FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co sądzicie o tym Rapidzie z ogłoszenia ?
  • Witam,

    Kolega chce zmienić Fabię na większego Rapida. Znalazł coś takiego:
    http://otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-1-2tsi-ambition-vat23-ID4p4wp3.html#811dce84a0

    Może ktoś zna ten egzemplarz lub może go na miejscu obejrzeć i się wypowiedzie?
    Ciekawi nas czy w nim jest wszystko w porządku jak na swój wiek i przebieg (no właśnie czy jednak prawdziwy).
    Na co ewentualnie musi zwrócić uwagę przy aucie z początku produkcji jeśli pojedzie oglądać?

    PS. Tak na marginesie, to zamienia roczną (rok z hakiem) Fabię Ambition 1.2 HTP 70 KM, trochę ponad 20 tys. km przebiegu, kolor beż cappucino. Zmiana tylko ze względu na wielkość, głównie bagażnika. Może ktoś chętny na autko :)
    Link do Fabii:
    http://otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-skoda-fabia-ambition-plus-1-2-70km-gwarancja-do-03-2016-ID6y7sO...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witaj grzesk :)
    Przeglądałem ogłoszenie. Nie znalazłem info - jaki silnik i jaka skrzynia biegów. Klima jest manualna. Jak z serwisem - wymiany płynów, filtrów,... Powinna być dokumentacja.
    Na podstawie fotek trochę mało widać. Wyświetlacz bez analogowego wskaźnika temperatury i wskazówkowego
    analogowego wyświetlacza poziomu paliwa.
    Felgi alu są zmienione, to nie są oryginały. Warto by zobaczyć stan opon. Czy jest zapas i jaki? Dywaniki do wymiany!
    Dalej pytanie, czy ta cena jest sztywna czy do negocjacji, albo jak sztywna - co mogą dołożyć lub zaoferować więcej.
    Cena nie jest najwyższa - ja bym starał się jeszcze zejść niżej, w zal. od silnika i skrzynki.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W ogłoszeniu jest informacja o silniku i przebiegu.
    Jest tam 1.2 TSI 85 KM, więc i skrzynia 5-ka. Przebieg niby 43 tys. km

    Auto to standardowy Ambition z dołożonymi czujnikami z tyłu, felgami ANTIA, alarmem i radiem SWING.

    Opony podobno mają 40 % zużycia. (takie info ma kolega od sprzedającego)

    Auto stoi gdzieś w Warszawie w jakimś salonie, podobno jeździł nim pracownik salonu. Tylko dlaczego na poznańskich numerach?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @jercen niby dlaczego to nieoryginalne felgi skoro to Skodowska ANTIA. Jeśli serwisowany, kupiony w polskim salonie nie ma problemow z pojechaniem z właścicielem do ASO i poproszenie o historie pojazdu, serwis, przegląd ew. wymiany, naprawy i przy jakim przebiegu do tego niech zrobi aktualny przegląd w ASO i będzie prawie wszystko wiedział.

