FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Sterowanie radiem z kierownicy - czy też tak macie?
  • witam,
    Zauwżyłem w moim R dziwną rzecz, mianowicie. Jak przesune rolke od głosności radia w dół (o jeden stopień) to radio nie reaguje na sciszanie. Jeżeli rolkę przesunę w dół za krótką chwilę (o jeden stopień lub wiećej to radio się ścisza). Natomiast tego efektu nie ma przy podgłasnianiu radia. Za każdym razem jeden klik rolki i głosność sie zwiększa. Wygląda to tak jakby ściszanie zawsze nie reagowało za pierwszym razem. Czy macie tak u siebie? Zdjęcie w załączniku.
    kiera.png
    893 x 496 - 520K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • To jest standard Skody dla R. Jest to jakaś dziwna logika, ale trzeba się do tego przyzwyczaić. Jak przeskoczysz o dwa stopnie, to zaraz zacznie ściszać. Można z takim zachowaniem pokrętła siły głosu jeździć. Nie jest to jakaś zasadnicza wada. Czasem na początku irytuje, po czasie zapominamy o tym i ściszamy tak, jakby intuicyjnie, aż do pożądanego natężenia siły głosu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen czyli to normalka?
    Też tak masz? :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Mam tak samo, wygląda na to, że tak ma większosć R.
    W najbliższych dniach będę w salonie. Jak nie zapomnę - porównam jak to wygląda w nowych modelach R czy też w innych modelach Skody.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie nie ma tego problemu. Działa wszystko za jednym przeskokiem. Radio Blues.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • No tak ty masz blusa ja mam swinga
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • bylo juz kiedys o tym, zdaje sie ze w swingu to standard
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • tak ten temat był poruszany, wszystkie SWINGI tak mają, u mnie tak samo
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Oki, dziękuję za pomoc :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • A ja mam swinga i działa za pierwszym. Aż dziś sprawdziłem,  bo nigdy na to nie zwróciłem uwagi 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw - sprawdź, bo było przerabiane. Może w MY16 coś zmienili, ale Ty masz starszą wersję. Problemem jest wybudzanie systemu sterowania z kierownicy. W górę się wybudza i od razu pogłaśnia, w dół pierwszy klik tylko wybudzi system sterowania, drugi jest poprawnie interpretowany.

    @maroslaw - sprawdź tak: chwilę (1-2 min) nie używaj sterowania z kierownicy i wtedy kliknij głośność w dół. Na pewno pierwszy klik nie zadziała. Oczywiście jak już wybudzisz system to klikanie w dół będzie działało o pierwszego użycia... Pewnie dlatego nie zauważyłeś.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Może, sprawdzę przy najbliższej okazji 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rownież mam Swinga i potwierdzam ściszanie działa za drugim razem.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • U mnie to samo w górę ok. w dół za drugim klikiem (oczywiście radio Swing).
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • U mnie to samo w górę ok. w dół za drugim klikiem (oczywiście radio Swing).
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Dobra temat - chyba - do zamknięcia. Odpowiadając na pytanie @lookashECL z tytułu tematu: TAK. :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja dziś sprawdzę 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • (nie sądzę abyś był jedynym użytkownikiem Rapida bez tej "wady", ale testuj testuj!)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A ja trochę nie na temat ale też w sprawie radia i sterowania w kierownicy.
    Tak na marginesie to u mnie też po drugim "ząbku" radio jest ściszane (Swing).

    Kiedyś w którymś wątku odkrywaliśmy różne funkcjonalności sterowania w kierownicy i okazało się, że dłuższe wciśnięcie rolki głośności na kierownicy możemy wyłączyć czy włączyć radio (SWING i pewnie AMUNDSEN). Funkcja jest choć mało przydatna bo szybciej da się to zrobić w tradycyjny sposób.

    Ja odkryłem jeszcze coś i przepraszam jeśli ktoś już to pisał i się powtarzam.
    Przy rolce mamy jeszcze przyciski do zmiany stacji do przodu i do tyłu i to działa w jasny sposób. W autach z Maxi-Dot'em mamy możliwość włączenia na centralnym wyświetlaczu informacji z radia i jak to zrobimy to rolką po prawej stronie kręcąc w górę lub w dół (tą, którą zmieniamy wyświetlane dane z MFA), jak i w starszych modelach przyciskiem w manetce wycieraczek możemy też przełączać stacje w radiu.
    Ktoś pomyśli nic odkrywczego i powtórzenie funkcjonalności z przycisków z lewej stronie.
    Otóż nie :). Przyciskami z lewej strony kierownicy owszem zmieniamy stacje ale tylko z danego zakresu ustawionego w danym momencie na radiu (nie wiem jak to jest na AMUNDSENie). Jeśli mamy FM1 to tylko z FM1 i tak samo z FM2 i FM3.
    Rolką z prawej strony (jak i pewnie manetką z wycieraczek) można przełączać pomiędzy wszystkimi stacjami zapamiętanymi w radiu :). Kręcąc rolką przeskakują kolejno stacje z każdego zakresu. W zależności czy kręcimy w górę lub w dół to będziemy przechodzi przez wszystkie zakresy od początku lub od końca.

    Fajna sprawa, gdyż w tym momencie nie trzeba ręcznie na radiu zmieniać zakresu żonglując po zapamiętanych stacjach radiowych. :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No funkcja ok, choc nie wiem jak wy ale przy regulacjach w radiu to reka mi automatycznie idzie do odbiornika, to pewnie przyzwyczajenie po autach bez regulacji w kierownicy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 dokładnie mam tak samo jadąc Rapidem. Jednak wsiadając do Fabii zaczynam już łapać się na tym, że jednak czasem szukam rolek na kierownicy, więc nawyki się zmieniają :D
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?