FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Światła przeciwmgłowe, kiedy warto, można lub trzeba ich używać
  • Ta dyskusja została utworzona z wydzielenia komentarzy z wątku: Klimatyzacja a spadek mocy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • OT teraz Macie świetnie policzone ile czasu używacie samochodu dziennie. Wychodzi na to, że przeciwmgielne halogeny potrzebne są przez co najwyżej 1,5 h roczne:)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja nie wlaczylem ich jeszcze od nowosci czyli juz prawie rok ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja tak samo jak gross:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • To wolisz halogeny czy 800zl ( ile to kosztuje)? Tak wiec można je wrzucić w opcje których można nie brać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • mozna, choc bez nich rapid wyglada troche dziwnie jak dla mnie, wychodzi na to ze pelnia role dekoracyjna a tylko z rzadką uzytkową
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A ja halogeny czasem włączam... w szczególności po ostatnim nocnym zdarzeniu w górach, jak mnie sarna trafiła w bok... to z automatu włączyłem przeciwmgielne i przez pół drogi mi doświetlały pobocze ;-D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • zdaje sie ze jazda na halogenach w warunkach normalnej przejrzystości powietrza = mandat, jak złapią ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @supermajku
    "To wolisz halogeny czy 800zl ( ile to kosztuje)? Tak wiec można je wrzucić w opcje których można nie brać."
    Nie wszystko można tak traktować. Np. "od nowości" nigdy "nie użyłem" poduszek powietrznych ale za chiny nie będę się ich pozbawiał. Na tej samej zasadzie wole przeciwmgłowe mieć. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą.
    Ciekawostka: w starym Passacie używałem ich jako alternatywy dla mijania (tylko w dzień) gdy mi się przepaliła w nich żarówka - wyglądały jak mijania i też były w lampach głównych. Wiem, że w R to akurat ten numer już nie przejdzie...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeżeli dla kogoś zapewniają efektu wizualne powiem OK. Jeżeli ktoś chce, bo tak ok. Gdy zapytają mnie o zdanie powiem, jako głos rozsądku, że można bez nich się obyć, a światła główne są bardzo dobre.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @gross81 co tam mandat ;-) jeszcze wspomagałem się długimi gdzie popadnie... jakbyś miał taką przygodę, gwarantuję, że chciałbyś włączyć wszystkie światła, jakie fabryka dała i jeszcze byś żałował, że nie masz szperacza ;-) ps. tej samej nocy, widziałem jeszcze kilka sarenek stojących na poboczu...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @gross81
    Na krętych drogach można, przynajmniej kiedyś można było.
  • Przepis mówi: Podczas zmniejszonej widoczności i przy widoczności na krętych drogach oznaczonych znakami "uwaga ostry (e) zakręty" tylne jeżeli widoczność poniżej 50 metrów. Co do sarenek to lepiej trąbić bo zwierzyna głupia i do światła leci.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No tak ale tylko na krętych oznaczonych. Swoją drogą, ja kiedyś zostałem zatrzymany przez dwóch niedouczonych jegomościów z radiowozu którzy chcieli mi wlepić mandat za jechanie na przeciwmgłowych podczas deszczu argumentując tym ze świateł takich używa się tylko podczas mgły :) :D Od tej pory rzadko ich używam bo kto wie czy znowu nie trafie na podobnych imbecyli ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bo to tylko w PL takie rzeczy :) Ja mieszkam w Austrii i tutaj obowiązku jazdy na światłach w dzień nie ma w ogóle. Ale jak spadnie deszcz... to praktycznie 70% aut jeździ na światłach mijania + włączone halogeny. Pytanie tylko co to ma wspólnego z tematem? ;)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @gross81 policjanci mieli rację i powinni Ci walnąć podwójny mandat, żebyś dobrze naukę przyjął. Nie ma nic gorszego dla kierowcy z tyłu jak to że jest oślepiany światłem przeciwmgielnym przez pozbawionego wyobraźni....pacjenta:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tyle, że ja to odebrałem jakby pisał o przednich a nie o tylnych. Co do tylnych - zgodzę się... strasznie mnie denerwuje jak ktoś jedzie przy normalnej widoczności na PM. Ale halogeny z przodu pomagają nocą nawet na prostej drodze gdzie nie ma pasów po środku czy bokach jezdni.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Oczywiście ze mam na myśli przednie które jak wiadomo przez wszystkich (oprócz dodana co mnie nawet nie dziwi), używa sie w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Art.30.1. Tylne jeśli widoczność jest mniejsza niż 50m co w deszcz tez jest możliwe. Tak więć kolego podszkol sie w temacie bo na te chwile twoja wiedza jest na poziomie tych biednych policjantów którzy mnie zatrzymali.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sam używam przednich tylko gdy widoczność wymaga aby zmienić światła mijania na pozycyjne - czyli tylko w bardzo, baaaaardzo gęstym mleku. Tylnej używam jeszcze rzadziej, bo jak jak widzę światła auta z tyłu to ono widzi i moje więc nie ma potrzeby świecić mu dodatkowo czerwonym halogenem. Nawet we mgle, robiąc przy tym łunę przed jego maską. Natomiast zdecydowanie uważam że PRZEDNIE przeciwmgłowe absolutnie nie przeszkadzają gdy sa włączone nawet przy normalnej przejrzystości powietrza. One są nisko, skierowane nisko, świecą światłem rozproszonym. To jest bez konfliktu z moimi oczami. Nie mam nic przeciwko kierowcom którzy ich używają częściej niż ja, i nie rozumiem też tej nagonki na nich. Kojarzy mi się to ze zwykłym 'szefryfowaniem'

    O wiele bardziej nieprzyjemne są źle ustawione światła mijania lub nieskorygowane gdy samochód jest obciążony. Dlatego raczej swoje działa drodzy szeryfowe skierujcie na takich właśnie niełamiących co prawda przepisów posiadaczy źle ustawionych świateł mijania, bo to właśnie oni są bardziej uciążliwe i niebezpieczne dla innych użytkowników drogi.

    Sprawą bezdyskusyjną jest natomiast nadużywanie tylnej. Jest to tortura dla oczu, mózgu, a po kilku minutach również koncentracji i skupienia.
  • Oj oj oj... Pozycję we mgle?!!! Lepiej opuść mijania regulatorem, bo na pozycjach Ciebie nie widać.
    Poprostu używajmy świateł zgodnie z przepisami.

    Tylne p/m gdy widoczność poniżej 50m. Ale gdy już ktoś jest za mną blisko to gaszę. I używam też w ulewach na autostradach, tam faktycznie się przydaje światełko z tylu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Pozycyjne we mgle łoł.. aż mi zmroziło krew żyłach. Przy super gęstej mgle widoczność 5-7 m to lepiej zjedz na pobocze mając zapalone wszystko co przeciwmgielne nawet awaryjne  i poczekać aż trochę popuści, na upartego jedynka albo dwójka na pół sprzęgle i toczymy się powoli do przodu. Tak ekstremalną mgłę w życiu na drodze miałem tylko 2 razy. Co do do tylnego przeciwmgielnego to w przepisach jest te poniżej 50 m ale niestety we mgle ciężko jest właśnie oszacować odległość dlatego lepiej zapalić tył nawet jeśli widoczność jest 70 m szczególnie gdy złapie nas to na drodze szybkiego ruch gdzie prędkości są ponad 100km/h  oczywiście po przejechaniu takiej miejscowej mgły od razu wyłączmy światełko. Najważniejszy jest zdrowy rozsadek.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?