FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wrażenia z jazdy benzynowym1.2 TSI 105KM
  • Przymierzam się do kupna 1.2 105KM Elegant, jakie wrażenia z jazdy.
    Może coś pomożecie, abym się przekonał do kupna czy warto.
  • Moim zdaniem wszystko zależy od ceny :) Za 1.2 Elegance trochę trzeba już chyba zapłacić. Fakt, że jest to już wtedy dobrze wyposażone auto, ale w tej cenie można mieć też inne kompakty np. focusa, astrę, ceed'a. Jeżeli uda Ci się wynegocjować dobrą cenę i jest to auto (pod względem wymiarów i stylistyki) którego szukasz to chyba warto. Na pewno z 1.2 105KM będziesz zadowolony z dynamiki. Z tym silnikiem Rapid zbiera się dość dobrze.
  • po negocjacjach powyżej 61tyś, za ta cenę nie kupię focusa, astrę czy ceed'a z takim wyposażeniem. Dzięki za podpowiedz.
  • W tej cenie nie kupi się nic innego. Ja patrzyłem na astrę, ceeda, focusa, megane. No chyba że dacię :)

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzięki amiskiew dacia to prawie francuz :), tego nie chcę.
    Chyba się zdecyduję na Rapida.
  • Teraz jest promocja na Opla Astrę i za 55000 jest autko nieźle wyposażone z trochę słabszym silnikiem, ale dużo mniejszym bagażnikiem także cóż wybierać

  • Mam pytanie dotyczące dotarcia silnika 1.2 TSI 105 KM. Czy to będzie problem zrobić mniej więcej po 3 tygodniach od zakupu nowego rapida trasę na ok 250 km?
    Waszym zdaniem z jaką prędkością najlepiej nim jeździć by dotarcie było prawidłowe?
    Jak na początku mam traktować ten nowy silnik? 
  •  Według instrukcji do 1000 km :
    Nie przekraczać 3/4 maksymalnej prędkości jazdy na każdym biegu.
    Nie wciskać pedału przyspieszenia do końca.
    Unikać dużych prędkości obrotowych.

  • Czy ktoś miał okazję jeździc rapidem 1.2 TSi 85KM oraz 105KM żeby móc bezpośrednio porównać ich moc w praktyce?
  • Jeździłem obiema wersjami. W mieście różnicy nie ma prawie żadnej.Mocniejszy silnik trochę lepiej się zbiera, ale nieznacznie. W trasie znaczna różnica na korzyść 105 KM, ale tylko ze względu na skrzynię 6-cio biegową. W moim 85KM przy 140-150 jest już dosyć głośno, a w 105KM włączając szósty bieg jest duuużo ciszej. Różnica w spalaniu to ok 0,5-1 L/100km na korzyść 85KM. Kwestia gdzie i jak zamierzasz używać samochodu. Ja w 95% jeżdżę w mieście więc wybrałem 85KM i nie żałuję.
    Różnice czułem przy załadowanych samochodach. Przy pełnym obciążeniu( 4 osoby) wersja 85 KM pod górkę niestety słabnie, a wersja 105 KM po redukcji na 5 bieg spokojnie się toczy. Wydaje mi się że 105 KM ma krótsze przełożenia na niższych biegach i dlatego w mieście trzeba częściej zmieniać biegi, ale to moje wrażenia.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Powiem tak, jeżeli ktoś porusza się po mieście to na pewno nie poleciłbym 1.2 105km... krótkie przełożenia uprzykrzają skutecznie jazdę, trzeba się nieźle namachać przy zmianie biegów... ale za to jak ktoś porusza się drogą szybkiego ruchu, to skrzynia 6biegowa jest rewelacyjna.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Witam
    Mój wyjazd na urlop Rapidem bardzo pozytywne wrażenia:
    - kufer spoko bardzo super, weszło wszystko co żona i dwie córki chciały zapakować o mnie i synu nie wspomnę
    - 105kM w trasie jedzie pięknie, naprawdę nie trzeba go prosić mimo że w środku 5 osób (od 30 do 105kg) oraz bagażnik zapakowany do granic możliwości;
    - silnika nie słychać, po prostu sunie po jezdni;
    - miejsca w środku tyle, że 2 dorosłych i 3 dzieci (od 9 do 19lat) jechało spokojnie 8godzin i się nie pozabijało;
    także ogólnie super, 

