FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyposażenia, których można Nie brać
  • @persyMG
    Bardziej dedykowany jest do czuwania podczas jazdy w kolumnie. W korku może być za wolno - jest jakaś dolna granica prędkości przy której FA jest aktywny.
    @kros
    Wydaje mi się, że odległość jest zmienna.
    Tak czy owak, mam zły nawyk i często zdarza mi się jechać zbyt blisko poprzednika. Mimo to tylko dwukrotnie zmusiłem FA do zasygnalizowania swej obecności i dystans przy jakim miało to miejsce uważam za nieco przykrótki. Nie zauważyłem hamowania.
    Sygnalizacja małego odstępu też pojawia się przy dość małej odległości - nawet jak na moje "standardy" ;)

    Sądzę, że tak ma być. Ten system chyba powinien być niezauważalny i działać w ostateczności minimalizując jedynie skutki błędów.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Światła, Klima, automat to jest coś co jest w użyciu zawsze i później tego nie dołożysz, tak samo jak bezkluczykowy dostęp.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Xenon to już bajer mimo ze przydatny ale jednak liczac każdą zlotówke takich rzeczy nie bierze sie pod uwage konfigurując auto
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Akurat zamówiłem 3 nowy samochód i jako pierwsze wykluczyłem żarówki
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Hehehe... pojeździlibyście trochę nocami po autostradach to byście inaczej pisali :) Xenon dla mnie to minimum, nie wspominając o ledach czy laserach. Halogeny w nowym aucie to po prostu przeżytek, tak samo jak "kręcona" klima :) Racja będzie jak d*pa - każdy ma swoją. Zbędny bajer to np. podgrzewane siedzenia, klimatyzowany schowek, przejście na narty, czy wszelkiej maści "wspomagacze" włączania świateł/wycieraczek (choć i to wziąłbym konfigurując nowe auto bo życie ułatwia) ale xenon to bezpieczeństwo w nocy. Jak przy 130km/h wylatuje sarna na drodze to przydaje się mieć lepiej oświetlone pobocze. Jeśli ktoś potrzebuje auto na dojazd do pracy 5km to pewnie, że szkoda pieniędzy, ale wtedy w ogóle bez sensu takie auto kupować. Kupuje się skodę citigo z małą benzyną a nie rapida do wożenia powietrza.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Troszkę przesadziłeś:
    "Jak przy 130km/h wylatuje sarna na drodze to przydaje się mieć lepiej oświetlone pobocze".
    Raczej: jak przy 130km/h wylatuje sarna na drodze to przydaje się mieć:
    - dobre hamulce z abs i kontrolą trakcji
    - dobre opony
    - zapięte pasy
    - poduszki powietrzne
    - porządne wzmocnienia.
    Z tego co pisałeś to ewentualnie LASERY by się przydały ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ksenony beda kwestionowac tylko osoby, ktore wczesniej nie mialy ich w prywatnym samochodzie. Ja bralem auto z placu i tylko dlatego ich nie mam. 
    Z reguly nowe auto kupuje sie na kilka lat i dlatego wlasnie trzeba dobrze sie zastanowic co sie chce a co mozna pominąć. W ksenony warto zainwestowac.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zainwestować to mozna w nieruchomości czy złoto, a doposażenie auta w rożne fajne rzeczy to już kwestia małego luksusu na który pewnie zwykły Kowalski z budżetowego rapida nie bardzo moze sobie pozwolić, chcąć mieć w nim jednocześnie inne bardziej niezbędne elementy wyposażenia.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Na jakiej to drodze można zapierda..ć 130 km/h ?
    Na S-kach i autostradach są siatki na poboczach.
  • Jeździsz przez Czechy? Austrię? Tu nie ma siatek na poboczach... Zwłaszcza Czechy to tragedia jeśli chodzi o autostrady a zjeżdżam je całe od Ostravy po Brno/Mikulov kilkanaście razy rocznie. W niedzielę jadę kolejny raz.

