FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Inne wyposażenie niż zamówiłem
  • Witam

    W połowie marca skonfigurowałem sobie Rapidka pod moje oczekiwania. Dzisiaj tj. 2 miesiące poźniej (a ok. 3 tygodnie przed planowanym odbiorem) podjechałem do salonu żeby potwierdzić termin odbioru. Dealer powiedział mi, że własnie od tego tygodnia 21 tydzień kalendarzowy Rapid produkowany jest w "nowszej wersji" min. lepsza nawigacja, kieunkowskazy w lusterkach itp. W sumie z korzyścią dla mnie. Do tego dochodzi zmiana silnika (zamówiłem 1,4 TSI 122 KM), a dostanę 1,4 TSI, 125 KM, niby mocniejszy ale jednak to inny silnik (min. rozrząd na pasku a nie na łańcuchu) co było dla mnie argumentem na zdecydowanie się na ten silnik. Co myślicie o tym, że Skoda zmienia sama moją konfigurację bez mojej wiedzy? Zastanawiam się czy nie pójść na "noże" ze Skodą za dostarczenie mi auta niezgodnego z zamówieniem. Nie wiem jak to wszystko wygląda prawnie?
    Pozdrawiam
  • Prawnie to masz mocne argumenty. Masz druk zamówienia z podpisem handlowca? To możesz odstąpić od umowy bez utraty zaliczki. Zasadniczo to wszystko na co możesz liczyć. Chyba, że przed sądem uargumentujesz i sąd przyjmie argumentacje o utracie jakiś korzyści przez działania dilera (np. opóźnienie w odbiorze auta, które jest potrzebne w rodzinie - stres plus uszczerbek na zdrowiu członków rodziny itd itp). Być może sąd zasądziłby jakąś nawiązkę, ale tutaj nie ma gwarancji. Nasze sądy są, jakie są...
    Generalnie to paska nie się bój. Łańcuch nie zawsze jest lepszy Niby niezniszczalny, ale w początkowych TSI się wydłużały i też były awarie. Ja bym grał na święte oburzenie i pozwolił się udobruchać dilerowi (np. jakimiś dywanikami, pakietem siatek etc.), a jakbyś to dobrze odegrał to może nawet zimówkami, ale na to bym - mimo wszystko - nie liczył...

    U kogo zamawiałeś?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Witam
    Wstępnie zagadałem o bagażniku na dach i zimówkach w super dobrej cenie. Auto Bis Gorzów Wlkp. Zobaczymy co zaproponują.
  • tzn dostaniesz nowszy lepszy model niz zamówiłeś, do tego inne (bogatsze w sumie) wyposażenie i jeszcze chcesz cos na tym ugrać ??
    życzę powodzenia :)

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @owad1970,witam,coś mi tu nie pasuje w tym co opisujesz,zamawiając samochód dealer informuje Cię,kiedy zostanie wyprodukowany Twój samochód,a dokładniej w którym tygodniu kalendarzowym i podaje przybliżony termin odbioru samochodu.Jeżeli chodzi o mijający obecnie 21 tydzień kalendarzowy to produkcja jeszcze trwa na starych zasadach,czyli kończą produkcję SKODY RAPID z silnikami 1,2 TSI 85 KM i 105 KM,dopiero 22 tydzień,czyli od 25 maja rusza produkcja nowych silników 1,2 TSI 95 KM i 110 KM,więc tutaj dealer wprowadził Cię w błąd,chyba,że chodzi o silnik 1,2 TSI 122 KM,którego produkcja mogła się już zakończyć wcześniej,co nie oznacza,że dealer powinien się wywiązać z umowy i dostarczyć samochód taki jaki zamawiałeś.Patrząc na termin Twojego zamówienia ok.15 marca,to powinieneś już samochód otrzymać,najpóżniej do końca maja,jeżeli nie to dealer coś przekombinował i wcisnął Twoją wersję samochodu innemu klientowi,a Ciebie zaoferował już nowy model,takie moje wrażenie.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Witam
    Krisr77 wydaje mi się że nie ma znaczenia czy auto jest lepiej wyposażone tylko o nie dotrzymanie warunków umowy. To czy auto jest lepiej wyposażone to nie powinien decydować producent ale klient. Auto ma być produkowane w 22 tygodniu więc raczej już w nowszej wersji. Konfigurując auto wybrałem 1,4 TSI 122 KM z DSG rozrząd na łańcuchu a teraz dostanę 125 KM z DSG ale rozrząd na pasku a to mi się nie podoba
  • to tak jak bym ja sie chcial sie kłócić z dilerem ze dostałem standardowo TPM ktory podczas zamawiania byl za dopłata :) co do paska wydaje mi sie ze jest to jednak lepsze rozwiązanie (przynajmniej w Skodzie) i sam bym nie protestował jakby importer zrobił mi taka niespodziankę.  ale masz prawo do własnego zdania tego nie neguje. po prostu trochę pachnie mi to próbą ugrania czegoś na siłę. tak czy owak życzę powodzenia... :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • owad1970 coś chyba źle poinformowany jesteś bo 1.4 122 KM też jest na pasku a nie na łańcuchu, 1.2 105 KM jest na łańcuchu
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @vodapaf Chyba Ty jesteś źle poinformowany bo do tej pory 1.4 122km EA111 jest na łańcuchu.