  • Dzięki panowie, właśnie takich informacji potrzebowałem :) U mnie będzie miasto max 40% reszta podróże małe i duże więc pewnie bede  potrzebował 105KM. Dziś miałem jazdę próbną wersją 85KM, ogólnie ok, zbiera sie przyzwoicie ale na trasie na pewno zabraknie szóstki. 
  •  Przejrzałem forum i chyba nigdzie nie ma wątku o instalacji LPG na ww. silnik, stąd moje pytanie, czy ktoś z forumowiczów instalował gaz do Rapida?
  • Dzięki za informację, a co jest tego przyczyną? Chodzi o większą ilości KM niż np w 1,2 MPI? Przy takim koszcie instalacji LPG może nie zwrócić się tak szybko.
  • @WojtekK18 Nie chodzi o KM. tylko że silnik TSI jest zupełnie inną konstrukcją opartą na bezpośrednim wtrysku paliwa, a co za tym idzie podczas jazdy na gazie wtryskiwacze benzyny nie są chłodzone benzyną i dochodzi do przegrzania.
    To dłuższy wywód, ale mniej więcej  o to chodzi.
  • Samochód odebrałem dziś, fabrycznego przebiegu miał 9 km. Dziś przejechane już zostało 140 km. Wrażenia kosmiczne, jazda nowym samochodem to zupełnie inny świat, choć tu ma znaczenie z czego się przesiadasz. Prowadzeniem rapida można się delektować, szczególnie na prostej dwupasmówce to raj dla serca i oczu.
    Mója wersja to active pakiet zupełnie podstawowy (poza silnikiem). Na pierwszy rzut oka brakuje czujników cofania (jest to do zamówienia), trochę uciążliwe jest również korzystanie z kluczyka( praktyczniejsze jest posiadanie pilota). Inne bajery jak pokrętła do radia w kierownicy, brak automatycznego otwierania tylnych szyb, climatronic, póki to nie są rzeczy bez których nie da się jechać.
    Co do samej jazdy- cichutko, płynnie. Klimatyzacja sprawna, świeża- działa bez zarzutu, po 6-8 sek. czuć zimny nawiew. Potwierdzam zaletę 6 biegu, o czym pisali tutaj inni użytkownicy. Na 6 biegu jadąc 140 km/h silnik nie osiąga 3000 ob. Ciekawym rozwiązaniem jest "podpowiadanie" na jakim biegu jechać najbardziej ekonomicznie.
    Co do spalania, wczoraj zalałem full, dziś po 140 km wskaźnik ilości paliwa osunął się i widnieje gdzieś na 3/4 baku. Mniej więcej prognoza wynosi 680-700 km na pełnym baku. W porównaniu z dieslem to przepaść:(.
    Pozdrawiam wszystkich oczekujących na swoje cudeńko:). Ten kto kupuje pierwszy raz w życiu nowy samochód przeżyje szok. Cieszę się nim jak mały chłopiec co pod choinkę dostał klocki lego. Mają rację ci, którzy woleli dołożyć na nowy z salonu niż wpakować te same pieniądze w 5 letnie super Audi czy inne bmw.


  • WojtekK18 podpisuję się obiema rekami pod twoim postem:)
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Ja jeżdżę 105KM tylko w mieście i nie uważam, że trzeba wachlować skrzynią biegów. 175Nm robi swoje i silnik jest mocno elastyczny.
  • Moje kolejne spostrzeżenie po 4 dniach eksploatacji; Zgodzę się z komentarzami co do ruszania, faktem jest, iż Rapid jakby ociężale startuje (np z czerwonego światła). Dopiero jazda na III (potem jest już tylko lepiej:)) biegu pokazuje realne możliwości tego samochodu.
    Można by było dodać tu jeszcze kilka niuansów, ale przecież mierzmy siły na zamiary. Gdyby ten samochód był pozbawiony wad nie kosztowałby od 50,000.
    Reasumując, jeśli ktoś potrzebuje wygodnego, przestronnego samochodu rodzinnego w atrakcyjnej cenie może spokojnie rozważyć kupno Rapida.
    Przyznam się, iż poważnie brałem pod uwagę ofertę Citroena i ich produkt o nazwie C-ellysee. O Skodzie zdecydowała głównie rozpoznawalność marki (przy sprzedaży za 6- 7 lat- to będzie miało duże znaczenie), większa dostępność części, dobre opinie użytkowników silnika 1,2 TSI.
  •  Z tymi opiniami O TSI to różnie bywa (szczególnie w necie).A wypowiadają się głównie Ci , którzy z nim nigdy nie mieli do czynienia. Ile to się naczytałem, że 1.2 TSi to silnik od kosiarki i w ogóle nie jedzie. Złą opinię sieją też małe warsztaty mechaniczne, bo oni na remoncie tych silników nie zarobią.A nie oszukujmy się 500 tyś, to one nie przejadą.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?