na jakiś czas w trasie, ale niestety nie ma na to czasu i możliwości.Pytanie brzmi czy można coś jeszcze zrobić, aby później nie było jakichś problemów w eksploatacji? Jeszcze będzie musiał tak do kwietnia postać, później już nastąpi normalna eksploatacja :)
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Takim zapaleniem to jedynie rozładujesz akumulator. Chyba więcej szkodzisz niż pomagasz silnikowi. Nowe silniki stworzone są do odpalenia i jazdy, a nie czekania i grzanka na postoju. Nic mu się nie stanie jak do kwietnia postój bez zapalania. W te chwili akumulator więcej oddaje prądu na rozruch niż go potem doładujesz.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jeżeli nie masz komu zaufanemu powierzyć kluczyki od 4 kółek (wraz z kierownicą) no to te ok. 10 tygodni samochód przeżyje. Masz go w garażu, mrozów wielkich pewnie już nie będzie, ...
    Nawet dla akumulatora taka eksploatacja nie powinna przynieść niespodzianek.
    Uważam Twoje podejście do tematu za sensowne.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki amiskiew i jercen
    Tak się zastanawiałem, żeby było w porządku wszystko, jak już przyjdzie mi nim jeździć. Dobrze poznać opinię osób jeżdżący Rapidami :)
    pozdrawiam
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Masz mały przebieg (patrząc z podpisy) więc jak będzie stał, to nic mu się nie stanie. Auta na placu stoją dłużej i czekają na nabywcę i to nie stoją w garażu tylko pod chmurką - ludzie kupują i nie ma problemów. IMO takim odpalaniem bardziej szkodzisz silnikowi niż mu pomagasz.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzięki za komentarze, powiem tacie żeby zostawił R w spokoju, niech czeka do kwietnia na lepsze czasy :)
    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Jeżeli ma być odpalamy to do pełnego rozgrzania, najlepiej niech jeździ. Jeżeli ma stać do zatankuj do pełna, aby woda się nie kondensowała w zbiorniku. Nawet gdyby to filtr paliwa ją odseparuje.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dzięki
    supermajku
    za poradę. Od czasu kiedy założyłem ten temat samochód stał w garażu nieodpalany, czyli tak jak samochody na placu dealerskim, a nawet jeszcze lepiej, bo pod dachem. Zakładam, że w przyszłym tygodniu zacznę normalne użytkowanie auta, mam nadzieję, że bardzo się Rapid nie zastał.
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Ale delikatnie zaczynaj bardzo proszę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?