FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki H15 Led
  • a co myslicie o tym? ktos probowal? 35W + 3000 lm brzmi calkiem zachecajaco w porownaniu do 25W + 2000 lm w orginale:-(
    356c9b4e242cd4e1007cca35ff7da445.jpg
    900 x 675 - 124K
    man01.jpg
    732 x 741 - 96K
    man02.jpg
    732 x 741 - 95K
    man03.jpg
    732 x 741 - 90K
    man04.jpg
    732 x 741 - 95K
    man05.jpg
    732 x 741 - 100K
  • Jacol67 rozwiązanie całkowicie nielegalne, auto przeglądu nie przejdzie, podczas kontroli drogowej też będzie problem, w razie wieczornej kolizji drogowej jesteś na przegranej pozycji nawet jak nie będzie twoja wina.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Rick, czemu mam byc na przegranej pozycji? masz na mysli ze bede oslepiac? ze jest potrzebny system poziomowania swiatel, czy jak to sie nazywa. Przeciez masa samochodow jezdzi z xenonami 3000 - 3200 lm

  • Jacol67
    dokładnie, wystarczy ze sprawca powie że go oślepiłeś i wyjdzie że masz niehomologowane oświetlenie to leżysz. Ci co jeżdżą na takich hid-ach nie zdają sobie sprawy z ryzyka na jakie się narażają podczas jazdy nawet jeśli ich przerobione oświetlenie nie razi innych.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Jeśli chodzi o te H15 to z tego co pamiętam działają one jako dzienne a drugie włókno jako drogowe. Ja sobie nie wyobrażam świateł drogowych w technologii LED z allegro poza tymi co seryjnie montują w Audi czy Seacie. To nie ma prawa świecić wystarczające dobrze a już na 100% nie lepiej niż ORI. W auto świecie czy w motorze niedawno był test żarówek H7 i był tam jakiś wynalazek typu LED. Komentarz chyba zbędny. A jesli chodzi o te HIDY to jak tylko widzę to palę długie od razu bo jak widzę klienta co na tym jedzie to tylko się człowiek wnerwia jak jedzie taki koleś i ma w dupie wszystko, a to że oczy bolą to druga sprawa... Jeszcze jak są reflektory z soczewką jak w Octavii 2 itp to jeszcze by to uszło ale w zwykłej lampie? Oślepianie i tyle. Takie moje zdanie.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • odkurze temat zastanawiam się nad wymianą żarówek H7
    http://www.strefakierowcy.pl/16882,zarowki-bosch-xenon-silver-h7-12v-55w-2-szt.html
    ewentalnie
    http://allegro.pl/zarowki-h7-osram-night-breaker-laser-130-i6567773935.html?utm_source=google&utm_me...
    Jakie macie żarówy i jakie polecacie,zawsze używałem BOSCHA ?
    ups,otworzyłem kilka linków z forum i napisałem nie w tym poście co 3ba w razie czego niech moderator przeniesie w odpowiednie miejsce
  • zaczekaj trochę jeszcze jak możesz.

    faktycznie światło jest słabe z tych żarówek fabrycznych to też sam zakupiłem i czekam aż dojdą mi Philips RacingVision, dam znać czy zrobiły robotę.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Brałem z Motohid.pl h7 ultra white lecz ilość oświetlenia nie powala. Mullrof daj znać jak te Philipsy
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Panowie temat dotyczy H15 w technologii LED, a wy piszecie o klasycznych żarówkach H7 (a jest do tego stosowny temat).
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Mimo wszystko @Mullrof daj znać bo jak widać temat okazał się rozwojowy
  • więc tak na szybko - nie jeździłem jeszcze w nocy tylko rano i na wieczór kiedy mamy taki półmrok. moim zdaniem żarówki są lepsze. światło na pewno trochę bielsze ale myślę, że nie tak by niezorientowany zobaczył :)
    ogólnie jednak wydaje mi się, że ilość światła tam gdzie zawsze ono padało, jest teraz większa.
    powiedzmy, że o ile uważałem zawsze, że normalne światła są raczej średnie to teraz czuję się w miarę usatysfakcjonowany.
    ale dodać muszę, że jeśli żarówki nie wytrzymają mi około roku to raczej bym ich nie polecił. koszt około 90zł za te dwie żarówki rocznie to dużo. jeśli wyjarały by się wcześniej to już w ogóle.
    no ale czekajcie panowie jeszcze troszkę bo przydało by się zaliczyć jakąś jazdę nocną, a na tą trzeba by chwile zaczekać
    aha, żeby nie było. chyba zdałem sobie sprawę. ponieważ ja mam seata toledo my15 pewnie mamy jakąś różnicę. na szybko sprawdziłem i macie w rapidach h15 jako mijania i h7 jako drogowe?
    ja u siebie mam h7 jako drogowe i h7 jako mijania w reflektorze i wsadziłem te żarówki jako mijania.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • h15 to są do jazdy dziennej
  • Co do h7 to bardzo polecam osram cool blue hyper. Bardzo dobrze swieca i pieknie sie rapid prezentuje. Wiekszosc ludzi zwykle mysli ze mam xenony
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • @Kubica myslalem o nich,a na postojowe W5W Philips white vision xenon effect i tak mam ledy do jazdy dziennej i będzie elegancko.P.S masz cool blue hyper 5000k czy intense 4200?
  • Ja mam 5000k. A co do postojowek to wczoraj wlasnie zamontowalem te philipsy xenon effect 8000 i rzeczywiscie wyglada elegancko:)
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Ale Hyper nie maja homologacji drogowej, po drugie w nocy i na deszczu z innymi markowymi żarówkami klasy premium wypadają wg mnie blado, jedynie barwa jest ok, ale ilość lumenow na drodze średnio. Jeżeli chodzi o efekt Hyper fajny, jeżeli chodzi o ilość lumentow na drodze Intense bije Hyper. Miałem kiedyś hyper w Jettcie na długich H7 i zmieniłem na Intense. Oddalem szwagrowi i zadowolony z efektu xenon, ale tylko tyle.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dlatego pytałem bo wiem że hyper nie są dopuszczalne i mnie interesują intense bo jednak aż tak mi nie zależy na wyglądzie jak na komforcie jazdy podczas różnych warunków a i wygląd intense jest niczego sobie.Aczkolwiek nie spotkałem się żeby kogoś zatrzymali za te 5000k bo mimo wszystko nie jest łatwo się połapać  w obecnym gąszczu świateł na drodze także jak kto lubi:D
  • Homologacja gra rolę kiedy dojdzie do wypadku gdzie będą ranni i zabezpiecza się auto dla biegłego do dalszych badań i jak co to podstawa do niewyplacenia z AC, w innym przypadku nikt się nie kapnie. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Przed tymi zarowkami testowalem tylko chinskie takze sie nie wypowiem czy intense sa lepsze:p. Najbardziej co mi aie podoba  w tych osramach to to ze tak dlugo dzialaja:)
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  •  A ja mam w swoim intense H15 i jestem mega zadowolony. Mijania mam xenony i jak dam długie to jest miodzio. Szkoda że te H 15 obsługują i dzienne, bo dzienne są żółte a bym wolał gdyby były jak xenon.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?