FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki w drzwiach
  • @Wyps1987 byłeś ponownie w serwisie?  Usunęli już problem? 

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @PinkFloyd do których uszczelek jest ten preparat?  Tych wewnętrznych gumowych czy na drzwiach mechatych ? Stosowałeś ten preparat,  że polecasz bo dość drogi jest. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Będę w czwartek wieczorem, to dam znać. No właśnie - jak się mają uszczelki gumowe wewnątrz, do tych mechatych na zewnątrz? U mnie dźwięk wydobywa się z tych wewnętrznych(przynajmniej takie sprawia to wrażenie) i tylko przy zamkniętych drzwiach.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Środek nanosi sie na zwykle gumowe uszczelki. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Wyps1987 a spróbuj z zewnątrz dociskać drzwi przy uszczelkach czy też to słychać. 
    U mnie nanosili spejalny preparat na uszczelki te wewnętrz gumowe i pomogło tylko na tydzień. Później było jeszcze gorzej i wtedy zlokalizowałem, że trzeszczą te mechate.
    Wydaje mi się, że wtedy też posnarowali te mechate i do momentu kiedy były mokre nie było ich słychać. 
    Dziwne te uszczelki są bo nigdy w żadnym aucie nie miałem tego typunktu problemu.  
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Z zewnątrz też trochę słychać. Na pewno smarowali te wewnętrzne przy którejś wizycie, bo był jaśniejszy nalot na uszczelkach. Jadę tam generalnie ostatni raz, bo po ostatnim regulowaniu zamków jedne drzwi muszę mocniej zamykać, a do tego uszczelka odstaje na zewnątrz :/
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • @Wyps1987 daj znać po kolejnej wizycie w ASO
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @konry bylem w serwisie i oczywiscie pomoglo na 2 dni... Dzis juz wszystko wraca do "normy" - jeszcze nie jest tak ostro, jak przed wizyta, ale pewnie za tydzien bedzie to samo. Chyba nie mam juz mocy tam jezdzic i sie z nimi uzerac. Powiadasz ze smarowanie tych mechatych uszczelek sonaxem pomaga? Chodzi o ten sonax w sztyfcie? I nie wiem na ile ryzykuje utrata gwaranacji(swoja droga co mi po niej, jesli nie potrafia tego ogarnac=/)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Wyps1987 A czy próbowałeś wazelinką nasmarować ? 
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • @Wyps1987 tak ja używam tego Sonax w sztyfcie. Nie znalazłem lepszej narazie metody. 
    Nanieś grubo tylko na uszczelki mechate, a później wetrzyj szmatką najlepiej czarną. 
    Chyba za 4 razem jak zgłaszasz ten sam problem to powinny wymienić na nowe ?
    Może w Twoim przypadku warto ich dalej cisnąć? 
    Mi już gwarancja minęła i nie miałem do nich już siły i czasu żeby tak w kółko jeździć. Zmoczą wodą z ludwikem i do póki nie wyschnie to nie trzeszczy. Max 3-4 dni i jest jeszcze gorzej. 
    @Wyps1987 jesteś może z Warszawy? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Czytałem tu historię wymieniania uszczelek, ale to też nie rozwiązywało problemu, więc sens chyba żaden :) zobaczę kiedy wróci z takim samym nasileniem, bo póki co, tylko na hopkach(więc coś tam jeszcze trzyma).
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Po jakim czasie od nowosci zaczely wam te uszczelki trzeszczec? Moze warto drzwi na ryglu podciagnac by mocniej dolegały. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mi po około 2 latach. Drzwi też regulowali - nic nie dało.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • To nie wina regulacji drzwi bo jak trzeszczą to wszystkie na raz. A trzeszczą od pierwszego nagrzania auta przez słońce na wiosnę. W zimę tego tak nie słychać. 
    Ja myje co tydzień auto na myjni bezdotykowej. Może ma to jakiś wpływ na te uszczelki mechate. W poprzednich autach nie miałem takich uszczelek i nigdy nic nie trzeszczało, a też myłem auto co tydzień. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja mam Audi a4 2015 tez ma mechate raz w tyg mycie na bezdotykowej przebieg 60 tys km i cisza, rapid , kupionynw listopadzie 2016 ma juz 8 tys km i tez myty co tydzien na bezdotykowejni tez cisza, nie wazne czy zimno, ciepło.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie to się zaczęło zimą, więc chyba temperatura też nie ma większego znaczenia. Ja myję kilka (4-5) razy w roku na myjniach automatycznych, tyle, że ja niewiele jeżdżę(17k km w 2,5 roku ;) )
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Ja mam marzec 2015. Pierwszy raz zaczęło skrzypieć w 2016 na wiosnę kiedy zrobiło się ciepło. Po tym jak serwis sobie z tym nie radził posmarowałem Sonax i teraz po roku musiałem powtworzyć bo już zacząłem powoli je słyszeć. U mnie tylko te mechate skrzypią. 
    @PinkFloyd może masz poprawione te uszczelki albo dopiero za jakiś czas je usłyszysz.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • U mnie tez cisza jeżeli chodzi o uszczelki
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @konry: napisałem do BOK i mój serwis stwierdził, że to są zamki i tak ma być :) brak słów ;)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Masz gwarancję. Zgłaszaj dalej.  Albo weź rzeczoznawce na ich koszt aby ustalić usterke jeśli ASO nie potrafi. Albo jedź do innego ASO.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?