FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Usunięcie blokady przedniego amortyzatora
  • W trakcie produkcji R ze standardowym podwoziem montowane są na przednich amortyzatorach elementy blokujące. Mają one zapobiec zbytniemu ugięciu elementów zawieszenia a tym uszkodzenia pojazdu w trakcie transportu na wagon lub lawetę. Te elementy powinne być zdemontowane przed przekazaniem pojazdu użytkownikowi w serwisie.
    Czasem (z różnych przyczyn) dochodzi do sprzedaży samochodu wraz z tymi elementami. Jazda z nimi nie jest niebezpieczna. Jednak przy stwierdzeniu nietypowego zachowania nowego samochodu podczas jazdy należy sprawdzić/usunąć te elementy.
    W celu usunięcia tych elementów należy:
    - podnieść jedną stronę pojazdu w celu odciążenia (rozwarcia) sprężyny pojazdu,
    - demontaż koła nie jest konieczny,
    - należy uważać, by nie uszkodzić powierzchni sprężyn,
    - plastikowy element osłony należy podnieść (przesunąć) w górę,
    - ściągnąć element blokujący "1" w kierunku zewnętrznym (strzałka),
    - opuścić osłonę plastikową,
    - opuścić samochód.
    Podobnie należy postąpić przy drugim amortyzatorze.
    Pozdrawiam
    rys. 1.jpg
    422 x 346 - 89K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za poradnik. Plastik który pokazujesz wygląda inaczej niż ten co jest u mnie, tym samym pojawia się pytanie czy go zdejmować?

    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Ten plastikowy krążek zmniejsza skok amortyzatora i nie pozwala na maksymalne dobicie np. przy przejeździe o dużej różnicy poziomów (rampa wagonu, przerwa między podestami na lawecie, ...).
    Sądząc po zdjęciu, nie masz problemu z podniesieniem samochodu i wyciągnięciem tej blokady. Zdejmij jedną i drugą (na obu kołach). Po przejechaniu znanego odcinka z nierównościami sam ocenisz, jak zmienił się charakter pracy przedniego zawieszenia. W ostateczności, bez zmiany w zachowaniu zawieszenia - krążki przed przyjazdem do ASO możesz założyć z powrotem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen jest tylko jeden problem. Żeby zdjąć te plastiki musiałbym je połamać bo nie widziałem aby miały rozcięcie które pozwoliło by je zdjąć, dla tego też dopytuje upierdliwie :)
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Możliwe, że montują amortyzatory z zabezpieczeniem w kształcie pełnego krążka. A krążek może być już osadzony w trakcie składania amortyzatora. To jest jedno z możliwych rozwiązań. Fabryka ma kilka dostawców poszczególnych elementów. Jak masz pewność, że krążek nie ma podłużnego rozcięcia - to zostaw tą przyjemność demontażu ASO.
    Jednak jestem za opcją zastosowania "rozciętego" odbojnika.
    Odnoszę wrażenie, a potwierdzić to może ASO, że Twoje zabezpieczenie transportowe zostało zdjęte. Na mojej ilustracji jest rozcięcie, które umożliwia usunięcie blokady bez narzędzi. 
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?