FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
"Przekoszona" kierownica
  • Witam

    Od momentu kiedy odebrałem R zauważyłem, że kierownica ucieka delikatnie na prawo. Niby jak ją puszczę to samochód jedzie prosto bez ściągania, ale trochę irytuje mnie ten fakt, bo wiadomo że jak się ma nowy samochód to wszystko chce się mieć na tip-top. Nie zgłaszałem tego jeszcze do serwisu bo i tak z racji pracy nie miałbym możliwości jechać, ale od jutra będę na urlopie i zastanawiam się czy się tym nie zająć. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację i czy poprawią to w ramach gwarancji?

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Z Twojego opisu wynika, że przy jeździe na wprost masz kierownicę skręconą. Ten skręt nie jest wielki, ale jest na tyle zauważalny, że jest irytujący.
    Kierownica jest osadzona na wieloklinie wału kierownicy. Widocznie przy montażu w firmie ktoś przestawił właśnie o ten jeden irytujący ząbek kierownicę, efekty znasz sam.
    Jest to do zrobienia samemu. Jednak masz swoją ASO i tam powinni Ci poprawić ustawienie kierownicy w ramach gwarancji.
    Sam znam ten dyskomfort jazdy samochodem z przestawioną kierownicą. I tak nie za bardzo da się jeździć.
    W moim R - mam przy jeździe na wprost poprawnie ustawioną keirownicę. Dla "sprawdzenia" możesz podjechać do innego Rapidowca lub do serwisu, byś się upewnił że masz żle wmontowaną kierownicę.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jedź na geometrię i po sprawie. Jak nie potrafią w Aso to na lepszą diagnostykę. 10 min i po robocie.
  • Nie wiem czy to geometria kół ...
    Maciek_1991 nie pisał że w ASO nic nie zrobili, tylko jeszcze nie był.
    A z drugiej strony - nowe autko - i już dawać zarabiać innym ?
    Wpierw jednak dealer niech się wypowie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen Niezależnie czy to ząbek, czy geometria, ściślej zbieżność, to łatwiej przestawić na końcówce drążka kierowniczego. Ściąganie kierownicy, rozpinanie poduszki, akumulatora, kasowanie ewentualnych błędów, przy tak niewielkim przestawieniu kierownicy mija się z celem. Jeżeli nie jest to oczywiście 1/4 obrotu, bo wtedy to już lepiej demontować wolanta :) Jeżeli Maciek_1991 chcesz oczywiście możesz jechać do ASO i nawet powinieneś bo to ich obowiązek, ale geometria u nich, a pewnie i tak zrobią to poprzez przestawienie drążka kierowniczego, to pewnie połówkę dnia zabierze, a zwykła zbieżność w zakładzie kilkadziesiąt złotych i 10min roboty, bo kątów ruszać nie trzeba. Jeżeli masz znajomego mechanika/diagnostę co się tym trudni to w ogóle jakieś grosze będą. Zabieg bezinwazyjny. W sumie możesz to załatwić przy jakimś przeglądzie olejowym w ASO, tylko radziłbym Ci sobie skontrolować zbieżność bo jeżeli to nie kwestia "ząbka" tylko kulawo ustawionej geometrii to opony ci potnie.

    Może sprecyzuję. Ja bym się zachował w/g algorytmu:
     Mam czas: jadę do ASO niech się martwią, w końcu mam gwarancję, piję kawę lub dwie i do domu.
     Nie mam czasu: jadę do zaprzyjaźnionej/najbliższej SKP i proszę o kontrole zbieżności, w większości stacji wystarczy przejechać przez płytę do kontroli poślizgu bocznego (tzw. płyta do zbieżności), koszt w większości przypadków żaden i stracona góra minuta :D
     Jeśli wynik OK. Czekam do pierwszego serwisu olejowego/okresowego i wtedy niech korygują.
     Jeśli wynik w minusie lub w dużym plusie pow. 5mm/m to:
     jeśli mam bardzo mało czasu to zostaje na stacji jeśli korygują zbieżność to koryguję u nich i mam po kłopocie ew jadę do kogoś kto to robi od ręki (szkoda opon),
     jeśli czasu mam odrobinę więcej jadę do Aso niech robią w ramach gwarancji.
  • Mam podobnie, tj. przy jeździe na wprost, kierownica jest skręcona lekko w lewo... byłem w ASO (zgłosiłem kilka rzeczy do poprawki), również skręconą kierownicę... mówiąc krótko, chcieli kasę za geometrię...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  •  Chyba sobie jaja robią, przecież to ich gówniany obowiązek !!!
  • To ASO to Plichta Gdańsk... i tak jest u nich ze wszystkim... gorszego dealera (serwisu) nie ma!!!
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Taka ciekawostka... m.in zgłosiłem im, że trzeszczy schowek... wiesz co zrobili? dali mi kawałek taśmy, żebym sobie podkleił... ps. kiedyś opiszę wszystko w szczegółach, na razie dobra rada, omijać ich...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dlatego jeżdżę do Sopotu;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Wiem @konwel i tak też zrobię... ale bez wchodzenia w szczegóły muszę jeszcze u nich trochę pobyć... ps. taka mała prywata... czasami biegam koło Twojego R... masz rejestrację z miejscowość, w której się urodziłem ;D  aha, korzystasz z pobliskiej stacji PZMot? Wiesz może, jak wypadają cenowo i jakościowo?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Umówiłem się na jutro do serwisu i zobaczymy. Pan doradca mi powiedział że takie rzeczy nie podlegają gwarancji (WTF???) ale jak jutro przyjadę to porozmawiamy z człowiekiem od gwarancji. Nie będę bulił 300 zł bo jakiś pepik nie umie w fabryce ustawić  prosto kierownicy. Oczywiście teraz jestem na straconej pozycji, bo nie zgłosiłem od razu, ale łatwo się nie poddam...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Muszę pochwalić mój serwis (Pol-Mot Auto Warszawa Połczyńska) za naprawę w ramach gwarancji. Trochę doradca marudził że późno zgłaszam, ale kierownik poszedł na naprawę gwarancyjną.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Rozumiem - że masz "wyprostowaną" kierownicę? Ciekawe - co Ci powiedzieli - napisali w protokole? Ile czasu spędziłeś (straciłeś) w serwisie?
    Pozdr

