FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Funkcja doświetlania zakrętów VCDS
  • Witam czy wiecie jak można włączyć funkcję doświetlania zakrętów w Rapid?
  • Pewnie nie masz wersji z doświetlaniem ...
    To wymiana reflektorów - wraz z poprowadzeniem dodatkowych kabelków do serw,
    przeprogramowanie kompa, potrzebny jest (pewnie nie masz) dodatkowy moduł komfortu ...
    Wychodzi stara sprawdzona zasada: większość doróbek do zakupionego Rapida staje się problematyczna i kosztowniejsza niż zamówiona i założona w czasie produkcji.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Przecież doświetlanie zakrętów odbywa się poprzez światła przeciwmgielne, dlaczego zatem wymiana reflektorów ?
  • Na reflektory z silniczkiem . . .
    W standardowym R masz standardowe reflektory. Mają "możliwość" skrętu, ale nie mają właśnie tego modułu skrętu. Odblaski są montowane na sztywno.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Piszę jeszcze raz ,doświetlanie zakrętów odbywa się przez zapalenie lewego lub prawego światła przeciwmgielnego, a nie przez skręcanie reflektorów.
  • Jestem na 99% przekonany że doświetlenie zakrętów nie odbywa się poprzez skręt lampy. Z tego co wiem to np w Octavii po prostu zapala się światło przeciwmgłowe w momencie skrętu i tyle, a te ma znacznie szerszy kąt świecenia i doświetla pobocze. Więc domyślam się że tylko moduł komfortu do wymiany.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • JERCEN skąd ta Twoja pewność tego co piszesz ? W Rapidzie silniczek w reflektorze ? :)

    Doświetlanie zakrętów odbywa się poprzez zapalenie jednego z reflektorów przeciwmgielnych w zależności, który kierunek wrzucimy bądź w którą stronę zaczniemy skręcać kołami.

    Miałem kiedyś w jednym z aut funkcję doświetlania zakrętów i żaden silniczek do tego nie był potrzebny .... zbędny bajer, który wyłączyłem na stałe poprzez funkcję komputera w samochodzie .... w mieście gdy często zmienia się pasy za każdym razem włącza się jeden z reflektorów i może być to mylnie odbierające dla innych, że miga im się światami.
  • ... ale o tyle @Jercen ma rację, że w Rapidzie potrzebna jest dodatkowa wiązka i trochę inny moduł komfortu. Plus programowanie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @lukasz13 i tsuphul - pomyliłem samochody. Macie rację - reflektory halogenowe przeciwmgielne w R nie są ruchome. Mea culpa.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na Allegro spotkałem urządzenie-moduł który aktywował doświetlanie poprzez aktywację kierunkiem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tylko że nasz R ma czujnik skrętu w kierownicy więc trzeba by pewnie dołożyć wiązki.
  • ja mam doswietlamie w moim R zarowno  skrecenie kierownicy i wlaczenie kierunkow wlacza stopniowo halogen 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • JERCEN przemyśl trochę zanim coś napiszesz. Udzielasz się w prawie każdym temacie chcąc pokazać, że Ty wszystko wiesz, a ten kto pyta jest głupi .... albo odsyłasz do google. Więc po co to forum ? Nie chce komentować innych Twoich odpowiedzi ale mógłbyś napisać czasami w formie - "wydaje mi się , że może to jest tak ...." a nie pewność w 100 %, a pisząc czasami bzdury. Ktoś kto pyta po prostu ma prawo czegoś nie wiedzieć bo po to jest to forum. Nie każdy pracuje w tej branży czy jest pasjonatom i nie musi posiadać wiedzy na każdy temat związany ze swoim autem. 
  • Ale wszystkie sygnały idą Ci od kolumny kierownicy. Bo oczywiście doświetlanie miałeś jako opcję podczas zamawiania? Nic sobie nie doprogramowywałeś (a nuż jednak coś, ktoś wymyślił... choć wątpię)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @Marcinn - co Cię boli? W sprawie halogenów przeprosiłem. Pomyliłem się.
    Nie udzielam się w każdym temacie. Już mi to ktoś zarzucał - więc podaję ponownie- gdzie nie mam nic do powiedzenia - nie piszę.
    W przeciwieństwie do innych.
    Sam piszesz, by podawać "wydaje mi się - może jest tak". W samochodzie nie ma może tak a może inaczej. Właśnie wpisy typu "wydaje mi się" sa na tym forum nic nie znaczące, a nawet wprowadzają zamęt. Jak uważasz, że piszę bzdury - to pomijaj moje wpisy. Sam podajesz, że to jest forum. Nie prywatne - ale ogólnodostępne. Więc wyluzuj troszeczkę.  
    Nie tak dawno korzystałeś z moich wypowiedzi. A teraz coś się zmieniło? Porównaj moje wpisy z innymi.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • JERCEN jeśli nie masz pewności w 100 % swojej wiedzy, a chcesz pomóc to mógłbyś właśnie napisać, że wydaje Cie, że może tak jest .... bo to też jest jakaś chęć pomocy do dalszego sprawdzenia,  a nie wprowadzając właśnie zamęt pisząc, że tak jest na pewno, a nie jest.
    Słowa przepraszam nie widziałem. No chyba, że zaraz edytujesz i dopiszesz ale jak dla mnie to nie o to chodzi tylko, żeby nie poniżać innych, że ktoś czegoś nie wie.
    Nie zamierzam teraz z Tobą sprzeczać się i to jest moja ostatnia wypowiedź co chciałem Ci przekazać :)
    Pozdrawiam.
  • Jeżeli chodzi ci o to - nie ma sprawy:
    Przepraszam za moją pomyłkę. Podałem nieprawdę. Pomyliłem z innym pojazdem. Halogeny w Rapidzie nie są skręcane.
    Myślę, że jesteś tu od niedawna. I to chyba tylko tłumaczy Twoje zachowanie. Wypadało by na dzień dobry, zapoznać się tu na forum, trochę się zorientować.
    Każdy ma prawo do pomyłki. Ja do swojej się przyznałem.
    Więc odpuść sobie. Wyluzuj.
       
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dość. Czynnik skrętu jest min dla wspomagania i esp. Możliwe ze corner korzysta również. Mało tego fabia 1 miała to ustrojstwo. Ale można mieć prosta wersję z modułem z allegro i wsio prosta opcja
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku możesz wypowiedzieć się trochę jaśniej;) Nie za bardzo rozumiem o co chodzi: "...Możliwe ze corner korzysta również. Mało tego fabia 1 myślą to ustrojstwo..."
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czujnik obrotu kierownicy: Miała fabia 1 który się psuł i dawał błędy epc. Z tego czujnika korzysta esp, wspomaganie, możliwe że również funkcja corner, która jest aktywowana przy określonych warunkach: Prędkość do iluś tam km/h ( ile nie pamiętam), obrót kierownicy i/lub włączenie kierunkowskazu.

    Moduł z allegro na skutek impulsu od konkretnego kierunkowskazu aktywuje wybrany halogen na określony czas. Nic więcej.

    Jako inteligentną ciekawostkę powiem ze w Volvo jeżeli wlaczony został wsteczny bieg to włączały się przeciwne halogeny.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Siedzę na tym forum już dłuższy czas i zauważam, że merytorycznie @jercen jest b. mocny. Czasem się pomyli, ale z reguły jego uwagi są cenne, a dane konkretne. Czy jest stronniczy, lub arogancki? Nie sądzę. Jak ma gorszy dzień, to ma mniej cierpliwości. Pewnie stąd to odczucie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?