FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kupno Rapida z automatyczną skrzynią biegów
  • Czesc,
    zastanawiam sie nad zakupem Skody Rapid 1.2 tsi 90 KM liftback z automatyczną skrzynią biegów. Myślę o wersji ambition, nieco doposażonym.
    Mam dwa nieśmiałe pytania:
    1. Czy ten 1.2 tsi to jest ten nowy silnik VAG na pasku rozrzadu czy ciagle ten starszy z lancuchem? Czyli czy to ten sam co w Fabii III i Octavii III - czy tez moze Rapid ma niestety ten starszy silnik?
    2. Czy ktos z Was ma Rapida z dsg - a wiec czy moze sie podzielic jakimis doswiadczeniami jak sie ono sprawuje?
    i na koniec - zastanawiam sie czy cenowo jest korzystniejsza oferta od Rapida liftbacka z dsg - jesli chodzi o inne auto z automatyczna skrzynia biegow i duzym bagaznikiem? Te dwa elementy sa dla mnie obecnie konieczne przy zakupie. Moze ktos ma jakis pomysl? Najprawdopodobniej moj potencjalny Rapid kosztowalby mnie ok. 56 - 57k zl - wiec cos w tej cenie? Wydaje mi sie, ze nic w tej cenie sie z tak duzym bagaznikiem i automatem sie nie kupi, ale moze sie myle?
    Pozdrawiam :-)
  • Aktualnie Rapid z silnikiem 1.2 TSI ma tylko pasek rozrządu. Głowica ma 2 wałki, 16 zaworów. Te silniki były już wcześniej w O III a teraz równolegle i w F III.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A na jak długo kupujesz ten samochód? Skrzynie dsg nie należą do trwałych.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @jercen - dzieki :-) No to jak na pasku to chyba powinien byc spokoj, koledzy z OCP z O3 z tym silnikiem nie narzekaja.

    @supermajku - nie wiem na jak dlugo prawde mowiac. Teoretycznie na jakies 6 lat, a przebiegi robie max. 2500 km miesiecznie, choc teraz mniej. Wiec zakladam, ze tyle wytrzyma a jesli nie - coz trudno.
  • Skrzynia sprawuje się bardzo dobrze i oby dalej tak było...  Jedynie przy kick down mam wrażenie że kręci za wysoko. Moment obrotowy już się skończył, a ta dalej ciągnie do czerwonego. Przy zjazdach z góry ładnie redukuje aby silnikiem hamować, biegi zmienia w momencie, do setki ciągnie zawsze tak samo, w korkach się sprawdza i w sumie to wyleczyła mnie z manuali - no chyba że kiedyś będę mieć drugie lub trzecie sportowe auto ;) Teraz zaczyna mi doskwierać brak aktywnego tempomatu("...ze też hamować muszę...").
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @hust - dzieki za opinie na temat dsg.
    ja prawde mowiac juz sie najezdzilem manualami, i o ile na trasie to mi wszystko jedno to w miescie ciagle machanie drazkiem i zmienianie biegow juz nie sprawia mi zadnej przyjemnosci.
    Jadac automatem z jednej strony mam wrazenie, ze mam nieco mniejszy wplyw na to co dzieje sie z samochodem, ale z drugiej strony wygoda i komfort automatu sa tak duze, a prowadzenie auta staje sie dla mnie tak relaksujace ze kupno auta w manualu raczej nie wchodzi juz w gre (no chyba ze wiadomo - super okazja, rewelacyjny stan, itd.).
    Skrzynia reczna to w sumie idealna do aut sportowych, a do normalnej jazdy - po co sie nadmiernie wysilac?
    Podejrzewam, ze gdyby automaty byly tansze, to takich aut sprzedawaliby o wiele wiecej.
  • Dodam że przy ruszaniu nie czuć na którym biegu się jedzie - wszystko płynnie i gładko w 99,5% przypadków. Przy ok 65km/h mamy już 7 bieg, a wiemy o tym tylko po wyświetlaniu się D7 na maxdot. Czasami z niewytłumaczalnych przyczyn potrafi szarpnąć - jak w manualach, gdy trochę za szybko sprzęgło się puściło - podobno to urok dsg;) 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Co do sportu to z tym manualem różnie bywa.... Dlaczego dzisiejsze top of the top to automaty? Przy klasycznych automatach z konwerterem mocy można było dyskutować. Przy dzisiejszych automatach nie ma dyskusji.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dołączam się do pytania marleja. Tym razem konkretne pytanie: czy ktoś z obecnych jeździł/ na stałe użytkuje rapida 1,2 DSG 90 km?
  • Witam. Posiadam Rapida 1,4 TSI z dsg i jestem w pełni zadowolona. Z doświadczenia osób, które posiadają automat, dowiedziałam się, że dsg lepiej "pracuje" z mocniejszym silnikiem, więc taki kupiłam. Powiem tak: jest moc, przyspieszenie dobre, a jazda w korkach w Krakowie, na automacie bezcenna.
    Pozdrawiam
    Dipar
    Rapid LB/1,4 TS I/122 KM /Ambition Max DSG/Beż Cappuccino/Limanowa
  • Dzieki Dipar za opinie. Rozumiem, ze problemow zadnych z automatem?
  • Domyślam się, ze z 1,4 tsi 122-125 km automat sobie dobrze radzi. Moje jedyne doświadczenie z automatem to jazda testowa mercedesem a 160 1,6 turbo 122 km. Jak dla mnie ideał do miasta. Niestety cena zaporowa. Ale wracając do głównego wątku. Czy ktoś miał doświadczenia ze słabszym tsi 90 km. Nie widzę żadnych ofert dilerów w takiej konfiguracji (tj. chodzi mi o realny samochód w salonie). Sam użytkuję 1,2 tsi 86 km i jak dla mnie w zupełności jego osiągi wystarczają. dlatego zastanawiam się czy 90 km z dsg byłby istotnie bardziej "mułowaty" niż 86 w manualu.
  • Na razie nic się nie dzieje, dsg spokojnie wytrzyma kilka lat. Szwagier miał superba II i zrobił nim ponad 350 tys. km właśnie na automacie, potem facet w niego wjechał i teraz ma suberba III laurenta i jest super. Znajoma tez ma octawie w dsg, i jeździ.
    Rapid LB/1,4 TS I/122 KM /Ambition Max DSG/Beż Cappuccino/Limanowa
  • dzieki dipar raz jeszcze za opinie.

