FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spotkanie Rapidów - Dni NATO
  • U mnie się trochę pozmieniało i w tym roku raczej nie uda mi się dotrzeć :-(
    Jest skromniej niż w zeszłym roku (część powietrzna) ale myślałem, że mi się uda. 
    Jest cień szansy na niedzielę ale może być trudno :-(
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Program na dzień dzisiejszy jest potwierdzony. Ale z każdym dniem dosłownie przybywają konkretne oferty nowych maszyn czy zespołów. Końcowe zestawienie jak i grafik czasowy lotów zostanie przedstawiony koło środy, 13 września.
    Sam liczę na jeszcze kilka rarytasów jak w powietrzu, tak na lądzie :)
    Ma być m.in. B-1B Lancer, B52 Stratofortress i KC-135 Stratotanker, Saudi Hawks, UH-60 Black Hawk czy ostatnie wystąpienie Tu 154, Airbus A-319, Mi-171, Fokker 100, ...
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pytanie czy te maszyny, o których piszesz będą w powietrzu czy na statyce. Jeśli w powietrzu to świetnie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dziś byłem na dniach NATO w Ostrawie i powiem tak było zimno i lało. Żadnych pokazów z udziałem myśliwców czy szturmowców nie było z uwagi na niski pułap chmur. Latały tylko śmigłowce. Na ziemi było sporo pokazów sprzętów w akcji nawet niezłe niektóre ładunki mieli  bo eksplozje były potężne. Był przelot Tu-154 i to nie jeden i o żadne drzewo nie przyhaczył. Było też stoisko skody, auta stały  na otwartym powietrzu ale skody Karoq nie było, w namiocie stała wyścigowa wersja fabii, 2 symulatory jazdy i jeden symulator zmiany kół. Był tez tor testowy dla Kodiaka i Octavii Scout, a i ładne panie wręczały jakieś ankiety do wypisywania. Z samolotów był B-1B, B52 ogromne kobyły :P , KC-135, E-7T z mniejszych, Mig29, Eurohfighter, Gripen, F-18 Hornet, F-16  i pare innych jeszcze. Była tez PZL M28 bryza. Helikoptery, co cale stado z rodziny MI, Black Hawk, i parę innych, nie znalazłem natomiast AH64 i AH-1Z Vpier :(
    Z pancerniaków był LEO 2A6  jakieś armato-haubice, Rosomak i jego klony :P i sporo innych sprzętów.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Sprzętu różnego rodzaju z samej Słowacji było ok. 40 szt. Dalej z pozostałych krajów ponad 50 samolotów, niemal 150 szt pozostałych, wystawianych  pojazdów. O sprzęcie pomocniczym czy firmach uzupełniających nawet nie ma co wspominać.
    W sumie na Dniach NATO było 90 tys. widzów. Biorąc pod uwagę naprawdę wyjątkową niepogodę to wobec rekordowych roczników po 250 tys. widzów, to i tak było spore zainteresowanie wystawą. Był to pierwszy rocznik, w którym praktycznie większość pokazów lotniczych została anulowana.
    Szkoda tylko, że na imprezie, zapowiedzianej dużo wcześniej, nie było zainteresowania ze strony klubowiczów. Może było więcej osób swoimi Rapidami w Mosznowie. Tyle, że nikt nie dał znać wcześniej. A można było umówić się i spotkać o konkretnej godzinie i miejscu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, kawałek za południową granicą, w połowie września będzie kolejny rocznik DNI NATO 2018. W sobotę i niedzielę, 15/16 września na lotnisku pod Ostrawą, w Mosznowie, będzie program techniczno-lotniczy-motoryzacyjny + dodatki. Program jest o tyle ciekawy, że chodzi tu o obchody w ramach 100. rocznicy powstania Czechosłowacji oraz patronat specjalny nad imprezą obejmie USA. Jest więc szansa na zobaczenie sporej ilości sprzętu jak na ziemi, tak w powietrzu. Nie zabraknie również stoiska Skody jak i możliwości przejazdu wybranymi modelami po poligonie terenowym.
    Warto na taką imprezę zaplanować sobie cały jeden dzień. W ubiegłych latach było sporo osób z PL, z wielu różnych regionów kraju.
    Szczegóły na: https://www.natodays.cz/ , jest po polsku. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po dłuższym czasie - powtórka czy przypomnienie ciekawej imprezy.
    Podobnie jak wyżej, w sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, na lotnisku w Mosznowie, blisko Ostrawy, będą Dni NATO. Kolejny raz, w pełni, bez ograniczeń jak w ostatnich dwóch latach (ograniczenia w związku z Covid 19) można zobaczyć trochę sprzętu na lądzie i w powietrzu, można spotkać i porozmawiać z wieloma ciekawymi osobami i funkcjonariuszami, można odwiedzić stoisko Skody czy przejechać się terenem z napędem 4x4, ....
    Szczegóły na stronie natodays.cz  
    Piszę, bo może kilka osób z naszego forum, planuje taki wyjazd i można się spotkać i choćby zrobić wspólne zdjęcie :)  Pozdrawiam. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?