FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
O co w tym bieganiu chodzi
  • @bounty napisał
    "Tak, ja biegam i moja Pani również... byłem na stronie i popraw mnie jeśli się mylę, opłata startowa 30zł, czyli jadę do Gdyni, płacę, biegnę 10km, tylko po co... serio pytam bo nie startowałem w podobnych imprezach... wiesz codziennie dla zdrowia robię tak 10~15km w godzinkę, więc po nocnym biegu ledwo normę wyrobię... moja Pani jest za, ja chyba też, zobaczę jak z czasem i jeśli mi nic nie wyskoczy to będziemy. Zapisy są do 8 czerwca... @kros załóż nowy temat, "

    Założyłem i wyjaśniam.
    15km w godzinę - to ładny wynik :)
    Ja biegam 2x w tygodniu, raz między 5 a 10km, a drugi raz ok. 15-18km :)

    Co do Świętojańskieg:
    Opłata startowa 30zł, generalnie każda impreza ma zapisy online i opłaty online i to jest najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma. W Gdyni tylko odbierzesz pakiet startowy z chipem do pomiaru czasu, czasami jakimiś prezentami
    Po 8/06 nie wiem jak ze zgłoszeniami musiałbyś zerknąć w regulamin, ale może być kiepsko i na pewno dużo drożej.

    Pytanie po co?
    Jedni po to aby mieć udokumentowany wynik.
    Inni po to aby wygrywać nagrody, lub prezenty z pakietów startowych.
    Jeszcze inni i to jest przefantastyczne uczucie, aby się dobrze bawić, coś, czego nie da się doświadczyć biegając samemu, a mianowicie tłum, który potrafi porwać i motywować. Dać jeszcze większą radość biegania. No a jeśli walczysz o wynik to również odpowiednio zmotywować i pociągnąć do przodu.

    Ja na przykład biegam dla frajdy. Najczęściej w podobnych imprezach biegamy ze znajomymi i im jest nas więcej tym zabawa w trakcie oraz po imprezie fajniejsza. W Gdyni pewnie pobiegnę sam, lub z Tobą(?), bo mój kolega ma kontuzję :(

    Dodatkowo nocne biegania - to dopiero są atrakcje, podświetlone ulice, fontanny, lepsza temperatura, a czasami noc całkowita i bieganie z czołówkami.
    Zobacz fotki z moich dwóch ostatnich biegów, sprzed kilku dni, oraz sprzed miesiąca.
    Po prostu dla frajdy i dobrej zabawy!

    https://www.facebook.com/szymkropka/media_set?set=a.358250897709299.1073741839.100005731759188&type=3

    https://www.facebook.com/szymkropka/media_set?set=a.371490489718673.1073741845.100005731759188&type=3
  • @kros to był taki skrót ;-) staram się biegać godzinkę dziennie, czasem 45min jak słabsza forma, czasem 2 godzinki jak gdzieś zabłądzę ;-) nie wiem jaki mam czas na 10km czy 15km, nigdy czasu ani dystansu nie mierzyłem, co innego mnie w bieganiu kręci...
    @kros odnośnie tego co napisałeś, tj. tłum i fantastycznie uczucie wspólnego biegania... no to nie wiem czy to dla mnie, bo jestem raczej samotnikiem... zakładam butki, ściągacz kolana (częsta przypadłość jak ktoś biega), pas na brzuszek (aby nie urósł za duży), odblaski, czasem kamizelkę dla bezpieczeństwa i aby mandatu nie dostać, czołówkę (chyba, że księżyc świeci) bo biegam godz. 22 (23) wieczorem...
    A dlaczego zacząłem biegać... bo mi moja Pani kazała orbitreka sprzedać, niby za dużo miejsca zajmował ;-) potem mi się rower rozleciał i tak się zaczęło...
    Polecam wszystkim, wzrasta wydolność, wydzielają się endorfiny, można pomyśleć, odstresować się...
    ps. miałem luźniejszy dzień więc rano zrobiłem 10km, a przez to, że poruszyłeś ten temat, to zaraz idę na kolejne 10km może 15km jak sił starczy... to wciąga ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Wciąga, wciąga
    Doskonale rozumiem, znam i samotne wilki i biegaczy stadnych. Nie jest ważne JAK, tylko ważne ŻE
    Te moje zwykłe przebieżki to też albo samemu, albo - jak się ma wielu znajomych biegaczy - to wystarczy pare chwil aby mieć 1-2 osoby to towarzystwa.
    Ja za często biegać nie mogę, mój organizm domaga się regeneracji, poza tym rower i inne aktywności, nie znalazłbym czasu codziennie, nie rezygnując z innych przyjemności. Ale raz, a czasami nawet dwa razy w miesiącu staram się brać udzial w jakiejś imprezie :)
    Tak czy siak najlepsze jest nocne bieganie - widziałeś zdjęcia? ja to nr 115 i 211 :)
    a 10 dni po Gdyni mam półmaraton w Rybniku - tez w nocy :)
    Nocne bieganie ma w sobie coś!
    poza tym rano to ja się z wyra nie umiem zwlec :)
  • Maratony są całkiem motywujące. Planuję zacząć się przygotowywać na przyszły rok i wziąć udział. Może się uda :)

  • Na pewno Ci się uda. Wszystkim których znam, a chcieli spróbować to się
    udało. Ja mam nieco inne podejście. Na razie krótkie dystanse 10km/15km i
    półmaratony oraz biegi „nietypowe” np. biegi przebierańców, biegi charytatywne,
    biegi z atrakcjami dla dzieci oraz takie wynalazki jak Runmageddon sprawiają mi
    taką radość, że i tak mi brakuje czasu, aby to ogarnąć, nie mam czasu trenować,
    planować treningów. Po prostu jak mam chwile to raz lub dwa razy w tygodniu
    zakładam buty i hop :) Wiem że maraton  ot tak, sam się nie zrobi, więc na razie
    korzystam z innych atrakcji, które wciągnęły mnie po uszy :) No i dłużej będę
    miał radochę, bo jak mi się znudzą te mniejsze to 42 ciągle będzie przede mną :)

    Wiosną mam w planie swój pierwszy górski półmaraton z hakiem ok 25km. No i zdążyłem już zarazić swoją rodzinę :)


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?