FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Obtarta felga aluminiowa
  • Przedwczoraj miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie, a mianowicie gość wyjechał mi niespodziewanie z naprzeciwka, musiałem odbić szybko w lewo i poczułem ten nieprzyjemny dźwięk ocierającej felgi o krawężnik. Jak widać w załączniku aż tak tragicznie nie ma - żadnych pęknięć ani głębokich rys. Macie może jakieś pomysły jak to zabezpieczyć, ewentualnie zlikwidować taką szkodę?
    20150430_203326.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    20150430_203332.jpg
    2560 x 1536 - 2M
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Ja na swoich miałem dużo mniejsze otarcia, właściwie to ktoś nieumiejętnie ściągał opony przed sprzedażą felg i maszyna zrobiła punktowe tarcia, odciśnięcia aż do aluminium (zdarty jak u ciebie lakier bezbarwny i kolor). Na szczęście mało widoczne ale jednak.
    Ja po prostu te miejsca dobrze oczyściłem, odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną. Później kupionym w sklepie motoryzacyjnym lakierem srebrnym w formie lakieru do paznokci delikatnie pomalowałem aby nie nanieść za dużo lakieru. Po wyschnięciu pokryłem to lakierem bezbarwnym.

    Co do srebrnego koloru i jego dopasowania to na początek poszukaj symbolów koloru srebrnego jakie używane były w Skodach i VW. Odcień ten sam ale ma różne symbole. Felgi były tym samym lakierowane. Znalazłem taki i nie widać teraz różnicy w odcieniach.
    Widzę, że masz auto srebrne to możesz też kupić w ASO lakier zaprawkowy w swoim odcieniu i będziesz miał na felgi i ewentualne odpryski. Dodatkowo w komplecie będziesz miał lakier bezbarwny.

    Ja tylko kolor kupiłem bo bezbarwny miałem jeszcze z kompletu z ASO, który kopiłem do swojej Fabii.

    Idealnie już nie będzie ale nie będzie się już tak rzucało w oczy, bo kolor będzie ten sam i połysk po bezbarwnym zostanie a jednocześnie będziesz miał zabezpieczone przed utlenianiem się aluminium. Do tego zrobisz to małym kosztem, bo lakiery parę złotych kosztują a odnowienie takiego uszkodzenia u dobrego fachowca trochę jednak kosztuje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • dzięki Grzesk, pomogłeś :)
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Ale jaki jest ten lakier na felgach, chodzi mi o nr lakieru?
  • Ja użyłem srebrny brylantowy, który występuje w oznaczeniach 8E, 8E8E (taki kod ma Rapid), A7W i jeszcze wpadł mi w oko z kodem 9156.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki grzesk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?