FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rysy na tarczy
  • Mam przejechane 5000 km. Dzisiaj zauważyłem rysy na tarczy hamulcowej z prawej strony z przodu. Lewa strona jest ok. Zastanawiam się czy to jest jakiś problem, czy tarcza się dotrze za jakiś czas.
    Bruzdy nie są jakoś strasznie głębokie ale odczuwalne jak się przejedzie palcem.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Jak nie możesz zrobić fotki, to podaj, jakiego rodzaju są rysy - np. promieniście, w jednym miejscu kilka, na prawej czy na lewej czy na obu stronach, ...
    Jak tarcza pękła - to już nie ma mowy o docieraniu. Warto obserwować dalej tarczę - czy pęknięcie nie rozszerza się lub przybywaja nowe.
    Chociaż to ciekawe - bo tarcza jest "podwójna" - wentylowana ... 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tarcza nie jest pęknięta tylko porysowana - "okręgi" na tarczy
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • To masz wynik współpracy tarcza-klocki. Materiał na klockach może być niejednorodny, stąd pokazują się (jak piszesz) okręgi na tarczy. Jeśli nie będzie coraz głębszych kręgów - to to masz w normie.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W fabii przejechałem ponad 100 tysięcy na oryginalnych klockach i tarczach i nie było żadnych śladów i teraz jestem trochę zaskoczony.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • W poprzednim samochodzie miałem przypadek, że miedzy klocek a tarczę wpadł kamyczek. Nie wiem jak się tam znalazł. Na szczęście zauważyłem szybko, ale zrobił na tarczy rowek głęboki na ok 1 mm. Musiałem wymienić klocki bo ten pod który wpadł kamień nie wycierał się, a wszystkie inne normalnie wytarte. Tarcza przez następne dwa lata miała jeszcze ślad po kamieniu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Rysy nie są głębokie, tarcza i felga nie grzeją podczas jazdy.
    20150408_152143.jpg
    4160 x 2340 - 3M
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • ryba8013 - nie chcę Cię starszych ale nie wygląda to ładnie. Podjedź do ASO niech obejrzą. Zdjęcia nie oddają faktycznego stanu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jam mam co prawda dopiero 1, 5tys ale moje sa idealnie gładkie. Cos ewidentnie jest nie tak z klockiem
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • moze nie az tak głebokie ale ja tez mam rysy co zauwazylem niedawno, zastanawiam sie co z tym robic
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Przy wymianie zimowek, tez zauwazylem rysy. Tylko z tylu byly, przód jest gladki
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Takie rowki-rysy pojawiają się również od łagodnej jazdy. Stosowanie dojazdu z hamowaniem silnika, z małym, wręcz minimalnym wykorzystaniem hamulców też powodują takie ślady. Wystarczy trochę więcej pokręcić się po mieście, więcej wykorzystać hamulec nożny - i tarcze powinne zostać bardziej gładkie.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ja tez mam tylko na tyle, jezdze lagodnie ale nie wydaje mi sie by to byl powod rys, prędzej podejrzewam wpadniecie kamyczków (blota) co przy felgach Dione nie jest trudne bo sa duze wolne przestrzenie miedzy ramionami felg
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A u mnie jest na odwrót. Mam rysy z przodu a nie z tyłu.
    Tak tylko się zastanawiam czy kwestia rys jest aż tak ważna? We wszystkich autach miałem rysy i wg. mnie to normalne zjawisko, bo zawsze coś gdzieś wpadnie między klocek a tarczę. Więc czym się tu przejmować bo nie rozumiem. Auto jakoś inaczej hamuje ? Klocek i tak się dopasuje do tarczy. Jakby były rysy promieniste wręcz mikro pęknięcia to rozumiem ale ślad po okręgu dla mnie to normalny efekt eksploatacyjny hamulców.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • grzesk - jak Ci wpadnie kamień to potem tarcza wyciera się razem z klockiem. A przez to przy końcu klocków, masz też koniec tarczy i niepotrzebne koszty.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Chyba, że tak podchodzimy do tematu to Ok :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @ryba8013 parkujesz samochód pod chmurką? Jak często jeździsz nim? Tak sobie pomyślałem, że może tarcze rdzewieją, gdy samochód stoi, a później, jak nim jedziesz, to rdza się ściera i pojawiają się takie rysy. Może rozwiązaniem jest kilkukrotne mocne hamowanie?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Wczoraj zmieniałem opony na letnie, więc obejrzałem dokładnie tarcze. Zarówno przednie i tylne po przebiegu 20 kkm są czyste i gładkie. Fakt, że dużo hamuję silnikiem, co oszczędza tarcze, ale za to większość przebiegów to Kraków, więc korki, skrzyżowania co niestety zmusza do hamowania.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Czym zabezpieczyć tarcze przed rdzewieniem? Polecacie cos dobrego?
    Ja nie stawiam pod chmurka ale bywa ze auto stoi ze 3 dni w garazu zanim gdzies jade i rdze juz zaobserwowalem ze dwa razy, zgadzam sie ze to tez pewnie sie przyczynia do tych rys.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - posmaruj smarem efekty zobaczysz po pierwszym hamowaniu. Wrażenia niezapomniane :) (mając 12 lat posmarowałem hamulce w motorynce bo mocno chrobotały. Do tej pory ojciec twierdzi, że tak dużych oczów nie widział u mnie nigdy jak podczas hamowania.) A tak na poważnie to chyba nie ma nic do smarowania, bo nie ma takiej potrzeby. Jak wszystko dobrze działa to korozja "postojowa" powinna zniknąć po kilku hamowaniach. Klocek wyciera tarczę i korozja tarczy znika w pierwszej kolejności.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • No dobra teorie to ja tez znam ale w R po 3 dniach cyklicznie mi zalazi ta rdza, w zadnym dotychczasowym aucie nie mialem takiego czegos przy tak krotkim czasie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?