FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Check engine
  • Samodzielnie zapraszali mnie: Gall-icm, robię u nich gwarancyjne bo są 24h i mają więcej stanowisk. Natomiast przeglądy to w Elcar bo jest taniej i widzę co robią.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • to problem znany od dawna - instalacja LPG nie zgrywa się zbyt dobrze z komputerem samochodu i stąd pokazuje błąd katalizatora i ciągłe świecenie check engine. Podobno montaż prostego emulatora za ok 50 zł (100 zł z montażem) rozwiązuje ten problem
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • A nie prościej podjechać do gazownika, który ogarnia Landi Renzo, porządnie ją wystroi przy uzyciu sondy AFR i będzie OK.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 masz 100% racji, check nie ma prawa się świecić jak pojechałęm do mechanika i mi powiedział że z lpg zawsze będzie check to była moja ostatnia wizyta u niego, ma być tak ustaiowne że nie ma prawa świecić się żaden check
  • Cały bajer polega niestety na tym, że bardzo mało jest fachowców od Landi Renzo, którzy wiedzą co zrobić z tą instalacją. Jeszcze gorzej jest  z BRC ale to już jest inna bajka.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mi przy ostatnim serwisie lpg z wymiana filtrów zaprzyjaźniony serwis od razu zapowiedział skoro zbliżam się do 100tyś przebiegu i gdy tylko zaczną się problemy z lpg to wymieniamy sterownik z wtryskiwaczami na polskie, aby można było to po ludzku wreszcie ustawić i serwisować bez stresu. Na szczęscie jeszcze jeździ ale cena komputera landi to koszt nowego staga z wtryskiwaczami ;)
  • Witam. 
    Ostatnio pojawił mi się na desce w moim Rapidzie Check Engine a po podłączeniu do VAG COM taki błąd: 
    P0172 Korekcja mieszanki FT, Bank 1 > Bogata mieszanka (system too rich) 
     
    żadnego dodatkowego błędu, który mógłby pomóc w diagnozie niestety nie było. 
    Błąd wykasowałem mając nadzieję, że to jednorazowy kaprys Rapida jednak po przejechaniu około 400km błąd powrócił. 
    Błąd pojawił się dwa razy w podobnych warunkach, czyli chwilę po odpaleniu auta (możliwe, że w trakcie przełączania się Pb ->LPG jednak 100% pewności nie mam), włączona klimatyzacja, dmuchawa 3 bieg, na zewnątrz ponad 30stopni. Żadnych dodatkowych objawów związanych z pracą silnika nie widzę, pracuję równo, nie brakuje mu mocy. 
     
    Dodam, że w R w maju wymieniłem świece, poprzedni właściciel wymienił na Denso a ja nowe dałem takie same. Wcześniej nie było z nimi problemu. W maju wymieniłem również filtr paliwa, stary miał przejechane 90tyś km (poprzedniemu właścicielowi najwidoczniej nie spieszyło się z wymianą. Jedna ze starych świec podczas wymiany wyglądała inaczej niż dwie pozostałe a mianowicie miała ciemniejszy nalot/nagar na elektrodzie - mogłoby to wskazywać, że cewka jest kiepska? 
     
    Auto ma lpg, poprzedni właściciel wymienił sondę lambdę przed katalizatorem, wtryski od gazu (były niebieskie MEDy i nowe też są takie same), reduktor - mam na to faktury i stare wtryski i widać, że części zamontowane są nowe, wszystko przy przebiegu 78tyś km. 
     Poprzedni właściciel również czujnik ciśnienia gazu na listwie wtryskowej/mapsensor gazu, który niestety padł (continentala) i gazownik wymienił mi na nowy Boscha 
    Auto ma obecnie 91tyś 
     
    Czy ktoś miał doświadczenia z taką sytuacją? Jakieś podpowiedzi co to może być, bo sam ten jeden błąd może wskazywać wymianę kilkunastu rzeczy pod maską. 
    Będę wdzięczny za wskazówki 
    Rapid SB | 1.2 MPI CGPC LPG LR | MY15 | Ambition MAX | Biały | 106000km | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?