FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wykasowanie statystyk jazdy
  • Cześć,

    Wczoraj podczas jazdy zauważyłem, że statystyki jazdy (zarówno całkowite, jak i te z bieżącej podróży), czyli średnie spalanie, czas przejazdu, itp., zaczęły zliczać się od nowa. Przy czym nowo zliczane staty dla pozycji 1 różniły się od tych z pozycji 2, więc wyzerowanie musiało nastąpić w różnych momentach. Powiedzcie, proszę:

    1. czy mieliście podobną sytuację?
    2. Jak można uniknąć tego w przyszłości? (dodam że niczego nowego nie naciskałem)
    3. Czy da się przywrócić poprzednie staty? (zliczały się parę ładnych miesięcy).

    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
  • Instrukcja stanowi:
    Pamięć pojedynczej jazdy (pamięć 1)
    Pamięć pojedynczej jazdy zbiera informacje o jeździe trwającej od włączenia do wyłączenia zapłonu. Jeśli jazda będzie kontynuowana w ciągu 2 godzin od wyłączenia zapłonu, nowo nadchodzące informacje zaktualizują dane dotychczasowej jazdy. Gdy przerwa w jeździe jest dłuższa niż 2 godziny, pamięć jest automatycznie zerowana.
    Pamięć wszystkich jazd (pamięć 2)
    Pamięć wszystkich jazd zbiera informacje o dowolnej liczbie pojedynczych jazd o łącznym czasie trwania do 19 godzin i 59 minut lub przebiegu do 1 999 km, albo w samochodach wyposażonych w wyświetlacz MAXI DOT 99 godzin i 59 minut lub przebiegu 9 999 km. Gdy następuje przekroczenie jednej z podanych wartości, pamięć jest zerowana i obliczenia zaczynają się od nowa. Pamięć wszystkich jazd, inaczej niż pamięć pojedynczej jazdy, nie jest automatycznie kasowana po przerwie dłuższej niż 2 godziny.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Też się z tym spotkałem a mam lekko ponad 4300km przebiegu i na 100% nie jeździłem 100h :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • @Ceicjo a zerowałeś pamięć 2 podczas odbioru? sorry za teorię spiskową (żart)... ale może ktoś po nocy jeździ bez Twojej wiedzy albo w ASO się grzali, przy włączonym silniku, bo im zimno było ;-)  Pozdrawiam
    ps. OT tak mnie zastanowiło, czy postój przy uruchomionym silniku też jest wliczany w czas jazdy?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Wbrew pozorom 100 godzin to nie jest aż tak dużo. @bounty, tak postój z włączonym silnikiem też jest liczony dlatego ten czas tak szybko znika. Mi to się przytrafiło przy jakiś 6 tys km :-). Wystarczy trochę więcej korków i już się licznik nakręci.
    Teraz licznik nr 2 kasuje po każdym tankowaniu aby liczyć spalanie więc problemu nie mam.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki :) Już myślałem, że to u mnie jest coś nie tak ;)
  • Kłania się instrukcja obsługi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @bounty: niczego nie zerowałem, przy odbiorze miałem 24km przebiegu i średnie spalanie ok 8l/100km. Co ciekawe jak oglądałem auto gdy dojechało miało 43km przebiegu więc "cofali" licznik :P
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Z tego co wiem (czytaj: taką informację sprzedał mi dealer) to w procesie "aktywacji" samochodu tudzież wyłączenia "trybu serwisowego" ustawionego na czas transportu - jest zerowanie licznika. Chodzi o to, by klient odbierał samochód z zerowym stanem licznika. Bo każdy samochód coś tam ma przejechane w momencie wyładunku na placu dilera.
    Coś w tym jest. Pamiętam, że pozwolono mi odpalić silnik przed tym zabiegiem i kontrolki generalnie "świrowały" łącznie z sygnalizowaniem awarii silnika. Wtedy właśnie dowiedziałem się, że auto jeszcze nie zostało aktywowane - czy coś w tym guście.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Supermajku, dzięki za niezwykle cenną uwagę. Twój komentarz wniósł niesamowicie dużo do tematu.
  • Tak samo jak i ten Twój. Na wiele pytań tutaj jest odpowiedź w instrukcji obsługi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja zadałem proste pytanie i jak widać, znaleźli się życzliwi ludzie, którzy rzeczowo (bez zbędnych komentarzy) na nie odpowiedzieli.
  • @wukas - nie denerwuj się supermajkiem. On już tak ma. Lubi wku..iać ludzi nic nie wnoszącymi komentarzami o gównianej skodzie. Jesteś mądrzejszy więc odpuść.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @bounty
    "Pamięć wszystkich jazd zbiera informacje o dowolnej liczbie pojedynczych
    jazd o łącznym czasie trwania do ... 99 godzin i 59 minut lub przebiegu 9 999 km."
    Takie spostrzeżenie:
    Skrzynka piwa dla tego, który dobije do 9999 km!
    Musiał by mieć, na całym tym dystansie, ŚREDNIĄ PRĘDKOŚĆ ponad 100 km/h!
    :D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • dokładnie, mi się nigdy nie udało:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jestem pewny, że nigdy nikomu się nie udało... i nigdy się nie uda.
    :)))
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Może nie Skoda...
    WP_20151009_11_10_10_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •   Większość chyba przejechana po mieście, bo spalanie okropne.
  • 68 tys ze srednią 69kmh po mieście? autostrady i to przelotowo 180. ML 350cdi. na autostradzie tempomat 110kmh schodzi do 7,1.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  No to jak na autostrady to wolno jeździsz :) Ale jak dodałeś, że ML to wszystko jasne.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?