    Tez mi sie wydaje ze dsg nie powinno sprawiac problemow, no chyba ze niestety bedzie sie mialo pecha.
    Dla mnie jazda automatem to po prostu wygoda.
    Co do kwestii dot. 90-konnego silnika turbo i dsg - mysle ze bedzie sie sprawowac tez swietnie.
  • DSG dodaje osiągów - w aucie o tej samej mocy przyspieszenie do 100km/h jest osiągalne z DSG szybciej niż z manualem. Wiadomo że 90 koni to rajdówka nie będzie, ale na pewno da się nim sprawnie poruszać po autostradzie i po mieście (na światłach zostawi niejeden manual 100 konny - wciskasz gaz i płynnie znikasz popijając kawę:)

    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • dokladnie :-) Mi 90 koni w zupelnosci wystarczy.
  • @marlej108 a co z Twoim Superb i Up? Już ich nie masz, że znów rozglądasz się za Rapidem  ? :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • up! - spisuje sie dzielnie i bedzie mam nadzieje na lata. Superb zamowiony, ale wczoraj sprzedawca mi napisal, ze NA PEWNO nie bedzie zadnej wyprzedazy na ten model - a mialem go kupic w ramach wyprzedazy rocznika. No i teraz sie zastanawiam nad Rapidem - jesli zamowie w ciagu tygodnia to maja go akurat wyprodukowac tak ze bedzie na koniec roku... (roznica w cenie miedzy S3 active manual 1.4 tsi 125 KM a Rapidem ambition 1.2 tsi 90 KM DSG wychodzi ok. 20.000 zl - to jak dla mnie za duzo).
    Grzesk - a Ty kupilbys 2-gi raz Rapida czy raczej nie? Pytam, bo mialem kilka dni temu jazde probna - i auto spisywalo sie bardzo dobrze, nie wiem wiec w sumie skad niektorzy (nie tu na forum) narzekaja ze to az taka tandeta... sam zreszta poczatkowo bylem nastawiony sceptycznie.
    Chcialbym auto jesli nowe to z automatem (skoro nie moze byc Superb bez automatu w dobrej wyprzedazowej cenie...) a chyba poza Rapidem to za podobne pieniadze nic rodzinnego nie uda mi sie kupic.
  • @marlej108 Pytałem o Twojego S2FL ? 
    Pamiętam, że byłeś sceptycznie do Rapida nastawiony ale oglądałeś się za wersją 1.2 MPI :)