  • Silniki 1.4 TSI 90/92 kW MR 2013, 2014, 2015 miały łańcuch. To jest podane w instrukcji serwisowej. W katalogu podają pasek ...
    Jak znajdę chwilę, sprawdzę jeszcze inne źródła.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Znalazłem na teraz ilustrację otwartej głowicy 1.4 TSI. Jest łańcuszek.
    łańcuch 14 TSI.jpg
    382 x 309 - 94K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przegladałem katalog. W innych silnikach jest pasek. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W dotychczasowych 1,4 jest łańcuch, mam ten silnik.
    Według mnie auto z nowym silnikiem i starą ceną to fart. Dosyć powszechna jest opinia, że nowe silniki 1,4 125 KM są jednak bardziej udane i trochę mniej paliwożerne. Łańcuchowy rozrząd też profilaktycznie wypada wymienić po około 150 tyś, przynajmniej wg. niezależnych serwisów, a cena części jest większa niż paska. Do tego kilka zmian technologicznych w samym aucie, co w całości będzie kosztować więcej niż w dotychczasowym cenniku. Dla mnie jedyny minus to start-stop.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @mito: wiesz może czy wszystkie nowe silniki będą posiadały start-stop? Mój dealer mimo podanego terminu 4-6 czerwca nadal nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy będzie ta funkcja u mnie
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • @Ceicjo producent już około trzy mies. temu udostępnił informację, że wszystkie modele wraz z nowymi silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro6 będą, bez wyjątku, wyposażone w system start-stop.
    W salonach ciągle nie mają nowego polskiego cennika i to jest dziwne ale dealer takie rzeczy powinien wiedzieć.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  •  Mnie się wydaje, że obowiązek posiadania Start-Stop wszedł w życie z początkiem roku we wszystkich autach, ale może się mylę?
  • Witam,kolego @lukasz13,myślę,że może nie z początkiem roku,ale sukcesywnie wraz z nową produkcją silników i normami emisji spalin do Euro 6 taki system START STOP będzie już wprowadzany do naszych samochodów.Dobrze,ze mój wyprodukowany nie ma jeszcze tego systemu,gdyż wiem z opowiadań znajomych,że nie jest to dobre rozwiązanie dla przeciętnego kierowcy szczególnie poruszającego się w mieście,gdzie są korki itp.Kolega ma taki system START STOP w swoim samochodzie i na początku trudno było mu się przyzwyczaić do takich sytuacji,że stojąc w korku,nagle silnik gaśnie,czy stojąc na światłach również silnik samoczynnie się wyłącza oszczędzając niby paliwo.
    Druga sprawa,że kilka już razy odwiedził warsztat elektryka samochodowego,gdyż w tych autach,gdzie zastosowano taki układ START STOP jest bardziej skomplikowany układ elektroniczny począwszy od rozrusznika,który ma większe obciążenia podczas częstszych załączeń silnika,znacznie ciężej pracuje alternator,który musi być większej wydajności oraz co wymaga mocniejszego akumulatora itp. Myślę,że w tych nowych silnikach 1,2 TSI 90 KM i 110 KM z systemem START STOP zastosowano na pewno wszelkie zabezpieczenia,chociażby pamiętając,że silnika wyposażonego w turbosprężarkę nie wyłącza się od razu pozbawiając turbinę smarowania,tylko zostawić silnik jeszcze na wolnych obrotach i żeby podtrzymać ciśnienie w turbinie przez jakiś czas,żeby zdążyła się schłodzić.Podsumowując - na szczęście jest opcja w tych nowych już produkowanych samochodach wyposażonych w system START STOP,że można go wyłączyć,ale trzeba to robić za każdym razem,gdy rozpoczynamy kolejną jazdę.
    Pozdrawiam !!!

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?