FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kosmetyka felg aluminiowych
  • Witam.

    Ostatni zakup do auta to alufelgi na lato.  Jako że dłubanie przy autku mnie relaksuje, pomyślałem, że może jakoś felgi zabezpieczę przed ich założeniem.  Troszkę przekonał mnie ten film:
    https://www.youtube.com/watch?v=zb92k40QQuY

    Także zakupiłem preparat i zabrałem się za zabezpieczenie felg. Felgi prosto z pudełka więc nie trzeba było ich jakoś specjalnie przygotowywać.




    Ale jednak nieskazitelnie czyste one nie były. Użyto następujących kosmetyków:



    Całość to:
    Woda demineralizowana - 2 zł
    Cleanser IPA - 13,90 zl
    Butelka z atomizerem - 4,49 zł
    Dwie ściereczki z mikrofibry - kilkanaście złoty
    4nano Rim protector - 45 zł
    Płatki kosmetyczne

    Całość ok 80zł.

    A więc poszczególne kroki, żaden ze mnie specjalista, więc jak ktoś może coś podpowiedzieć to śmiało :).

    Zacząłem od IPA + woda destylowana w stosunku 1:1 tym umycie/odtłuszczenie felg, czyli płyny trafiają do butelki z atomizerem aby łatwiej rozpylać na felgę i wycieramy mikrofibrą. I tak każdą felgę. Od zewnątrz i od środka. Schną po myciu.



    Same nałożenie 4nano Rim Protector nie jest jakimś wyzwaniem. Należy mocno wstrząsnąć i nakładać płatkiem kosmetycznym a następnie wypolerować czystą ściereczką z mikrofibry. Ja robiłem tak, że pierwszą felgę wycierałem mikrofibrą jak skończyłem nakładać preparat na czwartej. I tak na zewnątrz i wewnątrz felgi. Po 2 godzinach nałożyłem drugą warstwę.





    Mam nadzieje, będzie potem łatwiej z utrzymaniem felg w czystości.

    Felgi - 001.jpg
    1505 x 1000 - 236K
    Felgi - 002.jpg
    1000 x 1505 - 225K
    Felgi - 003.jpg
    1000 x 1141 - 354K
    Felgi - 004.jpg
    1505 x 1000 - 241K
    Felgi - 006.jpg
    1505 x 1000 - 238K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?