FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Autoalarm
  • Czy rzeczywiście alarm sam uruchamia się po otwarciu auta, jeżeli nie włączymy zapłonu w ciągu 15 sekund?

    "Jeżeli samochód jest wyposażony w autoalarm, w ciągu 15 sekund od odryglowania drzwi należy włożyć kluczyk do zamka zapłonu i włączyć zapłon, aby wyłączyć
    autoalarm. Jeżeli zapłon nie zostanie włączony w ciągu 15 sekund, rozlegnie się
    alarm."

    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Nie podajesz czy masz fabryczny alarm ...
    W każdym alarmie jest czas od otwarcia auta do wyłączenia alarmu (albo bez czasu - są takie alarmy). Ten czas może być różny. Jednak by móc jechać (uruchomić silnik) należy zdeaktywować alarm.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie wydaje mi się, że przy fabrycznym alarmie tak jest. Czasem otwieram samochód i go na przykład odkurzam co trwa co najmniej kilkanaście minut i alarm się nie włącza.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Właśnie tak pisze w instrukcji. A alarm fabryczny.
    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Jeśli mogę podpiąć się pod temat.
    Montował ktoś alarm w Skodzie ? 
    Mam już auto i chciałbym dokupić alarm i zastanawiam się na dokładnością ich pracy ? 
    Będę montował albo w Jeleniej Górze albo we Wrocławiu. Nie chciałbym aby poodczepiali jakieś plastiki i później coś będzie "tak sobie" spasowane.

    Cena alarmu to 615zł + robocizna.

    Dziś we Wrocławiu straż miejska zgarnęła mi auto  (sytuacja kontrowersyjna), muszę się ubezpieczyć na przyszłość. 
  • Pisz do @Emil Rau, pogromca radarów :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Rose Taka sytuacja ma miejsce, jeśli otwierasz samochód kluczykiem a nie z pilota. Otwierając kluczykiem nie rozbrajasz alarmu i musisz go "powiadomić" włożeniem kluczyka do stacyjki o autoryzowanym otwarciu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • @Rose - problem z polską wersją instrukcji obsługi R polega na tym, że nie jest to dokładne tłumaczenie, a im bardziej zagłębiam się w lekturę tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że raczej jest ona tłumaczona np. z j. niemieckiego. Niektóre sformułowania tam użyte są na mój gust co najmniej dziwne.
    Po odblokowaniu centralnego, o ile nie otworzysz drzwi, gdy upłynie 15 sekund centralny i alarm samoczynnie się załączą. Jeżeli jednak przed upływem tego czasu otworzysz którekolwiek z drzwi czy też pokrywę bagażnika centralny i alarm nie aktywują się. Nie musisz wkładać kluczyka do stacyjki i włączać zapłonu. Chyba, że mam jakąś wyjątkową wersję i w innych R działa to inaczej.

    Małą edyta: mam wersję ze składanym kluczykiem :-D
  • Rose
    Alarm załączy się po około 15 sek jak mamy otwartą szybę jeśli mamy otwarte drzwi alarm nie załącza się.
    Co do tego co napisałeś od kiedy mam samochód alarm włączył się tylko raz na spocie w wawie jak chcieliśmy usłyszeć jaki ma dźwięk syrena, co do samoczynnego załączenia się alarmu powinno byc raczej napisane że alarm załączy się jak nie otworzysz drzwi lub klapy bagażnika. Prawdopodobnie jak to napisał bart jest to bład w tłumaczeniu/tworzeniu instrukcji


    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dziękuję za wyjaśnienie :)
    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Wczytaj się w instrukcję i znajdziesz więcej takich błędów jeśli masz wątpliwości sprawdzaj lub pytaj na forum.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Fabryczny alarm ma kilka czujników. Są one podłączone do jednostki centralnej J519.
    Alarm ma własną diagnostykę i pamięć. Ułatwia to znajdywanie błędów czy problemów. Warto jeszcze poczekać, czy sytuacja się powtórzy - może będziesz miał okazję do postawienia własnej "diagnozy" przyczyny włączenia się alarmu.
    W tym układzie pozostaje podpięcie do kompa, w celu odszukania wpisu. Jak masz autko na gwarancji - pozostaje wizyta w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • nie masz owada w samochodzie?
  • Owada nie ma i nie było.
    Auto po wizycie w serwisie, stwierdzono po niemalże godzinie, że fabryczna "czujność" czujnika wzbudzenia autoalarmu jest za duża. Zmniejszono "czujność" o 10 % i ma być ok.
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • to złodziej ma teraz większe szanse o 10% aby ukraść auto ? :D
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • W którym miejscu Rapid ma czujki alarmu fabrycznego?
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Czujnik kontroli przestrzeni kabiny -G273- wraz z czujnikiem nachylenia pojazdu -G384- znajdują się w przedniej lampce sufitowej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki! Jest możliwość, że Skoda zrezygnowała z przycisku (na słupku za fotelem kierowcy) dezaktywacji kontroli wnętrza? I jak można w 100% skontrolować czy samochód jest wyposażony w alarm fabryczny?
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • "Jest możliwość, że Skoda zrezygnowała z przycisku (na słupku za fotelem kierowcy) dezaktywacji kontroli wnętrza?"
    Mało prawdopodobne.
    "Jak można w 100% skontrolować czy samochód jest wyposażony w alarm fabryczny?"
    Zostaw otwarte okno, zamknij samochód (czyli uaktywnij alarm), wsadź przez okno rękę do środka i pomachaj. Powinna włączyć się syrena. ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal ale co to za sprawdzenie? Przecież nieoryginalne alarmy też mogą mieć czujniki ruchu w kabinie i jak wszystko jest OK podłączone to syrena też się włączy.
    Wg. aktualnych instrukcji do auta fabryczny alarm nadal ma przycisk na słupku od strony kierowcy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak, tylko alarm niefabryczny ma czujniki na słupkach A i je widać, alarm fabryczny ma czujniki zamaskowane w obudowie świateł i schowka na okulary w podsufitce i nie są widoczne :-) Przycisku dezaktywacji na słupku za fotelem kierowcy nie mam więc stąd moje pytanie. Reasumując to wszystko okazuje się, że alarm został pominięty podczas produkcji mojego Rapida. ASO zamontuje na swój koszt alarm sygnowany przez Skodę. Minusy to, że będą widoczne czujki a tego nie chciałem, plusy, będzie dodatkowo odcięcie paliwa (fabryczny tego nie ma). Do plusów zaliczę jeszcze bon na darmowy pierwszy serwis ;) jako zadośćuczynienie za straty psychiczne poniesione brakiem w wyposażeniu.
    PS grzebiąc samemu doszukałem się opcji w Bolero dla aut wyposażonych w alarm fabryczny, która to opcja pozwala wyłaczyć/włączyć sygnał akustyczny potwierdzający uzbrojenie alarmu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?