FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Termin przeglądu
  • Witam. Ostatnio sprawdzałem ile zostało do przeglądu, ponieważ na naklejce przy drzwiach kierowcy pisze, że przegląd w styczniu 2016roku, a samochód kupiony w styczniu 2015 i sprzedawca zapewniał mnie, że przegląd dopiero po 2latach lub 30tys KM. W samochodzie ustawione jest 1rok lub 15000km a samochodem przejechałam ok 3tys KM. Mam pytanie dlaczego tak jest? 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Masz gaz?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W dokumentach masz podaną częstotliwość wymiany oleju: albo 1 rok - albo 2 lata.
    Standardowo R ma ustawiony 2 letni okres wymiany oleju lub przebieg do 30 tkm.
    Podajesz, że komp wskazuje Ci roczną wymianę oleju, wynika z tego, że masz dwie sprzeczne informacje. A kto tak nastawił komp? Nie zrobił tego przypadkiem dealer czy serwis?
    Dla mnie najważniejsza informacja, to jaką masz podaną wartość dla wymiany oleju. Są dwie opcje:
    QI4 - stały okres - co 15 tkm lub 1 rok
    QI6 - zmienny okres - max. 30 tkm/2 lata.
    Sprzedawca poinformował Ciebie (tak jak pozostałych klientów) o 2 letnim okresie przeglądu. Bo taki jest aktualnie obowiązujący w Rapidach.
    Pytanie - naklejkę wstawił dealer czy masz ją z fabryki?
    W każdym razie pozostaje Ci sprawdzić w dokumentach okres wymiany oleju. Bo to jest miarodajne. Jak ją znajdziesz i podasz - możemy tu dalej prowadzić dyskusję.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Gaz wymusza wymianę oleju 15kkm/rok, przegląd co 30 tys
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Gazu nie ma. W książce jest Q16. Nie wiem kto te naklejki nakleja ale sa w każdym aucie. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Symbolika oznaczeń Skody dot. wymiany oleju to Q - duża litera, I - (i) - duża litera oraz wartość liczbowa 1 do 6.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W czwartek byłem w serwisie i okazało się że za mało jeżdżę samochodem i dlatego wskaźnik wołał tak wcześnie. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Proponuje, żebyś zmienił serwis. Jeśli masz przegląd QI6 to wymiana po 2 latach lub 30 kkm. Ja jeżdzę głównie po mieście i dlatego komputer przypomniał o zmianie 5 miesięcy wcześniej przy przebiegu  chyba ok 23 kkm. Ale skoro komputer pokazuje ci 1 rok/15kkm to coś tu jest porąbane i należy to wyjaśnić. Albo źle ustawiony komp, ale masz przeglądy QI4.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja na naklejce mam wypisane 30tys a w książce i diler mi przekazał że po 15 tysiącach.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @MDMA66 domyślam się, że powodem przeglądu po 15kkm jest instalacja LPG.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty też tak myślę częste przeglądy trochę zysków z ekonomiczniejszego paliwa chcą sobie przywłaszczyć :) Po 2 latach myślę że dopiero zacznie się prawdziwe oszczędzanie. Ten pierwszy przegląd gazowy 1 tys km to chyba już będę miał w przyszłym tyg. Bo jutro atakuje dłuższą trasę a już mam coś koło 170km.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Nie wolno jego przekroczyć. Następne to już większa tolerancja
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @abrakadabrian U mnie dokładnie taka sama sytuacja. Kazali jeździć dalej i przyjechać jak zrobię jeszcze kilka tys. km. Ale, że u mnie już po gwarancji i że te pipczenie przy każdorazowym uruchamianiu zaczęło irytować, to sam sobie skasowałem inspekcję i mam spokój. Bardzo łatwo się to robi i bez podłączania czegokolwiek,
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • @Noleth czyli jak? napisz jeśli możesz ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Zakładając, że siedzisz już w aucie i wyświetlacz jest podświetlony, robisz tak:
    1. Wciskasz i trzymasz prawy przycisk (pod wyświetlaczem).
    2. Po około 5 sekundach przekręcasz kluczyk na zapłon.
    3. Po następnych kilku sekundach puszczasz prawy przycisk.
    4. Następnie wciskasz lewy i trzymasz kilkanaście sekund.

    Tyle w temacie. U mnie zadziałało :) Teraz mam kolejny "przegląd" za 327 dni lub 15kkm.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • czy to normalne: 
    auto data produkcji kwiecień 2014, kupione z placu 29 sierpień 2014, naklejka ASO na drzwiach serwis 30 tys. lub wrzesień 2016. Komp już teraz wyświetla 15 dni do serwisu (czyli jak podejrzewam sobie policzył dwa lata od daty produkcji, zamiast od pierwszej rejestracji) 
    co robić w takiej sytuacji aby nie stracić gwarancji ani nie robić też przeglądu zbyt wcześnie? czy to możliwe, że jednak komputer stwierdził, że konieczny jest serwis wcześniej i mam pędzić do serwisu?
    Rapid SB | 1.4 | MY14? | Ambition MAX | Corrida | 10500km | Warszawa
  • @wasabio zgodnie z QI6, czyli zmiennym okresem przeglądów... powinieneś, zgodnie ze wskazaniami komputera, dokonać wymiany oleju... przegląd masz co 2lata/30kkm... olej i przegląd to dwie różne sprawy...
    Polecam lekturę wątku Wymiana oleju
    ps. dodaj stopkę.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • dzięki za odpowiedź, pojadę zobaczę co na miejscu powiedzą ale faktycznie olej wypada wymienić
    Rapid SB | 1.4 | MY14? | Ambition MAX | Corrida | 10500km | Warszawa
  • Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • U mnie komputer też odlicza dwa lata od daty produkcji zamiast od daty odbioru samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • U mnie mam tylko jeden licznik odliczający.
    Data produkcji auta to wrzesień 2014.
    Data rejestracji to styczeń 2015.
    Przeglądy QI6
    Komputer pisze: "Przegląd za..."
    Obecnie mam przejechane 12 kkm. Komputer mówi mi, że do przeglądu pozostało 7000 km lub 64 dni. Rozumiem, że za dwa miesiące mam wymianę oleju. Ciekawe co po tym przeglądzie będzie pokazywał komputer? Czy będzie przypominał o przeglądzie 30000/2 lata, czy może odliczał do następnej wymiany oleju? 
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?