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, mam wyprostowaną. Napisali "sprawdzenie i regulacja geometrii". Spędziłem ok. 2 godz.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam. Po zakupie R (kwiecień 2015) po około 2-3 miesiącach zauważyłem lekko skręconą kierownicę w prawą stronę, nie zgłaszałem oficjalnie bo stwierdziłem, że zrobię to przy następnej kontroli, ale wymieniając ostatnio koła poprosiłem o sprawdzenie geometrii w ASO i co się okazało ku mojemu zdziwieniu ... - tylna belka jest skrzywiona ! nie pamiętam sytuacji w której mogło do tego dojść ... i raczej takiej nie miałem (to raczej musiałoby być konkretne uderzenie). Koszt samej belki to około 3600 zł !!! Szczerze to nie wiem co mam robić ? Wstępnie w salonie poinformowali mnie, że może uda się to załatwić "szkodą całkowitą" przez AC, ale nie bardzo mi się uśmiecha płacić w przyszłym roku zdecydowanie większe ubezpieczanie... Czy możliwe jest że belka był skrzywiona fabrycznie i dopiero po 2-3 miesiącach ten problem się ujawnił ?

    Pozdrawiam
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Ale szkoda całkowita to jest złomowanie auta. Coś chyba ASO kombinuje. Wątpię aby ubezpieczalnia na to poszła. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Oficjalnie nie dostałem jeszcze odp. w kwestii rozwiązania tego problemu, taką opcję przedstawiał pracownik ASO a nie ubezpieczyciel, wiec nie wiem jaka będzie propozycja AC...
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Podepnę się pod temat. Po ok. 10 tys. km zauważyłem, że kierownica musi być u mnie ustawiona leciutko w prawo, żeby auto jechało prosto. Ponieważ wymieniałem akurat koła na zimowe, to poprosiłem o zrobienie geometrii. Ogólnie ASO jakoś strasznie marudziło, że na gwarancji już tego nie zrobią, że jest jakaś tolerancja podobno 5 procent. Ostatecznie zrobili geometrię odpłatnie, wyszło że trochę było "na czerwono". Męczyli się z tym ponad dwie godziny i zainkasowali 170 zeta. Pojeździłem trochę, ponad 1000 km, ale teraz widzę, że kierownica musi być ustawiona lekko w lewo, żeby auto jechało prosto. Jest to jeszcze mniej zauważalne, aniżeli za pierwszym razem, chociaż teraz jest w drugą stronę, znaczy leciutko auto schodzi na prawo przy prostej kierownicy. W zasadzie widać to tylko przy prędkości powyżej 50 kmh na prostej drodze, ale jednak. Ciśnienie w oponach srawdzone, nie wygląda żeby coś się nierówno zużywały opony. Jak myślicie, powinienem się odwoływać do ASO raz jeszcze? Minęło ok. miesiąc czasu od poprzedniej wizyty. Trochę też żal tyle kasy jeszcze raz wydawać. I trochę się boję, żeby przypadkiem też znowu gorzej nie zrobili. Czy w ogóle takie ASO jest w stanie ustawić geometrię idealnie, tzn. kierownica ustawiono prosto jak od linijki i samochód idzie też idealnie równo?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Załączam wydruk z ostatniej naprawy, nie wiele mi to mówi ☹️
    1542822604-picsay.jpg
    1131 x 1243 - 324K
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • @elipsa
    Panowie nie zadbali o to by zablokować kierownicę w centralnym położeniu, albo zrobili to niedokładnie.
    Wydruk pokazuje, że przed naprawą przednie lewe koło było rozbieżne, tylne zbieżne - to mogło powodować naturalną tendencję do zjeżdżania w lewo i korygowania kierownicą w prawo.
    Widać że poprawił się też kąt pochylenia koła prawego tylnego.
    Bywało, że w takiej sytuacji mechanikowi nie chciało się wchodzić znów pod auto i poprawiał ustawienie kierownicy, odkręcając ją i obracając o ząbek.
    Teraz już chyba nie te czasy ;)
    Jak Ci przeszkadza reklamuj usługę, 170 zł piechotą nie chodzi, niech ćwiczą :P

    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?