FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Felgi 17 cali do SB
  • Witam, chodzi mi ostatnio po głowie zakup felg do mojego Rapidka. Zima zbliża się pomalutku ;)
    Ponieważ mam dwa komplety opon (oba 215/40 R17), pomyślałem że dokupię felgi, żeby nie przekładać ciągle opon.
    Pierwsze pytanie: stalowe, czy alusy?
    Odpowiedź przyszła dość szybko. Poszukiwania w necie nie przyniosły rezultatu. Rozmowa w serwisie i info: w tym rozmiarze nie są produkowane :(
    Pozostają więc alusy.
    Wybór w rozmiarach:
    - średnica 17''
    - szerokość 7''
    - rozstaw 5x100
    - otwór centrujący 57,1
    - ET 46
    jest dość ograniczony.
    Stąd moje pytania do forumowiczów:
    1) czy ktoś ma doświadczenie z alufelgami innych producentów?
    2) jakich producentów polecacie (poza fabrycznymi Skody)?
    3) jakie wg. Was można dopuścić odstępstwa od rozmiarów pierwotnych felgi np. ET 38?
    4) czy ktoś ma doświadczenie z nakładką korygującą na otwór centrujący, żeby zamontować felgę z otworem o większej średnicy (czy wpływa to na jazdę, zurzycie elementów zawieszenia)?
    Dużo tego, ale będę wdzięczny za wszelki sugestie.
  • Szukaj czegoś na allegro, z demontu, używki. Mogą być też od Polo i Toledo. Na zimę nie inwestowałbym w nówki.

    http://allegro.pl/felgi-17-skoda-rapid-5ja-nowy-model-oryginal-i5094175638.html
    http://allegro.pl/komplet-felg-aluminiowych-vw-polo-v-6r0-17-i5615591043.html


    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Kiedyś używałem pierścieni jeżeli są zalecane muszą być inaczej wibruje i telepie. Ale rozwiązanie jest ok. Natomiast sprawę et opisze Tobie każdy poradnik. Możesz mieć mniejsze wówczas kółka będą szerzej stać. Później będzie wyglądać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Pierścienie są często stosowanym patentem, najlepsze są plastiki ponieważ nie kruszą się jak wytaczane z aluminium. Co do samych felg sprawdzaj z tyłu czy są wytłoczone certyfikaty, jeżeli tak to z felgą wszystko w porządku powinno być
  • Myślę że bez homologacji felgi nie istnieją
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Istnieją, ale dla takie zwykłego szaraka nieinteresującego się motoryzacją i przeróbkami aut raczej niedostępne... no i pomijam fakt, że kosztować mogą tyle co pół rapida ;) Z resztą, stalówki poszerza nawet mój kolega za kilkaset zł. Takie fele raczej też homologacji nie mają. Choć w sumie kto to udowodni jak felga wygląda i tak jak ori. Wracając do tematu, ET kilka cyferek w jedną czy w drugą to żadna tragedia. Gorzej jak zmienia się to już w kilkanaście, wtedy albo będzie trzeć o jakieś elementy auta, albo za bardzo wystawać. I pamiętajcie, że samo ET bez szerokości felgi nie znaczy nic. Bo felga 7J et38 inaczej siądzie niż 6J et38...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Przecież et odnosi się do osi felgi
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No właśnie do osi. ET0 wypada dokładnie w połowie, więc jeśli felga ma 7J i ET38 to będzie zarówno bardziej wystawać na zewnątrz jak i wchodzić w głąb auta niż 6J et38. Jeśli uparcie twierdzisz że zmieścisz wszystko co ma ET 38 to załóż felgę 10J et38... wejdzie?! Nie wejdzie.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Wskaż gdzie tak napisałem. Nigdzie. Nieważne. To co piszesz to piszesz tylko o szerokości felgi. Wnęki w rapidzie co prawda duże nie są ale tolerancji trochę mają
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale napisales ze odnosi sie do osi... co mi po osi jak musze znac szerokosc felgi zeby wiedziec jak wejdzie. Jak juz pisalem podawanie samego et nic nie daje. Et liczy sie od srodka felgi wiec trzeba znac jej szerokosc.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Przy 15" felgi to 6 j et38
    Akurat to dziwne bo szerokość i średnia w calach a osadzenie w mm
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co z tego że w calach a nie w mm? 6J x 25,4 = 152,5mm szerokości felgi. Przy ET 38 felga wchodzi 114,2mm w nadkole i 38,2mm "wystaje" od miejsca styku z piastą.
    Przy 7J et 38 już jest zupełnie inaczej. Felga ma szerokość 177,8mm i idzie 126,9mm w nadkole i 50,9 mm na zewnątrz od piasty. ITP ITD...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Ciekawe zagadnienie jako fakt. Łączenie Dwóch systemów metrycznych w jednym kole :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ciekawe, ze tego nie zauwazyles przy oponach....
    Tez masz mm i cale.
    Cal nie nalezy do systemu metrycznego. Wystepuje m.in. w brytyjskim systemie miar, jako imperialna jednostka dlugosci.


  • Oczywiście ze zauważyłem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?