    "Raczej: jak przy 130km/h wylatuje sarna na drodze to przydaje się mieć:
    - dobre hamulce z abs i kontrolą trakcji
    - dobre opony
    - zapięte pasy
    - poduszki powietrzne
    - porządne wzmocnienia."
    Mówimy o RAPIDZIE. A z tego co wiem rapid zwłaszcza nowy ma dobre hamulce, dobre opony (nowe), poduszki i wzmocnienia, a pasy to sprawa indywidualna - ja zapinam zawsze odruchowo. Tutaj nie masz wpływu na wybranie wyposażenia przy konfigurowaniu rapida więc nie wypisuj bzdur. Poduszek domówić nie można, opony są dobre przy nowych autach (conti/dunlop) a hamulce myślę też niezłe jeśli ktoś nie zdecyduje się na jakąś kiepską wersję silnikową z bębnami na tyle (4xtarcza to podstawa) więc JEDYNYM czynnikiem jaki wpłynie na zauważenie takiej rozpędzonej sarny na poboczu to światła i właśnie dlatego WARTO dla bezpieczeństwa a nie bajeru zainwestować w Xenon.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Potwierdzam smartlink jest przydatny. Nawigacja z telefonu wyświetlana na panelu dotykowym zamiast telefon w uchwycie przysłaniający trochę szybe no i przeszkadzający kabel zasilający telefon. Swing ładnie gra z czterema głośnikami.Climatronic bardzo przydatny. Xenony nie wypowiadam się nie mam ale normalne lampy dobrze świecą jak komuś nie pasuje moźna do inwestować do lepszych źarówek.polecam folie ochronną na tylni zderzak przy progu bagaźnika. 

    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Jak przy 130 wylatuje sarna na droge to jedyne co trzeba mieć to szczęście by skończyło się to tylko na zniszczonym aucie...
    A propos; na autostradzie A6 do Kołbaskowa nie ma siatek, kiedyś jadać własnie w nocy metr od jezdni pasło sie stado rogaczy, nawet nie chciałbym sprawdzać jak xenony by mi wtedy pomogły jakby chciały wbiec z impetem na drogę zamiast tam sobie stać...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Fredi88
    Mam Xenony. I wcale nie uważam, że te w R są jakieś rewelacyjne. Nie są złe ale czy warte są swojej ceny to nie wiem...
    Niemniej nadal jestem zdania, że można się bez nich obyć. Zwłaszcza, że nie są tanie i koszty ew. naprawy nie będą niskie - szczególnie po spotkaniu z sarną na przykład.

    PS
    A co do saren to zapomniałem wspomnieć jeszcze o jednym ważnym wyposażeniu przydatnym w takiej sytuacji:
    - łut szczęścia,
    którego to wszystkim bez wyjątku kierowcom, z całego serca, życzę.

    EDIT: gross mnie ubiegł... :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No przeca napisałem, że złe nie są. :)

    A poza tym już zdążyłem się do nich przywiązać...
    No i fajnie wyglądają.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dalej mnie nie rozumiesz. Pisze o tym ze xenon swieci lepiej od halogenu, bo swieci... wiec wieksza masz szanse na zauwazenie takiej sarny i wiecej czasu na reakcje co za tym idzie wieksze prawdopodobienstwo na unikniecie wypadku. Z tym sie chyba zgodzisz. A dla kogo ile warte jest to troche wiecej swiatla to juz indywidualna sprawa. Dla mnie ten "biedny" xenon w rapidzie jest warty doplaty. Kazdy konfiguruje auto pod siebie. Ja jezdze sporo nocami i jesli xenon choc troche swieci lepiej od halogenu to wybieram xenon bo jednak swieci lepiej. Mniej meczy sie wzrok itp. co przy trasach 800-900 km nie jest bez znaczenia.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Mniej męczy wzrok - tu się muszę zgodzić w 100%. Jest więcej światła na drodze i jest ono bardziej przyjaznej barwy dla oka, dlatego  wzrok w nocy tak "nie siada" i nie trzeba go tak wytężać.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dlatego światła, automat czy Klima to coś co przydaje się w użytkowaniu auta. A inne radio możemy włożyć do działu "bajery".
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?