FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Porównanie Rapid Liftback do Spaceback
  • Zapraszam do obejrzenia filmiku, gdzie w skrócie porównano wersje Liftback do Spaceback.

  • dzięki za film, całkiem ciekawy, wychodzi na to że spaceback to po prostu dobry prosty samochód i polecają jednak 1.2 TSI 105KM
  • Różnice:
    - zawieszenie
    - wnętrze (wykończenie listwami ozdobnymi, kierownica)
    - układ wspomagania
  • Nowe wnętrze też jest obecnie montowane w nowych Rapidach Liftback więc tu różnicy nie ma. Auta które do salonów zjechały we wrześniu i październiku już mają nowy środek.
    Zawieszenie być może też lub dopiero będzie montowane.
    Wspomaganie kierownicy w wersji Liftback ma być zmienione na takie jak w Spacebacku od 45 tygodnia produkcji.

    Co do różnic to wersja Spaceback ma jeszcze ryglowaną klapkę wlewu paliwa tak jak w O3 aby przypadkiem skrobaczki nie ukraść ;) jak masz gdzieś zostawione auto.
    Liftback też ma dostać niedługo ryglowanie ale dowiedziałem się też, że ma równocześnie stracić funkcję SAFE (tyczy się chyba też to wersji Spaceback).

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czyli poprawiają powoli to co zostało spaprane, dziwi tylko że tak ważne podzespoły jak zawieszenie i wspomaganie a miało być takie rewelacyjne jak mówili. Kolejne wtopy koncernu VW. A ci którzy już kupili muszą się pogodzić z tym że mają trochę niedorobiony samochód...
  • Czy ci pierwsi mają niedorobiony pojazd to ja nie wiem... No może Ci z samego początku choćby za sprawą braku sterowania tylnych szyb z miejsca kierowcy.
    Reszta auta przecież działa bez problemów lub większych problemów. W zawieszeniu mają zmienić charakterystykę i to użytkownik stwierdzi czy jest lepiej czy gorzej. Jeśli jest tak jak mówią to dla mnie gorzej bo mają jeszcze bardziej utwardzić Rapida i tego nie rozumiem.
    Jeśli chodzi o wspomaganie to raczej zmiana bardziej konstrukcyjna i dla zwykłego użytkownika pewnie nie wykrywalna jak się nie interesuje jak my. Po drugie obecne wspomaganie pamięta czasy Fabii 1 i z nim nie było jakiś większych problemów. Ja mam u siebie 141 tys km przejechane i wspomaganie działa tak samo od nowości. Teraz pozbywają się hydrauliki na rzecz wspomagania typowo elektrycznego.

    Mnie dziwi, że zmieniają kosmetykę (wystrój wnętrza) a po cichu zabierają jakieś inne funkcję (np. SAFE które mam też w F1 w podstawowej wersji). Ciekawe co jeszcze zniknie z czasem aby obniżyć koszty.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?