FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dodatkowe gniazdo zapalniczki - czy bezpiecznik uciągnie?
  • Witam. Koledzy doradźcie jak jest z dodatkowym zasilaniem np. do cb czy zapalniczki w bagażniku.Wyczaiłem juz w skrzynce bezpieczników skąd najlepiej pobrać +12V po stacyjce ale nie wiem czy sam mogę sobie to zmontować.
    Właśnie montuje CB (temat w poście o CB) i też mam dylemat czy bezpiecznik uciągnie cb, navi, telefon, rejestrator z jednego bezpiecznika (wtyk na tunelu k/ręcznego).
    Podpowiedzcie coś żebym się nie zdziwił w ASO na przeglądzie.
    Pozdrawiam
  • Musisz sam podjąć decyzję: masz gwarancję i nie masz dodatkowych zamontowanych elementów, lub ...  i tak przynajmniej do końca gwarancji.
    Jest jeszcze możliwość założenia instalacji tak, by w razie jazdy do ASO usunąć co niektóre elementy. W tablicy bezpieczników możesz założyć w wolną pozycję swój bezpiecznik, i od niego ciągniesz zasilanie do np. bagażnika. W razie ASO - wyciągasz bezpiecznik.
    Co do samej instalacji dodatkowego odbiornika, to masz dwie opcje: zasilanie na stałe lub zasilanie wraz ze stacyjką, czyli wyłączenie odbiornika po wyłączeniu stacyjki. To trzeba samemu okreslić i odpowiednio podpiąć się do tablicy bezpieczników.
    Co do wartości bezpiecznika, czy wystarczy na podłączone urządzenia: Największym odbiornikiem jest CB radio. Zobacz na obudowie czy opisie jaką ma moc. Przy mocy do 120 W (10 A) nie masz się czego obawiać.
    Nawigacja czy telefon to są małe prądy, praktycznie można je pominąć przy rozpatrywaniu obciążenia.
    Pozdrawiam
     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki. Wyczytałem właśnie jak koledzy montują dodatkowe gniazdo pod plastikiem deski rozdzielczej. Super rozwiazanie. Widze że skorzystam z tej opcji - gwarancja sie skończy to zrobie normalne zasilanie na bagażnik i dodatkowo pod lusterkiem na rejestrator.
    Teraz trzeba się będzie w partyzantke pobawić.
    Pozdro :)
  • W dziale "Skoda Rapid - Zrób to sam" jest kilka fotek, jak się "dobrać" do panelu.
    Miłego demontażu :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jest też taka złodziejka nazywa się to bypass bajpas wchodzi w miejsce bezpiecznika i wychodzą przewody z niego. Jeżeli masz duże obciążenie to załóż ciut mocniejszy bezpiecznik. Przewody wytrzymają dużo więcej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bezpiecznik zapalniczki jest na poz. 47. Ma on wartość 10 lub 15 A. Takie zabezpieczenie jest wystarczające do podłączenia równoczesnego CB radia, telefonu, nawigacji i kamerki.
    Większość standardowych odbiorników CB ma maksymalną moc do 40 W, to daje prąd rzędu 3 - 3,5 A. Ładowarka (standard) do telefonu do 1 A, tylko mocne telefony i tablety mają do 2 A. Nawigacja ma kilka watów, to daje poniżej 1 A, kamerka również poniżej 1 A.
    W sumie możesz mieć obciążenie do 7,5 - 8 A. Bez problemu taki 10/15 A bezpiecznik wytrzyma.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • z zaciekawieniem przeczytałem ten wątek, bo niebawem zamierzam podłączyć kilka sprzętów do rozgałęźnika gniazda (cb radio, nawigacja, wideorejestrator i lodóweczkę turystyczną (2,5A)). okazało się, że u mnie pod nr 47 siedzi sobie bezpiecznik 20A. czy to nie zagraża układowi?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Jak masz możliwość, sprawdź czy na tym bezpieczniku masz obwód zapalniczki.
    Jeśli tak, i masz tam wartość bezpiecznika 20 A, no to możesz spokojnie spać.
    Po podłączeniu opisanych przez Ciebie odbiorników, masz jeszcze sporą rezerwę.
    Jak chcesz mieć "własne" sprawdzenie - to odczytaj z każdego urządzenia moc (W) lub jaki ma pobór prądu (A, mA), proste obliczenie i podsumuj. Nie przekroczy Ci wartości 10 A (120 W).
    Do bezpiecznika 20 A można podłączyć odbiornik (lub kilka) o mocy łącznej do 240 W. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dziękuję za odpowiedź!
    czy jest możliwe, że w bagażniku nie ma gniazda 12V? czy to jakiś wybrakowany egzemplarz?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Żaden z Rapidów nie ma gniazda 12V w bagażniku. Nie ma nawet takiej opcji w cenniku jakby ktoś chciał sobie zamówić. Fabrycznie jak na razie nie uświadczysz. Jedynie samemu możesz zamontować lub przy pomocy ASO jeśli będą chętni się pobawić
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W ASO w Katowicach za gniazdo 12 V w bagażniku zażyczyli sobie 350,- zeta.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Wbrew pozorom to dobra cena. Płacisz za to, że nie tracisz gwarancji... No i trochę jest dłubania podczas prowadzenia kabli, a wiesz ile kosztuje roboczogodzina w ASO...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif - wiem, że to dość dobra cena, lecz nie zdecydowałem się na montaż, miałem inne priorytety finansowe.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?