FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Charakterystyka skrzyni biegów silnika 1.2 MPI
  • Wykres dla skrzyni 5 biegowej, dla opon 185 / 60 R 15:
    wykres 12 MPI 55 kW 5b.jpg
    800 x 540 - 96K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tabela prędkości:
    tabela predkosci 12 MPI 55 kW.jpg
    586 x 212 - 45K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Z tą skrzynią biegów Rapid jedzie, lecz podczas jazdy trzeba często je zmieniać, aby silnik był optymalnie wykorzystany. Skrócenie biegów od 4 i dołożenie 6 było by fajne, lub wydłużenie 4i 5 biegu. Jeżeli chodzi o wsteczny to powinien być krótszy= mocniejszy. Cofając nie rozwijamy prędkości, ale nie raz trzeba wyjechać np. ze stromego wjazdu do garażu. Biegi mogły by wchodzić precyzyjniej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mi tam odpowiada... W yarisie miałem 6 i ciągle zmienianie biegów w mieście było kłopotliwe...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • W tym też ciągle zmieniam... Macie tak że ze zgrzytem biegi wchodzą lub z oporem, albo tak jakby nie do końca? Czy pojawiają się zgrzyty jeżeli nie wciśnięcie sprzęgła do końca tylko powiedzmy 90%?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W R biegi wchodzą normalnie - lekko, bez zgrzytów. Jak masz takie problemy - to może być (na początku) kwestia wyregulowania cięgieł lewarka biegów. Jak ten problem się nie usunie - to dolegliwości przejdą na samą skrzynię. Czyli synchronizatory, potem kółka. Jako że skrzynia ma pełno łożysk, to przy odrobinie niestaranności może dojść do zatarcia któregoś łożyska. Czyli skrzynka demontaż i do naprawy.
    Nie zwlekaj z naprawą/regulacją.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie siedzę w aucie przebieg 12239km jechać odrazu czy poczekać 12 dni do przeglądu 15k?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak tak intensywnie użytkujesz auto (chyba więcej w mieście) - to nie warto czekać.
    Najwyżej w serwisie podpowiedzą że to sprawdzą czy zrobią za jednym razem, przy przeglądzie.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen ma racje nie ma co czekać, kilka razy czytałem żale właścicieli którzy przyjechali na przegląd gwarancyjny po terminie czy już po przejechaniu kilometrów wyznaczonych przez producenta i nie uwzględniono jakiejś wymiany elementu bezpłatnie. Argumentem było nie przestrzeganie terminów dziwne to ale chyba nie wymyślił tego jakiś redaktor.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Będzie 14999 wzywam lawetę. We Wrocławiu mamy fajny serwis 24 h. Nocne przeglądy świetną sprawą dla pracujących w dzień. Jedynie gazownika nie ma.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bez przesady napisałem tylko jak w jednym serwisie urządzili klienta też byłem zszokowany czytając ten artykuł ale cuda i wariaci i w aso też się zdarzają ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Już jest 13000 hihi
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niestety, na 5 biegu 105 km/h osiąga się przy 3000 obrotów.

    Na jazdę w trasie oznacza to, że już przy tej prędkości jedzie się już na gazie i benzynie...

    Niedawno jechałem identyczną Rapid, tyle, że z motorem 1.2 TSI. 105 km/h osiąga na 5 przy ok. 2300 obrotach.


  • Aż wczytałem się w tytuł tematu :) Ostatnie siedem wpisów nie na temat... (Mój jest ósmy :P)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A 4 tys obr to ±137kmh i wówczas 100% benzyny.

    Czy Wam też wchodzą biegi ze zgrzytem?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku od 2 miesięcy masz problem - piszesz o wrzucaniu biegów ze zgrzytem. Załóż proszę nowy temat - będzie prościej później szukać we właściwie podanych tematach. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?