FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowe silniki 90 i 110KM w Rapidzie
  • Ta dyskusja została utworzona z wydzielenia komentarzy z wątku: Witamy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Od 22 tygodnia 2015 będzie dostępny silnik 1.2 90km zamiast 85km i nie będzie  już  1.2mpi
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Witam i potwierdzam wpis kolegi @sebkor,ze od 22 tygodnia,czyli od 25 maja tego roku rusza produkcja silników 1,2 TSI 90 KM zamiast 85 KM i 1,2 TSI 110 KM ZAMIAST 105 KM,które już będą spełniać emisję spalin EURO 6,silniki 1,2 MPI zaprzestano już produkcję,czyżby nie spełniały norm europejskich,czyż były może niedochodowe ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Może małe info w sprawie 1.2 TSI 90 KM i 110 KM. Produkcja tych silników ruszyła dużo wcześniej, są montowane już do innych modeli. Natomiast od 22 tygodnia 2015 rusza montaż i sprzedaż tychże silników w Rapidzie. Dotychczasowe silniki TSI spełniały normę EURO 5, a norma EURO 6 jest identyczna dla silników benzynowych.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam wszystkich rapidowców. Zamówiłem właśnie rapid silnik 1.4 TDI DPF CR 90 km. Zaryzykowałem bo brak informacji o tym silniku nawet na tym forum. Pomysł porzuciłem po zawirowaniach dotyczących diesla stąd jest jak w podpisie benzyna.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | Active MAX | Czarny Magic perłowy | 65000km / Spalanie - Motostat.pl
  • Brak informacji bo Panowie informacje będą od was jak już będziecie użytkować te auto przez jakiś czas. Liczymy że wzbogacicie forum waszymi doświadczeniami.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Posiadam 1.2 TSI 110 KM CJZD. Silnik bardzo przyjemny, rozrząd paskowy ogólnie pozytywnie się spisuje podczas jazdy. No i spalanie, trasa można spokojnie poniżej 5l / 100km, a miasto już gorzej ponad 7,8 w korkach. W porównaniu do 1.9 TDI 110 KM w trasie wypada okej ale w mieście gorzej. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Informacje dotyczące zmian w nowych jednostkach: TSI (EA211). Co do niewiadomej w artykule dotyczącej żywotności paska rozrządu otrzymałem informację w ASO oraz gdzieś już czytałem w necie, że jest ona liczona na 210.000 km. Co do reszty "zmniejszonych", "odchudzonych" elementów... czas pokaże :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Ja poganiam takie stado liczące 90 kucy ;-)
    Całkiem przyjemnie się tym jeździ.
    Auto posiadam dopiero od końca października, ale zrobiłem nim już prawie 6000km.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • A ja właśnie odebrałem nowego Rapida Spaceback 1.2Tsi 110km
    Docieram go :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 81kW (110km) EA211 | MY16 | FUN | Szary Quartz | 6000km | Nowa Huta
  • Jak wrazenia po jezdzie noweym silnikiem? Jakies awarie?
  • Jak do dzisiaj bez usterek. żonka tylko mówi, że ma wrażenie jakby siedzisko kierowcy się zapadło.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • @marecki71, ile przejechałeś km?
  • @luizzz - większość naszych klubowiczów ma stopkę - zapoznaj się z jej treścią, masz sporo info z samej stopki. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przejechane blisko 10tys. Tak jak pisałem - usterek brak. Słaba klima którą zgłoszę w serwisie przy najbliższej okazji. Sakramencko duże spalanie (jak  w stopce) przy naprawdę spokojnej jeździe (porównywalne spalanie mam w skodzie Octavii 1,4 TSI 140KM ale tam jest przynajmniej czym pociągnąć). No i niestety niewygodne fotele na dłuższe jazdy.  Niestety nie wychwyciłem tego podczas jazd próbnych. Za to bardzo podoba mi się praca manualnej skrzyni biegów wg mnie lepsza niż w Octavii.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • marecki71 6,33l/ 100km to duże spalanie?
    Ja mam 7,2 i nie narzekam.......:-)

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Hmm strasznie jakoś żyłujecie te swoje R. Ja mam ten sam silnik co marecki i po ponad 10 kkm spalanie 5,6 l/100 km, a przynajmniej ze 20-30% z tego w mieście (a Kraków teraz solidnie zakorkowany). No i część zimowa (autko odebrane w połowie grudnia). Silnik spisuje sie jak dla mnie wyśmienicie. Wszystko w najlepszym porządeczku. Oleju nie zjada, nie terkocze po odpaleniu. Jak na razie (odpukać) nic nie skrzypi nic nie trzeszczy. Po przesiadce z mojej starej, poczciwej O1 z benzyniakiem 1,6 AEE mocy mi absolutnie nie brakuje - ale ja tam spokojny człek jestem i ułańska fantazja mi już dawno wywietrzała...
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • Dotykasz w ogole gazu podczas jazdy ?:) nesli masz takie spalanie w miescie jak niektorzy w trasie to szacun !!!!
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Żyłujecie?????? tych silników nie da się żyłować, bo nie ma czym.
    mkz  pojeździj trochę więcej po mieście z niedogrzanym silnikiem, to się "zdziwisz" co do spalania. Swiatła co 300m, brak płynnej jazdy, odcinki do 8km itp. Wczoraj robiłem "dłuższą" jazdę (100km) po ekspresówce i poza miastem i spalanie 6,9l/100km. Octavią 1,4 TSI 140kM udało mi się kiedyś wykręcić 4,6l/100km przy naprawdę ecojeździe na odcinku około 60km. Ale  chcąc jeździć nie zakłócając innym jazdy nie ma możliwości zejść ze spalaniem w 90kM poniżej 6l/100km. Lubię bajki, ale statystyka nie kłamie.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Witam,kolego @mkz jestem pod wrażeniem Twojego spalania 5,6l/100 km w jeżdzie mieszanej i mam wrażenie,że Twój wyświetlacz MaxiDot Cię oszukuje.Ja obecnie jeżdzę głównie tylko w mieście i mam spalanie w granicach 6,8 l/100 km i uważam,ze jest to dobre spalanie i nie da się zejść poniżej 6 l,chyba,że kolega stosuje inny rodzaj prowadzenia samochodu,np.jazda z góry z wyłączonym silnikiem itp.
    Pozdrawiam bez urazy !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?