FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówka H15 dwuwłóknowa długie i do jazdy dziennej.
  • @yunior81 o jakim żarcie piszesz ? Możesz rozwinąć?

    Ja np. tego efektu o którym pisze @tomii1 nie mam. Fakt świecą mocno i daleko, że czasem niektóre znaki mocno odblaskują.
    Poza tym nie mam co narzekać na drogowe. 

    Może znów to jakieś udoskonalenie w MY16 ;)

    Ewentualnie czekam jak mi sprezentujesz xenony :P
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pasmo światła świateł mijania i drogowych nie nakłada się, wręcz jest szczelina, która sprawia że przy 100 metrach jest ciemno na drodze, za to sowy na drzewach mają jaśniej.
    Mijania standardowo świecą w dół, i to jest dobre, drogowe powinny na wprost, a świecą zbyt w górę. Zamiast dosięgać dali.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jeśli kolega @yunior miał to samo na myśli to rozumiem problem ale jak pisałem u mnie to nie występuje. Inaczej żarówki u mnie siedzą czy jak sam nie wiem ale widać co egzemplarz to loteria tak jak kiedyś rozpisywaliśmy się nt. osłon przeciwsłonecznych 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • grzesk napisałem w wielkim skrócie. Jak dla mnie to one są kiepskie ale jak wiadomo każde oko widzi inaczej. Wymieniłem standardowe H7 na NB i dupa. Corsa D świeci o niebo lepiej na zwykłych żarówkach, o długich nie wspomnę ;)

    PS GDZIE MOJE FELGI ????? Pogrubiłem bo juz wzrok u Ciebie nie ten...... :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • grzesk jak będę się wybierał w okolice łodzi bo nie wiem konkretnie skąd jesteś to napiszę. Blenda  jest jedna i oglądałem w 3 R i tak samo świecą, ten cień czy dziura są wredne bo nawet jak jedziesz  na krótkich to włączając długie po boku szosy zostaje taki cień, dziura światła się nie nakładają. Już nawet myślałem żeby coś na lampę przykleić od góry aby tak nie biły w niebo.
    Podjadę do skody i każe im to wyregulować, niech się męczą.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • WITAM. 
    kupiłem niedawno Rapida mr2016 i nie jest to moje pierwsze auto , czy ktoś z was był w aso zgłosić brak oświetlenia drogi przez światła długie , przecież one świecą po koronach drzew a o zakładaniu się na światła mijania nie ma mowy . Sprawdziłem w modelach przed liftem jest dobrze.
  • A był jakiś lift ? Nic nie wiadomo o tym.
    U mnie w MY15 nie ma czegoś takiego jak opisujesz. Fakt długie świecą dość wysoko ale oświetlają drogę i nie ma problemu z tym jak to określiłeś zakładaniem się ze światłami mijania. Kończą się mijania i dalej drogowe robią kontynuację. 
    Najczęściej jeżdżę na zerowym położeniu świateł czasem się zdarza pozycja pierwsza 1.

    Jeżeli tak jest to niech Ci to w ASO wyregulują poprawnie bo to jest ewidentny babol.

    Jak napisałem wcześniej to może jakiś nowy dodatek do MY16 bo widzę, że głownie osoby z MY16 narzekają na to gdzie świecą światła.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A kierunkowskazy boczne masz w błotniku po lifcie są w lusterkach. taki minilift.
  • Tak mam w blotniku ale to nie jest zmiana na miarę liftu. To tylko ujednolicenie części bo chyba takie samo lusterko jest w F3. Przy lifcie byłyby większe zmiany na zewnątrz i wewnątrz. Jesli już to taki micro micro lift. Koniec OT.

    A z lampami jedź do ASO.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To jest efekt jak ASO przygotowuje auto przed oddaniem dla klienta... Albo światła swiecą po koronach drzew albo te wkładki w zawieszeniu nie wyjęte...

    U mnie w 2016 światła świecą super. Mijania z charakterystycznym załamaniem i od razu nad nimi ładnie widoczna "elipsa" od długich
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W moim z przed mini liftu też światła ładnie świecą i jest płynne przejście z mijania na długie, nie ma żadnego oddzielenia czy szczeliny. Tym którzy mają takie dziwne zjawisko proponuje sprawdzić czy mają prawidłowe ułożenie żarówek w gniazdach bo może tam jest problem gdzieś kołnierz żarówki  niedokładnie dolega do mocowania (wystarczy nawet pół milimetra ) i robi się problem. Ewentualnie spróbować włożyć zapasowe żarówki i sprawdzić czy jest poprawa.
    Jeśli nic nie pomoże to do aso na reklamacje oświetlania bo to co opisuje supermajku spokojnie podlega pod gwarancje i jest to wada istotna.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • U mnie również światła mijania nie nakładają się ze światłami drogowymi. Jest "szczelina" o długości około 2-3 metrów
    Rapid LB | 1.2 110 KM | MY16 | Style Max | Szczytno
  • W moim R MY15 (37 tydzień 2014) nie ma żadnej szczeliny czy odstępu. Wszytsko świeci tak jak powinno.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • wymieniłem, jedną z lamp, dalej jest tak samo. Taki urok. od nowości to samo. prod. 12/2014
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • może wrócimy do tematu żarówek...Czy ktoś ma zamontowane jakieś ledowe H15? jest coś na rynku co podejdzie bez problemu i świeci w miarę dobrze?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?