    Co do Rapida i mojej oceny po prawie roku użytkowania, to temat jest złożony ale krótko mówiąc na chwilę obecną jeśli znów miałbym kupować auto i pewnie by to była Skoda to raczej kupiłbym Rapida. Jak sam wspomniałeś za te pieniądze ciężko coś innego kupić.
    Poza pewnymi drobnostkami w sensie gdzieś tam od czasu do czasu stuknięcia jakiś plastików (ale da się to szybko jak na razie zniwelować) czy dość głośno pracujące przednie zawieszenie to z auta jestem bardzo zadowolony. No może mając do dyspozycji służbowe OIII i kolegi OIII 1.2 85 KM, mam porównanie i w Rapidzie jest głośniej i to mi trochę przeszkadza. Nawet jeżdżąc swoją F1 1.2 HTP mam wrażenie, że jest w niej ciszej niż w Rapidzie a napewno ciszej pracuje zawieszenie.
    Poza tym auto mega funkcjonalne i pakowne a jednocześnie nie za duże na zewnątrz więc sprawnie porusza się w mieście.
    Silnik sprawuje się fajnie, nic nie dzwoni, hałasuje, fajnie odpycha auto, oleju nie bierze, chłodziwa nie pije. Fakt dopiero niecałe 17 tys. km ale z auta jestem bardzo zadowolony, tylko mógłby być cichszy w środku. 
    Może nowa MY16 jest cichsza ze względu na nowe silniki ale nie miałem możliwości sprawdzić. 

    Jeśli patrzeć na Skodę to SIII Active 1.4 125 KM wygląda atrakcyjnie i ma więcej bajerów niż mój doposażony Ambition, więc więcej niż bym potrzebował. Niestety cena to dla mnie za wysoka półka.
    Mógłbym myśleć jeszcze o OIII ale jęsli bym chciał się zbliżyć do ceny Rapida musiałbym wziąć Active+Amazing 1.2 85 KM lub może bym się zbliżył z Ambition 1.2 85 KM.

    I koniec końcem lądujemy w rzeczywistości i zostaje Rapid po głębszych przemyśleniach,bo jest to co oczekiwałem i nie ma potrzeby (jak na razie) zmieniać na coś innego :)
    Nawet mam taką myśl aby może po skończonej gwarancji (za 3 lata) dopóki ten jeszcze coś będzie wart i zmienić na nowszą wersję Rapida i też mi chodzi po głowie 1.2 90 KM DSG pomimo, że teraz jeżdżę wersją 105 KM. Choć z drugiej strony wersja 110 KM jest tańsza od tej z DSG :) Poza tym wyposażenie wziąłbym to samo co mam teraz bo reszta gadżetów mi nie jest potrzebna (ewentualnie Xenony bym domówił).
    A może i wyciszenie poprawią za te 3 lata :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • dzieki Grzesk za opinie :-)

    Ja jechalem na jezdzie probnej Rapidem w wersji style z 1.2 tsi 110 (czy 105?) KM skrzynia reczna - w srodku cicho, wygodnie, przyjemnie.

    Zobaczymy na czym skoncze - byc moze na Rapidzie, a byc moze na czyms zupelnie innym. Przez ostatnie kilka miesiecy obejrzalem sporo aut uzywanych i juz mi sie prawde mowiac rzygac chce od kolejnych rozczarowan pseudo bezwypadkowymi autami od pseudo 1 wlasciciela. Nie wiem - moze mam pecha co do uzywek, a moze po prostu kupic cos z polskiego salonu zadbane od prywatnego wlasciciela to niemozliwosc. W kazdym razie jutro ogladam juz ostatnie auto uzywane, i albo je kupie, albo chyba skonczy sie wlasnie na Rapidzie o ktorym pisalem, zamowiony jest juz zreszta tez do produkcji.

    ps. prawde mowiac wolalbym Rapida 90 konnego z dsg niz z mocniejszym silnikiem ale manualem. Dla mnie jak Rapid - to tylko z automatem.
  • @marlej108 "...Nie wiem - moze mam pecha co do uzywek, a moze po prostu kupic cos z polskiego salonu zadbane od prywatnego wlasciciela to niemozliwosc." - zdecydowanie to drugie ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?