FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kupno Rapid 1.2 MPI
  • Witam, przymierzam się do zakupu Skody. Początkowo miałem czekać na wyprzedaż rocznika i celowalem w Skodę Fabię 3 kombi. Zainteresował mnie tez Rapid konkretnie ten

    http://otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-salonowy-gwarancja-fv23-xii-2014-ID6ybTyL.html 

    krotka jazda odbyta przyspieszenie jak dla mnie w miare. Jakie wady silnika? Cena ostateczna. Moze coś zwróci waszą uwagę? Jeśli ktoś może rozkodowac VIN ewentualnie jakaś historia. Z góry dzięki za pomoc
  • Weź rapida, jest ładniejszy i praktyczniejszy. Ten nie ma gazu, a szkoda. Silnik do tego się nadaje. Należy się przyzwyczaić do jego kultury 3 cylindrów. Raczej nie był serwisowany w Aso bo przeglądy ma co 30tys z lpg 15, tak więc jeszcze nie zdążył. Vin sprawdzisz w Aso zarówno serwisy jak i wyposażenie. Cena jest wysoka. Ja za 44500 mialem nowego z gazem w postawie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam dokładnie takiego!  Ambition.max z kilkoma zmianami. I oczywiście w LPG. Jak chcesz coś zapytać, podaj tel zadzwonię i zapytasz o silnik samochód itd.. 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Jutro  prawdopodobnie będę miał dłuższą jazdę i będę chciał wjechać na autostrade. Samochód był na osobę prywatną tylko zaciekawiła mnie rejestracja aż z Częstochowy. Auto tak jak stoi nie ma nawet zimowek. Ciężko cos utargować. Maroslaw mógłbyś napisać ile placiles za nowke? Może ktos ma jakieś stsre cenniki z tamtego roku? 
  • Za ambition max w białym kolorze z kołem zapasowym w sierpniu 2014 zapłaciłem 45000.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Za ambition.max w takim niebieskim, z kołem,  climatronickiem, zestawem fabrycznym głośnomówiący, siatkami do bagażnika, dwoma koszami do drzwi, lpg, nakładami na progi, i chyba tyle poza ambition max, 52000
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja za active max TSI 105 w grudniu 2014 wynegocjowałem ok. 49000 zł. Golas całkowity i poszedł w leasing, ale nie było drogo. Aha, wtedy doszły jeszcze pakiety przeglądów basic i gwarancja na 4 lata + radio swing, pełne koło i jakieś drobiazgi, jak mata bagażnika. Mając to na uwadze wydaje mi się, że 45 000 za używane mpi nawet w lepszej opcji, to za drogo. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Za ambition TSI 105 na wyprzedaży nowy za 50k... używany mpi za 44k w mojej ocenie to nie jest okazja...
    ps. jak jak odliczyłem VAT, to właśnie wyszło mi 44k
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Będę jeszcze próbował coś urwać ale czarno to widzę. Jak poprzedni właściciel wykupił ten pakiet przeglądów to przejdzie też na mnie? Jest tez Rapid w Zgierzu z LPG za 39900

    http://rapidklub.pl/otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-salon-pl-aso-lpg-i-rej-2014r-gwarancja-ID6yc7dh.html

    Tylko ze chyba po jakiejś przygodzie bo nie piszą że bezwypadkowy.  Będę musiał zadzwonić i popytać w wolnej chwili. Niby 450km ale oględziny do ogarnięcia w jeden dzień. 
  • Gwarancja i pakiety przegladów sa wykupione na samochód a nie na konkretnego właściciela więc spokojnie wszytko przejdzie rowniez na ciebie jako nowego właściciela tegoż auta
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jednak cena za tego z lpg to 42500 chociaż w opisie jest 39900. Miała malowany przedni błotnik i wgniecione drzwi. 
  • mi się wydaje, że 45k za używane mpi to dużo. Ja dałem za nowe 1.2 tsi 90 KM 51500zl.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Powoli MPI staje się "kolekcjonerski" :P Nowego już nie kupisz, bo normy... Jak dla mnie to niezły silnik. Jak to ktoś branżowo napisał "rightsize'ingowany" wielopunkt bez turbo. Tutaj raczej nie ma się co popsuć, więc cenę używane trzymają mocno... Dobry samochód na parę lat, a gaz niweluje główny problem wszystkich MPI z grupy, czyli duże spalanie... Osobiście tę konfigurację polecam!

    Ale zgadzam się, prawie 43tyś że to trochę za dużo za używany. Gdyby to było poniżej 39, jak początkowo się wydawało, to może...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • 43500 ostatecznie więc chyba odpuszczę.  A co powiecie na coś takiego 

    http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-salon-polska-od-aso-1-6-lpg-z-gazem-vat-23-ID6ybcEr.html#222344a180

    Początkowo democar później został na użytek pracowników salonu.  Cena ostateczna 36k.

  • @maciasgo kolor granat, lusterka czarne, przebieg 114kkm (czyli 38kkm rocznie), jako demo car? a raczej nie jest to full opcja... na użytek pracowników salonu... no nie, ja bym nie brał, ale może to dobra oferta...
    ps. szybciej bym się skusił na tego Rapida (link) wyposażenie nie powala, ale młodszy, mniejszy przebieg, silnik TDI i na gwarancji fabrycznej.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty u mnie diesel odpada.  70-80% to miasto. Nie chcę się pchać w turbiny, dwumasy itp.  Teraz ujeżdzam almerę z lpg i gdyby nie powiększenie rodziny to nie myślałbym o zmianie. Potrzebuje większy. Przyznam że rapid stylistycznie bardziej mi odpowiada. Na ten egzemplarz nie ma żadnych dodatkowych pakietów serwisowych wykupionych. Jak stoi tak jest do wzięcia 43500 sam już nie wiem.  W porównaniu do octavi lepiej wypada z wyposażeniem. Żona mówi rób co chcesz a ja chyba w psychriakttku wyląduje hehe bo już sam nie wiem co będzie lepsze. Szkoda że te silniki nie są już w ofercie bo wtedy byłoby najlepsze porównanie do nowego.


  • Rapid jest tej samej klasy! Tylko więcej miejsca na nogę z tyłu i trochę bagażnika więcej. Wózek dziecięcy wchodzi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Majku piszac o większym miałem na myśli większy od Almery. Uważam że octavia w porównaniu z rapidem oferują taką samą przestrzeń przynajmniej wizualnie. 

    Tak z ciekawości ile masz już z przebiegu?   

    Patrząc na allegro to jest jednym z tańszych ambition max. Chyba kupując samochody zainwestowaliscie kase jak na lokacie. 

    Ktoś się orientuje od kiedy skoda wprowadziła kredyt niskich rat? Może to za chwile pojawią sie auta zostawiane przez pierwszych którzy skorzystali? 


  • @maciasgo Jeżeli do miasta to faktycznie nie diesel, ale to ze względu na PDF. Akurat Rapid nie ma dwumasy.
     

  • Dzięki wszystkim za pomoc. Decyzja podjęta. Narazie odpuszczam Rapida ale z nadzieją że za rok może dwa będę szukał podobnej oferty bo stylistycznie bardziej mi odpowiada. teraz skupiam się na Octavii 2. Forum będę obserwował żeby później być lepiej przygotowanym do zakupu. Pozdrawiam wszystkich.  
  • Za takie pieniądze dobry też jest grandvoyager.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?