    Właściwie na rynku aut używanych nie ma takiego terminu jak "sztywna cena wyjściowa", wszystko jest do negocjacji.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @grzesk na poznańskich bo przecież grupa Krotoski_Cichy więc na pewno zarejestrowany w Poznaniu, a auto sprzedaję jako używane salon, myślę że na dzień dzisiejszy nie ma pewniejszych samochodów używanych jak te z salonu ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Z salonu tez można kupić byle co, maja podejście tak samo komercyjne jak inni sprzedawcy z tym ze chyba dają tam jakaś gwarancje którą rzeczywiście można wyegzekwować. Jeździłem kilka dni Rapidem solidnie dobitym, zlokalizowałem w czasie tego czasu kilka usterek w tym aucie a jak go oddawałem dowiedziałem się ze jutro przyjeżdża po niego jakaś babka bo już właściwie jest sprzedany :) Poinformowałem o usterkach serwisanta, stwierdził ze auto było już po przeglądach ale sprawdza to co zasygnalizowałem... ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W maju 2014 r nabyłem mojego rapida 1.2 tsi 105km ambition (srebrny metalic, pakiet komfort czyli obecna wersja max, listwy boczne, pełnowymiarowe koło zapasowe, radio swing). Kosztował mnie 51870 zł (brat jest sprzedawcą w skodzie). Większość moich znajomych twierdziła, że zakup nowego jest bez sensu po wyjeździe z salonu wartość auta spadnie o połowę :) Ja miałem jednak odmienne zdanie i patrząc na cenę R w ogłoszeniu jestem zadowolony ze swojego wyboru. Moim zdaniem jak masz taką możliwość to kup nowego, tylko ciśnij dilera o dobrą cenę. Nowe to nowe. Dodatkowo będziesz miał nowy silnik, ładniejsze wnętrze, czy chociażby szyby elektryczne z tyłu i jeszcze parę pierdołów a przede wszystkim normalną gwarancję, która okazuję się bardzo potrzebna w rapidzie.

    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • @marcinzolnierz7 Jak pewnie zauważyłeś ja kupowałem nowego Rapida i jeżdżę nim od 28.11.2014 r. Też jestem zadowolony z wyboru, już prawie 12 tys. km i jeździ jak należy. Jedynie zaczynają przeszkadzać mi delikatne stuki trzaski w drzwiach w okolicach rączki i panelu sterowania szybami (z lewej jak i z prawej) ale nie mam na razie odwagi tego ruszać aby czegoś nie zarysować, połamać i jeszcze większego problemu sobie nie narobić albo większego hałasu. Do tego zaczynają mi uszczelki hałasować. 2 tygodnie temu robili mi to w serwisie ale znów zaczyna powracać. Muszę sam czymś to zrobić jeszcze raz i widzę, że będą powtórki. Muszę przyznać, że moja F1 z 2006 r. i przebiegiem 160 tys. pod tym względem (plastiki i uszczelki) jest sporo cichsza :( Takie rzeczy trochę psują przyjemność z jazdy.
    Poza tym auto fajne :)

    A wracając do tematu to kolega nie ma takiej możliwości aby nowego Rapida wziąć. Ostatecznie jeśli się zdecyduje mają zejść na cenę 37600 czy jakoś tak. Próbował jeszcze przegląd załatwić bo był robiony przy 30 tys. km więc za chwilę znów wypadnie ale nie chcą na to iść. Nie wiem może słabo się starał i jeśli już dostanie tylko dywaniki.
    Nadal zastanawia się nad tematem. Był nawet oglądać to auto. Twierdzi, że wygląda dobrze (jakaś tylko rysa na odcinku 30 cm), auto nie stuka, nie puka w silniku nic nie hałasuje podczas odpalania, podobno auto zachowuje się poprawnie.
    Temat nadal otwarty
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Kupno Rapida chwilowo zawieszone. Tzn., jeśli uda im się sprzedać Fabię za normalne pieniądze (na chwilę obecną proponowali za nią w jakimś komisie AAAuto czy jakoś tak 26 tys. zł gdzie takie chodzą po 33 - 34 tys. zł) to wtedy mogą kupić Rapida.
    @nail77 Ogłoszenie może i fajne ale budżet ciut za wysoki jak dla nich.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Próba sprzedania w komisie auta za cenę rynkową to pobożne życzenia i nie wiem kto dobrowolnie oddaje im auto. Dobry opis, dobrze wypicować auto, ladne fotki, ogloszenia w 2 najpopularniejszych serwisach i pewnie nie trzeba bedzie długo czekać na odzew.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ta druga zdecydowanie lepsza, kiera nawet fajniejsza niż w moim. Ale obie strasznie ponure w środku (ja mam połączenie kolorystyczne czarnego z jasno szarym), no i bez klimatronika. Jakoś ja mam awersję na te manualne pokrętła ;)
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?