FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid 1.4 TSI 122KM - silnik dane techniczne

  • Dane techniczne silnika 1.4 TSI 122KM montowanego w Skodzie Rapid



    Silnik 1.4 TSI 122KM:

    Turbodoładowany silnik benzynowy, system bezpośredniego wtrysku paliwa

    pojemność: 1 390 cm3 (122KM)
    liczba cylindrów: 4

    moc maksymalna [KM/kw](obr/min): 122/90 (5000)
    maks. moment obr. [kGm/Nm](obr/min): 200(1550)

    typ napędu: przód
    skrzynia biegów: automatyczna, dwusprzęgłowa DSG, liczba biegów 7

    przyspieszenie (od 0 do 100km/h [s]): 9.50
    prędkość maksymalna [km/h]: 206

    zużycie paliwa - cykl miejski [l/100km]: 7.40
    zużycie paliwa - cykl mieszany [l/100km]: 5.80
    zużycie paliwa - cykl pozamiejski [l/100km]: 4.80

    pojemność zbiornika paliwa [l]: 55.00
    emisja CO2 [g/km]: 134.00
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Czy nowe silniki TSI 1.2 i 1.4 nadal mają łańcuch czy już pasek rozrzadu (chodzi o produkcję 2014r.) ?
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Nic nie było słychać ani nic nigdzie nie wpadło mi w oko aby było napisane aby nowa produkcja miała inny silnik niż ten na łańcuchu.
    Raczej prędko się nie pojawią może po pierwszym FL
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Odbierając samochód (sprawdzając stan zgodności ze specyfikacją zamówienia) specjalnie spytałem się o rozrząd....Okazało się że silnik zamontowany w mojej skodzie posiada pasek rozrządu i że już powoli odchodzą od technologi łańcuchowej między innymi przez różne z nim problemy.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • No to ktoś Ci niezłego kita sprzedał. Silniki TSI w Rapidze są starej generacji EA111, czyli na łańcuchu. No chyba, że zrobili łańcuch z gumy to wtedy tak jakbyś miał pasek :P :D Jedyny pasek jaki tam znajdziesz to ten od alternatora.
    Jakie masz oznaczenie silnika? Podaj to szybko sprawdzimy co u Ciebie siedzi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nie wiem czy to o to chodzi.....Typ - NH1 4PD CAXA
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • @misiek
    Tak o to chodzi i wg. tego co podałeś masz silnik starszej generacji EA111 z rozrządem na łańcuchu. Masz ten sam silnik CAXA co był montowany do O2 FL czy jeszcze obecnie w YETI.
    Nowe silniki z generacji EA211 mają rozrząd na pasku i np. silnik 1.4 TSI z paskiem w O3 ma symbol CHPA.

    Krótko mówiąc sprzedawca nie powiedział Ci prawdy. Nie wiem, może chciał Cię uspokoić abyś się nie denerwował na wypadek jakbyś znał przypadki awarii tego silnika lub co bardziej jest prawdopodobne był bardzo niedoinformowany i nie wie co sprzedaje. Z tym drugim przypadkiem już nie raz się spotkałem, gdzie zadając pytania o bardziej szczegółowe informacje zaczynają wymyślać lub nie znają podstawowych opcji wyposażenia.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A jaki olej silnikowy jest wlewany fabrycznie do tego silnika?
    Jakbym miał coś dolewać....  5W-40  czy  5W-30  ?
  • olej castrol 5w30  504.00/507.00 longlife III
  • zbiornik ma 50 litrów
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?